Network İnternete bağlı bir cihaza IP ile uzaktan bağlanma

gslimustafa

Katılımcı Üye
19 Eki 2014
288
0
Merhaba. Elimizde wi-fi kameralar ve kayıt cihazı var. Bu cihazlara uzaktan herhangi bir cihaz ile internet üzerinden nasıl bağlanabilirim ? IP adresi ile veya internet sitesi ile ?

Örneğin;
Kamera Yerel IP adresi: 192.168.1.40
Kayıt Cihazı Yerel IP adresi: 192.168.1.68

Ben tarayıcıma bi IP numarası yazıp, bu cihazlara veya bu cihazların bağlı olduğu modem arayüzüne bağlanabilmek istiyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum, teşekkürler.

H3llC0me

Üye
17 May 2018
63
1
Sorunu tam anlayamadım ama dış ağdan iç ağdaki kameralarınıza bağlanmak istiyorsanız kameralarınızı dışarı NAT'lamanız gerekmekte. Bununla beraber zaten iç ağdan bağlanacaksanız ve kameraların arayüzü bulunuyorsa(bulunmadığını görmedim) ip üzerinden gidebiliyor olmanız lazım. Kameralar genelde 80 8080 gibi portlar kullanıyor. Emin olman adına port taraması yapabilirsiniz.

MakawL

Yeni üye
22 Nis 2020
46
0
Öncelikle Bu işlem İcin kamera izleme sistemleri genelikle sunucular üzerinden izleniyor eğer sunucu almak istemiyorsun calişan bir bilgisayarı sunucu nitelinde kulanılıcakdır
eğer İPniz CGN havuzunda deilse port kurup birde dns aldınızmı diş ağdan rahatlıkla izleyebilirsniz

gslimustafa

Katılımcı Üye
19 Eki 2014
288
0
Sorunu tam anlayamadım ama dış ağdan iç ağdaki kameralarınıza bağlanmak istiyorsanız kameralarınızı dışarı NAT'lamanız gerekmekte. Bununla beraber zaten iç ağdan bağlanacaksanız ve kameraların arayüzü bulunuyorsa(bulunmadığını görmedim) ip üzerinden gidebiliyor olmanız lazım. Kameralar genelde 80 8080 gibi portlar kullanıyor. Emin olman adına port taraması yapabilirsiniz.

Evet dış ağdan iç ağdaki kameralara bağlanmak istiyorum. Kayıt cihazının kendisine de bağlansam olur yani. Nasıl dışarı NAT ayarlayacağım peki anlatımı yapılan biyer var mı linki gönderebilir misiniz

Öncelikle Bu işlem İcin kamera izleme sistemleri genelikle sunucular üzerinden izleniyor eğer sunucu almak istemiyorsun calişan bir bilgisayarı sunucu nitelinde kulanılıcakdır
eğer İPniz CGN havuzunda deilse port kurup birde dns aldınızmı diş ağdan rahatlıkla izleyebilirsniz

Kayıt cihazı sürekli açık kalıyor zaten hocam. DNS nasıl alabilirim ? Ücretsiz almanın bir yolu var mı ?

Cevaplar için teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.