İnternet Üzerinden Ek Gelir İmkanları Nelerdir?

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,187
579
26
Sakarya
İNTERNET ÜZERİNDEN EK GELİR İMKANLARI NELERDİR?

Merhaba, çoğumuz her dönem internette sörf yaparız. Yararlı bilgiler ediniriz, yararsız bilgileri tespit eder, doğru yola getiririz. Bulunduğumuz bölgelerde, şehirlerde hemen hemen hepimizin iş hayatı vardır. İçimizden memur olanlarda var, serbest meslek yapanlarda var. Ülkemizde ki en büyük problemlerden birisi olan ‘’maaş’’ kelimesi artık, adeta bireyler için kronik bir hastalığa dönüşmüştür. Memur olup acemi maaşı beğenmeyen de var, serbest meslek yapıp asgari ücreti baş tacı yapanda var. Elbette ki, iki tarafta da çekimserlik mücadelesi oluyor, özellikle öğrenciler yaşamlarına zaman ayıramadıkları için alternatif yollara başvuruyor. Part-time iş imkanları gibi. Fakat, hemen hemen, hepimizin hayalidir, koltuğumuza oturalım, çayımız gelsin, kahvemiz gelsin, yemeğimiz kusursuz olsun, hiçbir işe yaramayalım ama günde en az 400-500 TL kazanalım.
😊
Her kuşak, her yıl bunu araştırır. Bu gibi konularında başında, internet üzerinden para kazanmak gelir. Öncelikle bu yanlış anlaşılmaya bir son verelim. İnternet üzerinden para kazanılmaz! İnternet üzerinden para kazanabilmek için internetin kendisi ile ticaret yapmamız lazım, bu da o kadar kolay değil. Para kazanmak ve para katlamak çok farklı şeyler. Lakin, internet üzerinden para katlayabiliriz.
😉
Sürekli gelişen yaşantılar ile birlikte, geçmişten günümüze internet üzerinde ki ek gelir imkanları da gelişiyor. Dün ’den bugüne bunun farklı farklı yolları oldu, oluyor, olacak...
Özellikle 2005-2010 yılları arasında henüz internet pek yaygın değilken link kısaltma servisleri ön planda idi. Zamanında bu, benzeri makalelere defalarca kaynak olan link kısaltma servisleri günümüzde toz oldu. Hatta filmlere bile konu olmuştu bu durum. Adam, 3 ay boyun link kısaltıyor veya linke tıklıyor, 1000 YTL para biriktiriyor. Ne yapıyor bu parayı?
-Krallar gibi yaşıyor adı üzerinde 1000 YTL.
Şu anda, link kısaltmak veya link tıklamak ile zaman harcamak sadece cahillik olur.
İnternet üzerinden para katlayabiliriz ama yine de alnımızdan bir damla da olsa ter akmalı. Teknoloji çağında bulunuyoruz internet üzerinden gelir elde etmek için de teknolojiyi takip ederek aynı zamanda güncelliği kullanacağız. Şimdi listemize geçelim, detayları hesaplayalım.
  • YAZARLIK
  • Blog yazarlığı
  • Makale yazarlığı​
  • Kitaplar için mizanpaj editörlüğü​
  • Sosyal medya içerik yazarlığı (editörlük)​
  • Büyük, küçük firmalara ürün tanımı (bulunan ürün ile alakalı manipülasyon oluşturmak)​
  • Öğrenciler için ödev hazırlamak (özellikle üniversite öğrencileri için)​
  • Metin çevirisi (online tercüman gibi düşünün)​
Yazarlık konusunda, 2012-2018 yılları mükemmel yıllar idi. Neredeyse herkes bloglara yönelmişti, google reklamları ile çoğu kişi de etki gördü. Bende serbest meslek çalışanıyım, ek gelir olarak yazarlığı tercih etmiştim ve geçen günlerde bir konuda bahsettiğim gibi eğitimimi de bulunduğumuz forumda almıştım. Yazarlıkta, SEO uyumu/kelime sayısı/yazı özgünlüğü/anahtar kelimeler ile mücadele ediyoruz. Aslında bakarsanız benim dönemimden çoğu kişi bıraktı. Bloglar için reklam vermeniz lazım potansiyele göre para gelmesi lazım. Makale ve diğerleri için yukarıda bahsettiklerim geçerli. Sektör eskisi gibi değil. Eskiden günde 20-30 TL kazanmak kolaydı çünkü bir havuz sistemi vardı. 2019 yılında havuz sistemi kurumaya başladı, artık isterseniz bir makalede 3000 kelime yazın, yine de günde en fazla 7 TL kazanabilirsiniz. Cem Yılmaz’ın bir gösterisi vardır, ismi GURME, SONRADAN GURME artık klavyesi olan yazarlık peşinde koşuyor, araştırma metni oluştursanız bile günlerinizi heba ediyorsunuz. Bazı platformlar var, xxxmakale gibi orada kişiler nasıl bir makale istediklerini söylüyorlar, 3 anahtar kelime SEO uyumu süre ise 10 gün kelime sayısı 700 kelime ücret 4 TL. O an, müsait olan yazar o işi alıyor. Alıyor ama, o yazar o 4 TL’yi kazanmak için cebinden en az 200 TL para harcıyor. Evet, şaka değil gerçek. Benimle birlikte aynı dönemde yazarlık yapan kişiler için yazı yazmak artık hastalık haline geldi.
😀
Size benimde buna benzer yaşadığım bir olayı anlatayım, 2021, mart ayında bir dergi için tarihi değerlere sahip bir araştırma-tanıtma makalesi istendi, bende sazan gibi atladım. Başladım araştırmaya instagram da bir abimin paylaştığı Mardin Dara Antik Kent için, kolları sıvadım. Araştırma makalelerde sizlerin vakti yok ise, mecburen o konumda ikamet eden kişilerden yardım almanız lazım, bende öyle yaptım. Mardin’den bir kişi buldum dedim ‘’git şuraya, şu resimleri çek.’’ Adam, ‘’tamam’’ dedi. Tabii, öyle bedavadan gidip de benzersiz resim çekilmez. Adam yaklaşık 6 adet fotoğraf gönderdi, fotoğrafların benzersiz olduğu onaylandı adama bu yardımı için, yol para ücreti verdik, 150 TL.
😀
Ben, başladım yazmaya 947 kelime, aldığım ücret ise 25 TL, harcadığım gün sayısı ise, 9 gün oldu. Şimdi akıl var, mantık var. 25 TL için 9 gün harcanır mı? -Harcanmaz. İşte, yukarıda bahsettiğim gibi artık meslek hastalığı gibi bir şey oldu, dergi kazandı bir satıştan 30 TL, fotoğrafları getiren adam kazandı 150 TL, ben kazandım 25 TL. Şimdi bunu sizler yani, dış gözler okuduğunuzda bana hakaret edebilirsiniz bu normal. Çünkü, işleyişimiz para değil bir eser. 😉
Uzmanlık alanım yazarlık olduğu için böyle samimi bir sohbet kurmak istedim diğerleri bu kadar uzun olmayacak. Yani bir daha düşünün yazarlık için bu devirde kimse sizi kandırmasın dediğim gibi günde 7 TL isterseniz, buyurun yazarlık yapın.

