İnternetten Para Kazanma Yöntemi?

MrCronks

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
344
18
Hocalarım selamlar öncelikle 16 yaşımdayım ve internetten para kazanmak için araştırma yapıyorum genellikle fakat hep aynı şeyler karşıma çıkıyor ama bana o yöntemlerden daha değişik legal ve gerçekten düzgün para kazandıracak iş modelleri veya yöntemler lazım misal birisi PiCoin diyor veyahut Youtube kanalı aç blog aç diyor bende biliyorum fakat daha farklı yöntemler yokmu acaba emek veririm. Logo tasarıma girim dedim müşteri bulamadım yani düzgün pek bilinmeyen iş modelleri varmı ayda 1000TL veya daha fazla kazandıracak?

(rica ediyorum kazanamazsın gibi şeyler yazmazsanız sevinirim şimdiden herkese teşekkürler)

'Medusa

Katılımcı Üye
18 Ocak 2021
839
370
JAPAN
Link kısaltma , Youtube kanalı(benimde önerim) , instagram sayfası gibi yöntemlerle para kazanabilirsin. Emek vermeden ekmek alamazsın ne demiş atalarımız ne ekersen onu biçersin şimdiden başla zaten emeğini verdikçe kazanacaksın. Buraya TIKLA istediğin her şeyi bulabilirsin diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,396
1,575
Instagram
Kısa zamanda çok para kazanman için yatırım yapman gerekir. Ama uzun vadede çoğu işten para kazanırsın. Sosyal medyada, özellikle Youtube, Twitch gibi platformlarda para kazanabilirsin. Tasarımla ilgileniyorsan freelancer sitelerine bakabilirsin. Yazılım öğrenip eğitim setleri çekebilirsin. Veya sosyal medya hakkında çok bilgi sahibi olursanız sosyal medya uzmanı olup insanlara danışmanlık yapabilir, eğitim setleri satabilirsiniz. Ama bunlar kısa zamanda para getirecek yollar değildir. Sabır ve bilgi birikimi gerekir. Kısa zamanda parayı bulmak isterseniz borsaya girin, anında batabilir veya anında zengin olabilirsiniz.

MrCronks

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
344
18
Link kısaltma , Youtube kanalı(benimde önerim) , instagram sayfası gibi yöntemlerle para kazanabilirsin. Emek vermeden ekmek alamazsın ne demiş atalarımız ne ekersen onu biçersin şimdiden başla zaten emeğini verdikçe kazanacaksın. Buraya TIKLA istediğin her şeyi bulabilirsin diye düşünüyorum.

Merhaba değerli üye :

1- Youtube
2- Blogger

Güzel kazanç var blogger açarsın bir reklam koyarsın hemde link kısaltma yaparsın güzel kazancın olur
üstüne birde youtube kanalı temiz ama güzel bir emek vermen lazım

hocalarım youtube'a şuan giremiyorum fakat ilerde gireceğim ondan önce bir iş için sermaye gerekli ve blogda açtım bir sonuç elde edemedim başka yollar varmı link kısaltma hariç daha başka tarzda

Dead 07

Yeni üye
21 Mar 2021
3
0
Hocalarım selamlar öncelikle 16 yaşımdayım ve internetten para kazanmak için araştırma yapıyorum genellikle fakat hep aynı şeyler karşıma çıkıyor ama bana o yöntemlerden daha değişik legal ve gerçekten düzgün para kazandıracak iş modelleri veya yöntemler lazım misal birisi PiCoin diyor veyahut Youtube kanalı aç blog aç diyor bende biliyorum fakat daha farklı yöntemler yokmu acaba emek veririm. Logo tasarıma girim dedim müşteri bulamadım yani düzgün pek bilinmeyen iş modelleri varmı ayda 1000TL veya daha fazla kazandıracak?

(rica ediyorum kazanamazsın gibi şeyler yazmazsanız sevinirim şimdiden herkese teşekkürler)

Bu konu üzerine bende çok araşdırma yapdım. YouTube kanalı açıp kısa zamanda büyütmeme rağmen oyun kanalı olduğu için fazla bişey kazanmadığımdan dolayı kapatdım. (yani kanal açarsan "kendin yap" videoları hazırlamanı öneririm) İnstagram hesabı büyüterek, reklam ve ürün satışından para kazanabilirsin. Aslında para kazanma yolları cok. Amma yanlız emek vermekle olmuyor. Yapıcagnız işin algoritmasın bilmeniz gerek. Yapıcagnız işle ilgili küçük gurub oluşdurarak bir birnize destek vererek daha hızlı irelliye bilirsiniz. Son olarak fotoğraf çekmeyi seviyorsanız bunu bir iş haline dönüştürebilirsiniz. "Stok Fotoğraf" üzerine araştırma yapın.

