internete girince bilgisayar kasılıyor

dJtuRhAn

Üye
1 Eki 2013
137
0
İstanbul
Selamlar iyi geceler herkeze. yardımlarınızı bekliyorum lütfen.
Bilgisayarım açıldıktan sonra internete girdikten(tahmini) 2 5 arası dakika içinde donukluk yapmaya başlıyor. Ağ bağlantılarımdan interneti devre dışı yaptığım zaman donukluk gidiyor.

dns resetledim ip resetledim gene olmadı. güzel programlarla tarattım gene olmadı. arka planda çalışan benim bilmediğim programda çalışmıyor. neden olduğunu bilmiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerek ??

Moderatör tarafında düzenlendi:

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Merhabalar

Aynı sorunu bizzat bende yaşadım, sonrasında en son çare modemin doğru yapılandırılmadığını öğrendim , buda sizden kaynaklı olan birşey değil,teknik servisle iletişime geçmenizi öneririm

rohat0211

Üye
11 Haz 2010
145
0
Bilgisayarında virüs var virüs programı yükleyip bilgisayarını temizle tarayıcı olarak chrome kullan daha hızlı onu kullanıyorsan sil yeni baştan kur düzelir düzelmese format pcye kesin çözülür modemle hiç bir alakası yok çünkü modem bilgisayar bağımsız internet sayfası geç geliyorsa modemde sorun var fakat sendeki sorun pc kasıyor diyorsun virüs olma itimali çok yüksek yada arka planda çalışan programları kapat görev yöneticisinden bakabilirsin ;)

batuhanpc

Uzman üye
5 Haz 2016
1,221
3
çanakkale
4 senelik bilgisayarımda daha en küçük kasılma olmadı bilgisayarın kasmasının sebebi virüsler ve temizlik yapmadığınızdan olabilir ayrıca google chrome bazen kendini güncelleme sorunları oluşturabiliyor güncel olma durumunu takip edin solucanlardan bilgisayarınız temizleyin

cmd ile sırasıyla

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

internetinizin hızlanmasını yardım edebilir

avira veya esed ile bilgisayarı tarayın benm net 200 kb hızında ve youtube videoları 720 oynatıyor windows 7de gereksiz servisleri devre dışı bırakın ayrıca windows 7 yi olabildiğince sade hale getirin gereksiz herşeyi devre dışı bırakın hızlanma farkını görebileceksiniz. windows 7 hızlandırma konusunda yeni bir konu açabilrm

dJtuRhAn

Üye
1 Eki 2013
137
0
İstanbul
4 senelik bilgisayarımda daha en küçük kasılma olmadı bilgisayarın kasmasının sebebi virüsler ve temizlik yapmadığınızdan olabilir ayrıca google chrome bazen kendini güncelleme sorunları oluşturabiliyor güncel olma durumunu takip edin solucanlardan bilgisayarınız temizleyin

cmd ile sırasıyla

ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

internetinizin hızlanmasını yardım edebilir

avira veya esed ile bilgisayarı tarayın benm net 200 kb hızında ve youtube videoları 720 oynatıyor windows 7de gereksiz servisleri devre dışı bırakın ayrıca windows 7 yi olabildiğince sade hale getirin gereksiz herşeyi devre dışı bırakın hızlanma farkını görebileceksiniz. windows 7 hızlandırma konusunda yeni bir konu açabilrm

Denedim ustam, olmuyor. sorun hızla ilgili değil. kasma sorunu. (aşağıda detaylı cevabım var.)
zaten ' AKK ' aştım, 300 den yukarı olmuyor. Nisan'ı bekliyorum yenilensin diye.

Bilgisayarında virüs var virüs programı yükleyip bilgisayarını temizle tarayıcı olarak chrome kullan daha hızlı onu kullanıyorsan sil yeni baştan kur düzelir düzelmese format pcye kesin çözülür modemle hiç bir alakası yok çünkü modem bilgisayar bağımsız internet sayfası geç geliyorsa modemde sorun var fakat sendeki sorun pc kasıyor diyorsun virüs olma itimali çok yüksek yada arka planda çalışan programları kapat görev yöneticisinden bakabilirsin ;)

Yandex kullanıyorum. pc kasıyor diyorum ama aynı böyle oyunlardaki FPS Düşükküğü gibi bişey. hani 30 FPS sabit oynarken 1 saniyelik (veya daha azsüre) ekran donukluk yapar ya aynı o hesap.
Ama dediğini yapayım ben genede yandexten olabilir. Çünkü arkaplanda habersiz hiç bir program çalışmıyor. Kullandığım temizlik programı ''Advance Systemcare 10.2 '' genellikle bununla yapıyordum ama '' DLL Suite'' de var.
Tarayııcıyı tekrar bir yükleyeyim bakalım nasıl olacak..

Çok teşekkürler ilginiz için arkadaşlar. Allah razıolsun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.