İP Adresi Gizleme / Stajyer Asistan Klübü / Güncel//

macspace

Katılımcı Üye
13 Ara 2015
372
0
Web
jWdkbJ.gif

İnternette İP gizleme işlemi biz hackerlar'ın en çok önem verdiği konulardan birisidir. Çünkü bir hacker için en önemli olan gizliliktir. Her bireyin kendine ait bir yöntemi vardır aslında. Bende dedim hazır böyle bir merak var hemen atladım bilgisayara.

Ülkemizde 5 milyon internet kullanıcısı var ve hepsinin logları tutuluyor üstelik her saniye. Ufak bir hesaplamaya var mısınız? 5 milyon insan diğer bir deyişle 5 milyon İP. Demem o ki her gün 5 milyon log kayıtı tutuluyor.

Yurt dışında bu işi kolaylaştırmak için ip sabitleyiciler kullanılıyor. Böylece sistem kapanıp açılsa bile aynı ip ile tekrar giriş yapılabiliyor. Bu taktiğe bakarsak ve bunun aynısını kişisel bilgisayarımıza uygularsak binevi ip adresimizi gizlemiş oluruz.

İlk olarak İP adresinin temelini inceleyelim.

bilgisayar-hareketli-resim-0438.gif


İP sisteminin ilk grubu Ülkeyi temsil etmektedir. Sonraki grubu şehir, sonraki grubuda mahalle.
Baktığımız zaman tam adresimize, evimize kadar bizi getiriyor bu şahıs bizi.


Bu ip kayıtlarını tek bir serverde tutmak tabiki mümkün. Bu logları bir program ile taratıp içinden bir şahsı bulmak özellikle de 1 aylık kayıtlar için çok mümkün birşeydir ki kolaylıkla bulunabilir. Dünyanın en büyük hackerlarından tutunda en büyük Lamerlere kadar herkes ip adresini, log kayıtlarını gizlemektedir.İp adresinizi gizlediğiniz zaman, sisteme girip msn mail adresinizi bırakmaz iseniz veya en sevdiğiniz şeylerden mesela en sevdiğiniz şarkıcıdan bahsetmezseniz, yada mail adresinizin size sorduğu gizli sorunun cevabını sisteme yansıtmaz iseniz yakalanmanız çok zordur.

Birçok hacker bu tarz hatalar yapmıştır. Tabiki de yakalanmıştır. Neden yakalandılar sizce. Arkalarında FBI'mı vardı? Tabiki de yoktu. En basitinden birisi microsoft ile dalga geçerken microsoftun msn üzerinden attığı bir mesajı görmesiyle karşı tarafa bilgilerini sızdırmıştır. Tabiki mail okundu bilgisi görünce anında yakayı ele vermiştir.

Gelelim İP gizlemeye... Önemli olan mümkün olduğunca az iz bırakmaktır. Sağlam bir firewall kullanınız. Bir başka nokta ise sürekli trojan konrolünü sağlayacak bir program. Diğer bir adım ize proxy. Her işleminizde proxylerinizi kontrol etmeniz gerekmektedir. Bundan sonrası parmaklarınıza kalmış birşeydir.

Ddjjy3.gif
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.