Internete Bağlanamiyorum

17 Nis 2013
165
0
arkadaşlar ben millenicomdan aldığım tilgin modem kullanıyorum ve internetete bağlanamıyorum bilgisayardan internet erişimi yok diyor telefondan internet kullanılamıyor yazıyor lütfen acil yardım edin

modeme reset çektim yine olmadı kapatıp açtım yine olmadı dns adreslerini değiştim yine olmadı

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheUserTM

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
646
0
İzmir
cmd yi yönetici olarak çalıştırın ve şu komutları sırasıyla girin;
netsh int ip reset c:\resetlog.txt
netsh winsock reset
ipconfig /flushdns

Eğer olmaz ise İSS(internet Servis Sağlayıcısı)yi ara

muhammedmahi

Yeni üye
1 Şub 2015
44
0
Modem Arayüzüne Girip Ayarlarla Oynamadıysan Şu Yöntemi Takip Et Yerel Ağ Bağlantısına Gir İp adresi 192.168.1.10
alt ağ maskesi 255.255.255.0
varsayılan ağ geçidini ise o modemin arayüz ip adresini yaz bilmiyorsan 192.168.1.1 yap olmazsa internetten araştır bul modem markasını yazıp ve son olarak dns yi 8.8.8.8 ve bi altındakini 8.8.4.4 yap bekliyorum eğer modem arayüz ayarları ile oynadıysan gir dhpc adını gördüğün herşeyi aktif et modemi kapat aç

17 Nis 2013
165
0
Modem Arayüzüne Girip Ayarlarla Oynamadıysan Şu Yöntemi Takip Et Yerel Ağ Bağlantısına Gir İp adresi 192.168.1.10
alt ağ maskesi 255.255.255.0
varsayılan ağ geçidini ise o modemin arayüz ip adresini yaz bilmiyorsan 192.168.1.1 yap olmazsa internetten araştır bul modem markasını yazıp ve son olarak dns yi 8.8.8.8 ve bi altındakini 8.8.4.4 yap bekliyorum eğer modem arayüz ayarları ile oynadıysan gir dhpc adını gördüğün herşeyi aktif et modemi kapat aç

oynamadım ama dns degistirmeyi denedim dhcpyi deneyeyim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.