"Kayra

Uzman üye
10 Ara 2017
1,666
214
AK-47
İnternet ortamında paylaşılan fotoğrafların telif hakları konusunda yaşana sıkıntıları ortadan kaldırmak için hizmet sunan ajanslar, bu fotoğrafları belirli bir ücret karşılığında satın alıyor. Fotoğraf çekme tutkunuzu benzer fotoğraflar çekip ajanslara uygun fiyata satabilirsiniz

MrCronks

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
344
18
İnternet ortamında paylaşılan fotoğrafların telif hakları konusunda yaşana sıkıntıları ortadan kaldırmak için hizmet sunan ajanslar, bu fotoğrafları belirli bir ücret karşılığında satın alıyor. Fotoğraf çekme tutkunuzu benzer fotoğraflar çekip ajanslara uygun fiyata satabilirsiniz

peki nasıl satacağım tam olarak

unknown1923

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
339
57
Türkiye
Bir web sitesi kurarsın reklam alırsın ,ınstagram da tanıtım yaparsın ,ınstagram üzerinden satış yaparsın yani bir sürü seçenek var şimdi tekrardan yazmama gerek yok zaten mesajlarda yazılmış ama en basitinden ınstagram üzerinden satış yaparak başlayabilirsin gidersin marketler de kampanyaları takip edersin ucuza alırsın atıyorum defter aldın 5TL üzerine 1 TL eklersin satış yaparsın ufak ufak başlarsın ve ilerlete bilirsin sana kalmış birşey ama sabır etmelisin

MrCronks

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
344
18
ωσитαѕ;9346157' Alıntı:
Alın satım hiç düşündün mü ? 50₺ aldığın şeyi 70₺ e satabilirsin.

evet düşündüm yakın zamanda elimde kamera var satacağım ama müşteri bulmak lazım ilana koyacağım onun dışında böyle gerçekten düzgün para kazandıracak bir platform yokmu alım satım için değil yani link kısaltarak maalesef fazla kazandırmıyor o kötü bir durum

llslowll

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
363
4
Üst Düzey
Merhaba dostum farkındaysan arkadaşlarımın ve hocalarımın sana verdiği çoğu tavsiyede söylemek istedikleri
Bir kitleye sahip olman gerektiğidir gerçekten iyi bir para kazanmak istiyor isen bir kitleye sahip olaman gerikir
Hangi platformda olduğu önemli değil yani youtube ,instagram, vs olabilir kitleye nasıl sahip olursun orayı fazla bilmem lakin halkın dikkatini çekebilirsen
Olacağına inanıyorum

Uçmak istiyorsan eğer, seni aşağıya çeken her şeyi bırak.

MrCronks

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
344
18
Merhaba dostum farkındaysan arkadaşlarımın ve hocalarımın sana verdiği çoğu tavsiyede söylemek istedikleri
Bir kitleye sahip olman gerektiğidir gerçekten iyi bir para kazanmak istiyor isen bir kitleye sahip olaman gerikir
Hangi platformda olduğu önemli değil yani youtube ,instagram, vs olabilir kitleye nasıl sahip olursun orayı fazla bilmem lakin halkın dikkatini çekebilirsen
Olacağına inanıyorum

Uçmak istiyorsan eğer, seni aşağıya çeken her şeyi bırak.

Haklısınız hocam ama şuanlık sadece biraz aciliyeti var o yüzden uzun süreli bir işe bir iş modeline sonradan gireceğim youtube ve instagram gibi ama şuanlık başka bir iş modeli arıyorum daha fazla kazandırabilecek uğraşırsam 1 ayda ...

Başka önerisi olan yokmu hocalarım?

Yani bu önerilenden başka bir önerisi bildiği iş modeli her hangi bir iş modeli olur emeğimi koyarım ortaya her türlü ama biraz hızlı para kazandıracak işte şimdi başlarsam 1.5 ayda 1000tl kazandırack birşey yokmu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,621
440
TBMM
merhaba crackli bazı şeyleri yada sizin cracklediginiz şeyleri link kısaltma taktigi ile para kazana bilirisniz site kodlayabilir,tasarım yapabilir,sosyal medya danışmanlıgı saglayabilirsiniz coinlerden para kazanmak istiyorum diyorsanız altcoinlerden bu işlere başlamanızı öneriririm

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
Merhabalar,

Tıklanma sayısı yüksek olabilecek linkleri kısaltarak bir nevide olsa para kazanabilirsiniz.

Bununla birlikte ilgi alanlarınıza göre para kazanmaya çalışabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse HTML bilginiz varsa web sitesi yapıp, satarak para kazanabilirsiniz. Yada Python biliyorsanız program yapıp satabilirsiniz.

Bu gibi örneklerden daha bir çok verilebilir.

İyi forumlar dilerim.

MrCronks

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
344
18
Merhaba, en mantıklı iş sosyal platformlarda içerik üretmek gerçekten kazanılan miktarlar çok yüksek.

Merhaba hocam evet aklımda var yakında girişeceğim bu işlere bir öneriniz varmı işte şu platformda şu içeriği oluşturabilirsin gibisinden. Ayrıca şuan girmememin sebebi acil sayılabilcek bir paraya ihtiyacım var 2K kadar o yüzden en hızlı kazandırcak bir yöntem yok mudur?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.