İnternet yok hatası alıyorum

KuuLMeN

Üye
4 Haz 2015
188
0
Herkese selamun aleyküm sabah 9 da turktelekom markalı internetim kesildi. Sabah adsl wifi power ışıkları yanıyordu ama internet ışığı yanmıyordu az önce kontrol ettim ışıkların hepsi yanıyor ama wifi bağlanınca internet yok hatası alıyorum. Modem arayüzüne girip internet bağlantısı tanılama yapıyorum ve aldığım sonuç tam olarak şöyle

V9lQRy.png

gerçekten internetten modemden anlayan birileri yardımcı olursa çok mutlu olurum sabah fabrika ayarlarına döndürdüm modemi hiçbir şey değişmedi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Alparslan'

Basın&Medya Ekip Lideri
17 Ağu 2015
716
228
Türkiye
Müşteri Temsilcisini arayıp ekrandaki kapalı olanlar burda yazdığınız gibi onlarada söleyin eğere böyle devam edicekse ve sorun çözülmicekse tüketici haklarına gidicem derseniz yapamaz iseler arıza kaydı oluşturup yarın gelirler

ByMefta

Uzman üye
23 Eyl 2009
1,540
0
Sadece wifi ile bağlantıda mı sorun var .Tüm ışıklar yanıyor dediğin için . Kablo ile bağlantıda sorun var mı ? Tüm ışıklar yanıyor ve kablolu ve kablosuz bağlantıda internet erişimi yoksa modemin Ip almakta sorun yaşıyor olabilir .Sorunu Müşteri hizmetlerini arayarak arıza kayıdı verebilirsin . Onlar yetkili santral ekiplerine haber verir .

Son düzenleme:

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
14 Mar 2017
4,188
584
26
Sakarya
Merhaba,
Çözüm 1: Ağ sürücüsünü güncelleyin.

Ağ sürücüsünü güncelleme yöntemi:

1. Başlat menüsünü açın.
2. Arama kutucuğuna devmgmt.msc yazıp Enter'a basın.
3. Ağ kartınızı seçin ve sağ tıklayın.
4. Özellikler'e tıklayın.
5. Özellikler penceresinde "Sürücü" sekmesi altındaki "Sürücüyü Güncelle" butonuna tıklayın.
6. Güncellemeleri yükledikten sonra bilgisayarınız başlatın.

Daha fazla bilgi için: Düzgün çalışmayan donanım sürücüsünü güncelleştirme

Çözüm 2: TCP/IP yığınını sıfırlayın.

TCP/IP yığının sıfırlamak için buradaki adrese gidin ve Microsoft Fix it butonuna tıklayın: How to reset Internet Protocol (TCP/IP)

2. Çözüm denendi ve kesin olarak çalışıyor. Fakat olur da sorun devam ederse hala, 3. çözüme geçin.

Çözüm 3: Burada Windows Ağ Tanılama aracını kullanmanız gerekiyor. Nasıl kullanacağınıza dair rehberi burada bulabilirsiniz:

Windows 7'deki Ağ sorun gidericisini kullanma

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
Sorunu bizde değil ilgili firmanın müşteri temsilcisinde aramanız yararınıza olur :) Yoğun ve kötü hava koşullarından ötürü yada bazı komplikelerden ötürü ortaya çıkan sorundan kaynaklanan sıkıntı olabilir. En iyi ve kesin çözüm müşteri temsilcisini aramak ve bilgi almaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.