internetim sürekli kopuyor

SiyaHat

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
328
0
izmir
son zamanlarda sürekli kopmalar yaşıyorum. modemin internet ışığında sönme olmuyor fakat internette sürekli 4-5 saniyelik kopmalar oluyor. bir ay kadar önce kali linüxte terminalden bir kaç tane proxy eklemiştim onunla alakalı olabilir mi ?

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,238
7,702
Aynı sorun bendede oluyor dostum her gün hemde hatta yetkili kullanıcılarını aradım sözde düzelttiklerini söylediler fakat hala sorun oluyor, çözümü olabilir ve proxy eklemen ile sanmıyorum fakat eğer ddos saldırısı programı indirip saldırdıysan kendi kotanı yer belki ondan olabilir.

Roone

Yeni üye
3 Şub 2019
16
1
Sokak
Merhaba ,
1-)Modem kablolarını kontrol edebilirsin.
2-)Eğer modemle aranızda oda veyahut engelleyebilecek birşey varsa oda tetikliyor olabilir.
3-) Eğer modem direk hatta bağlı ise splitter kullanmayı dene.
4-) Sorun devam ederse komşundan veya tanıdığın birinden mümkünse yeni splitter alıp dene olmadığı taktirde internet sağlayacınıza konuyu iletip yeni modem veya ne gerekliyse talep edebilirsiniz.
İnternetin Ttnet ise genel bir sorun bu kesin bi çözüm bulunamadı bildiğim kadarıyla.
İyi günler.

SiyaHat

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
328
0
izmir
Aynı sorun bendede oluyor dostum her gün hemde hatta yetkili kullanıcılarını aradım sözde düzelttiklerini söylediler fakat hala sorun oluyor, çözümü olabilir ve proxy eklemen ile sanmıyorum fakat eğer ddos saldırısı programı indirip saldırdıysan kendi kotanı yer belki ondan olabilir.

Hayır ddos saldırısı yapmadım. hangi interneti kullanıyorsun ?

'Creative

Kıdemli Üye
16 Mar 2017
3,246
92
TTNET kullanıyorum dostum, baya bir kesilme oluyor fakat çözümü yok yani kablo, uzaklık vs. yani hiç olmadı hatta menzil genişleştirici satın aldım dostum o bile işe yaramadı o derece internet kötü yani... (Benim)

Bu Konuda Haklısınız Eğer TTNET Kullanıyorsa Konu Sahibide Şu Son Günlerde Genel Olarak İnternette Aksaklıklar Oluyor TTNET Kullanıyordum Değiştirdim Zorunlu Olarak. Teknik Servisi Ara Gelip Modemini ve Kabloyu Kontrol Etsinler Belki Sorun Onlardan Kaynaklıdır Başkada Çözümü Yok.

Ghost Killer

13 Ocak 2019
11,238
7,702
Bu Konuda Haklısınız Eğer TTNET Kullanıyorsa Konu Sahibide Şu Son Günlerde Genel Olarak İnternette Aksaklıklar Oluyor TTNET Kullanıyordum Değiştirdim Zorunlu Olarak. Teknik Servisi Ara Gelip Modemini ve Kabloyu Kontrol Etsinler Belki Sorun Onlardan Kaynaklıdır Başkada Çözümü Yok.

Hocam siber saldırı olabilir mi? İnternet ağlarına vs. belki ondan gidiyordur...

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Eğer proxy kullandıysanız, ağ ayarlarından tekrardan yapılandırmayı unutmayınız. Bunun haricinde aşağıdaki videoya bakabilirsiniz;

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=trRguQc2M4c[/ame]

penka

Katılımcı Üye
23 Eyl 2016
522
0
yapman gereken çok basit. bende aynı problemle karşılaştım. adamları arıyordum. hep arıza kaydı oluşturuldu felan filan. şunu yapmalısın: bir daha müşteri hizmetlerini arayıp ''elit hizmet'' istiyorum diyeceksin.11 TL para alacaklar ama olsun.zaten faturana yansıyacak.yoksa hep böye olur bilgine.