• EL BECERİSİ VE DİJİTAL SANAT
    Grafiker olmak
  • Grafik tasarımcı olmak
  • Sosyal medya reklamları için stok şablonlar​
  • Çini işlemeler​
  • Örme işlemeler​
Dijital sanat ise 2016 yılından beridir, grafik tasarım konuları çok ön planda artık okulunu bile bitirmeyen kişiler, grafiker olabiliyor. Özellikle logo tasarımları ile benzersiz işlemler yapabilirsiniz. Sosyal medyada post şablonları yapabilirsiniz. Vazgeçilmez olan photosohoplar yapabilirsiniz. Bir firmada çalışır iseniz aylık kazancınız 4000-10.000 TL arasında kıdem ve uzmanlığınıza göre değişim gösterir. Özellikle karakter tasarım yapabilirseniz ülkemizde oyun firmaları büyüyor sizin içinde güzel bir fırsat olur. Ama günü birlik yapılacak bir iş değildir.
  • DROPSHOPİNG
Geldik kısıtlaması olmayan sektöre.

• Kişiye özel ürünler
  • Online pazarlama
  • Sosyal medya hesap yönetimi​
  • Online sunum​
  • E-ticaret (btc alım satım yeni nesil için kayda değer)​
Burada da dikkat etmeniz gerekilenler, mantıklı hamlelerdir. Özellikle kişiye özel ürünlerde e-dükkan oluşturmanız lazım iş yaptığınız ürünlerin de kalitesi iyi seviye de olmalı. Dükkanınızın satışını, sosyal medyada vakit geçirerek yani reklamlar vererek yapmalısınız. İnsanlar popüler olan durumları daha çok taklit ederek mesela yakın zamanda oldukça popüler olan bir dizi ''Squid Game'' bununla ilgili benzersiz görselleri baskı yapmalısınız. E-ticaret, BTC, şuanda herkesin takip ettiği bir bölge. Burada da gündemi çok iyi analiz etmelisiniz. Çoğu kişi kripto paraları oyun olarak görüyor bu ilk hata! Bu, borsa işi arkadaşlar. Bununda alternatifleri var, kripto madencilik mesela teknik bir iş olmadı ama kısa zamanda aklını kullanan çoğu kişiyi güldürdü. Şuan için yapılmaz tabii. Sadece 9 ay sürdü kripto madencilik demek istediğim şey, gündemi takip edin. Şu anda NFT ticareti hareketli sizlere burada tek tavsiye edebileceğim alandır. Bunun için grafiker olmanıza gerek yok, 300 TL gibi bir parayı verin grafikere sizin çizdiğiniz algoritmada ürünler yapsın sizde satış yapın. Veya değersiz NFT'ler bulun onların analizini yapın değerlenince 2 katına satın.

SİZİ ASLA KANDIRMALARINA İZİN VERMEYİN
  • Link tıklat para kazan​
  • Link kısalt para kazan​
  • Forum doldur para kazan​
  • Mail hesabı oluştur para kazan​
  • TİK TOK uygulamasına gir sanal dilencilik yap para kazan​
  • Youtube için videolar çek oyun vb para kazan​
  • Oyunlar için karakter geliştir sat​
Daha bir çok örnek verebiliriz...
Bunlarla artık uğraşmayın kendinize yazık edersiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.