Ip adresi bulmak neredeyse çok basit:)

Wabisuke

Üye
3 Şub 2015
55
0
HackerCity
İP ADRESİ BULMAK NEREDEYSE ÇOK BASİT

Sa beyler, Ben bu yazımda sizlere ip adresi bulmanın bir diğer yolunu göstereceğim
konu daha önce açılmışsa da affedin .
Benim çok sevdiğim bir yöntemdir. tabikide benim bulduğum bir yöntem değil.
Bende sizler gibi forumları dolaşa dolaşa edindiğim bilgiler sonucu bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

E-POSTA YOLUYLA İP ADRESİ ÖĞRENME

NEDİR , NASIL YAPILIR ?
Konumuz gereği işin içinde sosyal mühendislik olmassa olmaz :)
ve birazcık ta outlook amcanın yardımı :)

1) HEDEF KURBANI BELİRLE
2)YENİ BİR KİMLİK OLUŞTUR!
3)SENARYOYU HAZIRLA
4)KARŞIDAKİ KURBANIN E-POSTA ADRESİNİ ÖĞREN( bir çok yol var konu sapmasın diye değinmeyeceğim sosyal mühendislikten kastım buydu)
5)KURBANI YENİ KİMLİĞİNLE OLUŞTURDUĞUN SENARYOYA DAHİL ET
5-A) KURBANIN E-MAİL'İNE BİR MESAJ GÖNDER
5-B) CEVAP GELMESİNİ BEKLE (%80-90 GELİR)

CEVAP GELDİ
NOT: BURDAN SONRASINDA İSTERSENİZ SOSYAL MÜHENDİSLİK BECERİLERİNİZİ KULLANIP KURBANDAN DAHA ÇOK BİLGİLER EDİNEBİLİRSİNİZ

5-C)E-POSTANIZA GELEN MESAJIN İÇİNE GİRMEDEN ÖNCE ;
mesajın üzerine sağ tıklıyoruz ve "ileti kaynağını göster diyoruz"

NEREDEYSE BİTTİ:)
GELEN SAYFADA KURBANIMIZIN SENDER İP(mesajı gönderdiği ip adresi) MEVCUT OLACAKTIR.

musmel46

Üye
30 Ocak 2015
216
0
İP ADRESİ BULMAK NEREDEYSE ÇOK BASİT

Sa beyler, Ben bu yazımda sizlere ip adresi bulmanın bir diğer yolunu göstereceğim
konu daha önce açılmışsa da affedin .
Benim çok sevdiğim bir yöntemdir. tabikide benim bulduğum bir yöntem değil.
Bende sizler gibi forumları dolaşa dolaşa edindiğim bilgiler sonucu bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

E-POSTA YOLUYLA İP ADRESİ ÖĞRENME

NEDİR , NASIL YAPILIR ?
Konumuz gereği işin içinde sosyal mühendislik olmassa olmaz :)
ve birazcık ta outlook amcanın yardımı :)

1) HEDEF KURBANI BELİRLE
2)YENİ BİR KİMLİK OLUŞTUR!
3)SENARYOYU HAZIRLA
4)KARŞIDAKİ KURBANIN E-POSTA ADRESİNİ ÖĞREN( bir çok yol var konu sapmasın diye değinmeyeceğim sosyal mühendislikten kastım buydu)
5)KURBANI YENİ KİMLİĞİNLE OLUŞTURDUĞUN SENARYOYA DAHİL ET
5-A) KURBANIN E-MAİL'İNE BİR MESAJ GÖNDER
5-B) CEVAP GELMESİNİ BEKLE (%80-90 GELİR)

CEVAP GELDİ
NOT: BURDAN SONRASINDA İSTERSENİZ SOSYAL MÜHENDİSLİK BECERİLERİNİZİ KULLANIP KURBANDAN DAHA ÇOK BİLGİLER EDİNEBİLİRSİNİZ

5-C)E-POSTANIZA GELEN MESAJIN İÇİNE GİRMEDEN ÖNCE ;
mesajın üzerine sağ tıklıyoruz ve "ileti kaynağını göster diyoruz"

NEREDEYSE BİTTİ:)
GELEN SAYFADA KURBANIMIZIN SENDER İP(mesajı gönderdiği ip adresi) MEVCUT OLACAKTIR.

Peki bu e-mail değil de faceden mesaj gelse mailimize atıyorum .. kişisinden mesaj var gibi ona kaynagı görüntüle desek olur mu?

css4

Katılımcı Üye
1 Tem 2015
516
0
ıp yi bulan ne yapıcan kardeş birisi senin ıp adresini öğrendiyse aynı modeme bağlı olmadığı sürece eskiidenmiş gibi bir şey yapmamazsın artık pcler paylaşıma olmuyor

Wabisuke

Üye
3 Şub 2015
55
0
HackerCity
Bir nebze dahi yararlı olduysa ne mutlu bana .Zaten amaç ne yaparım değil amaç ilk önce yönü belirlemekte sonrasını kendiniz üzerine ekleye ekleye yapacaksınız. :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.