Ghost Killer

13 Ocak 2019
11,238
7,702
yapman gereken çok basit. bende aynı problemle karşılaştım. adamları arıyordum. hep arıza kaydı oluşturuldu felan filan. şunu yapmalısın: bir daha müşteri hizmetlerini arayıp ''elit hizmet'' istiyorum diyeceksin.11 TL para alacaklar ama olsun.zaten faturana yansıyacak.yoksa hep böye olur bilgine.

Elit hizmet ile ne oluyor ne farkı var biraz anlatırsan deneyeceğim dostum.

penka

Katılımcı Üye
23 Eyl 2016
522
0
Elit hizmet ile ne oluyor ne farkı var biraz anlatırsan deneyeceğim dostum.

yani artık TTNET eskisi gibi değil. önceden aradığının ertesi günü teknik ekip evine geliyordu hallediyordu. elit hizmet ile Türk Telekom Teknik ekibi evine geliyor.Büyük olasılıkla hallediyor.sen aradığında onlar bekleyin felan derse hayır de. ben istyorum hakkım bu de. yani mecburen gelecekler.Büyük ihtimalle senin internetini aldığın santralde sorun vardır.genelde yeni bir eve internet verdikleri zaman diğer abonelerin internetine zarar veriyorlar.

Ghost Killer

13 Ocak 2019
11,238
7,702

yani artık TTNET eskisi gibi değil. önceden aradığının ertesi günü teknik ekip evine geliyordu hallediyordu. elit hizmet ile Türk Telekom Teknik ekibi evine geliyor.Büyük olasılıkla hallediyor.sen aradığında onlar bekleyin felan derse hayır de. ben istyorum hakkım bu de. yani mecburen gelecekler.Büyük ihtimalle senin internetini aldığın santralde sorun vardır.genelde yeni bir eve internet verdikleri zaman diğer abonelerin internetine zarar veriyorlar.

Dostum zaten TTNET kimse önermiyor bende önermiyorum baya kötü fakat elit hizmet deneyeceğim dostum umarım daha iyi bir internete sahip olabilirim...

penka

Katılımcı Üye
23 Eyl 2016
522
0
Dostum zaten TTNET kimse önermiyor bende önermiyorum baya kötü fakat elit hizmet deneyeceğim dostum umarım daha iyi bir internete sahip olabilirim...

fakat şunu unutma Turknet gibi müşteri hizmetleri olmayan firmalara geçme. Çünkü altyapın sürekli sorunluysa daha kötü. en azından TTNET gibi şirketlerde arayıp sorununu anlatabiliyorsun. Diğerlerinde bu ayları bulabiliyor.

AltayCyber

Coder Life'
1 Ara 2018
605
22
Kafkasya
son zamanlarda sürekli kopmalar yaşıyorum. modemin internet ışığında sönme olmuyor fakat internette sürekli 4-5 saniyelik kopmalar oluyor. bir ay kadar önce kali linüxte terminalden bir kaç tane proxy eklemiştim onunla alakalı olabilir mi ?

Zamanında benimde başıma gelmişti bu durum. Bazen hiç kopmuyordu bazende günde 3-4 kez 10 dakika aralıklarla kesiliyordu. Sende de aynı çözüm olurmu bilmem ama, ben bu sorunu çözebilmek için apartman girişinden eve kadar olan port kablosunu yenileterek kurtuldum.

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
58
Ankara
Merhaba,

Bilgisayarınızda virüs den kaynaklı bir net kopması olabilir. Virüs olup olmadığnı anlamak için farklı bir bilgisayar da hattınızı deneyebilirsiniz.

Sorununuz telekom kaynaklı olabilir. Bu hususlara bakarak sorunun kaynağını anlayabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.