IP Adresi tamamen gizlenebilir mi ? #Stajyer Asistan

gikaa123

Kıdemli Üye
26 Haz 2012
2,605
62
Aynı ağ içinde değilken met.asploit bana nasıl bağlanacak? Modemim aniden benim bilgisayarıma bazı portları forward etmesi gerektiğini mi öğrenecek? Mesela şu anda Ankara ofisimizdeyim, aynı ağda yaklaşık 60 bilgisayar, telefonları, yazıcıları, projektörleri de sayarsak 200'e yakın cihaz var. Ha iki de televizyon var internete bağlanan... Hepimizin internete yansıyan IP adresi aynı. Zavallı modem kime göndereceğini nereden bilecek? Neden port forward ediyoruz modeme malum oluyorsa?

ohooo usta bütün sırrı bozdun.. nmapı bekliyoruz şuan..

aGbbdR.png

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
Hemen bilgisayarını kapat, maktap ile hard diskte delikler aç, modemini de mikrodalga fırın içinde kızart. Yoksa bütün banka hesaplarını ele geçirecek!

Hocam en güzeli zombi network kurup ordan işletmek olayları yakalansan bile tespti zorlaştırmış olurusn zannımca :D

Son düzenleme:

CyberNeeG

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,155
1
777
Yaşasın adli bilişim :D :trl.Bunları farkettiğim zaman ilk işim forensics'e başlamak oldu sonuçta nasıl yaptıklarını öğrenmek lazım :).

Thtarslani

Üye
23 Ağu 2017
238
0
IP Adresi Nedir ?

IP adresi bilgisayarın başka bilgisayarlarla
veri aktarımı yapmasını sağlayan adrestir.

Web Stielerininde IP adresi vardır ve bu IP sabittir. Ama internete bağlanmak
amacı ile kullanılan bilgisayarlarda IP genellikle değişkendir. Her modemin
açılış, kapanışında değişir ve suçlu kişi zaman dilimi ve loglar aracılığı
ile bulunabilir.

VPN,Proxy Gibi Servisler Bizi Gizler Mi ?

Cevabım; hayır. VPN veya PROXY servisleri de serverlar aracılığı ile çalışır.
Ve bu serverlara bağlanırken IP adresiniz kayıt edilir ve neredeyse hepsi
log tutar. Sizi izlemek isteyen her türlü takip eder. Sadece biraz daha uzun sürer.

giphy.gif

Yani VPN, Proxy açıp illegal her şeyi gizlice yapabileceğinizi sanmayın :)

Peki Gizlenen Nasıl Gizleniyor ?

Gizlenen kişiler birden fazla server kullanarak belirli süreler arasında
IP maskesi değiştiriyorlar
ve bu şekilde maskeleri düşmeden tekrar değişiyor.

IP Adresiniz Çalan Kişi Ne Yapabilir ?

IP adresinizi çalan kişi ev adresinizi bulamaz. İnternetteki servisler yalandır.
Kendi IP adresiniz ile denerseniz adresinizi tam bulamadığını görürsünüz.
IP adresinden ev adresini tespit edebilmek için yasal izin gereklidir.

IP adresinizi çalan kişi bilgilerinizi çalamaz. Bu tamamen yalandır. Ancak Sizle
aynı ağa bağlı biri sniffer aracılığı ile bilgilerinizi çalabilir.

IP adresinizi çalan olursa modeminizi kapatıp açın. Çaldığını iddia eden
kişiyi de takmayın çünkü genellikle bunları küçük yaşta hacker olma isteği
ile yaparlar. Ama aslında Ping > Google'dır Anlaşılmıştır umarım :)

giphy.gif

Konu Tamamen Bana Aittir.

peki dostum cyber ghost gibi araçlar facebook gibi sitelerde ip yi değiştirirmi ? mesela büyük ihtimal kendi ip m facebook gibi sitelere kayıt olduğumda kimlik onaylatmama rağmen sürekli kapanıyor cyber ghost kullansam etkili bir sonuca ulaşabilirmiyim peki ?

Gryphon

Uzman üye
19 Nis 2016
1,316
1
$from = ist;
peki dostum cyber ghost gibi araçlar facebook gibi sitelerde ip yi değiştirirmi ? mesela büyük ihtimal kendi ip m facebook gibi sitelere kayıt olduğumda kimlik onaylatmama rağmen sürekli kapanıyor cyber ghost kullansam etkili bir sonuca ulaşabilirmiyim peki ?

VPN'in ipsi üzerinden sürekli hesap açılıyordur zaten. Yani tek sen kullanmıyorsun sonuçta :) Yine doğrulamaya takılır. Kendine özel bir vpn sunucusu olsa etkili olabilir.

Tabi sadece bir hesap açmak için istiyorsan VPN kullanmadan m.facebook.com üzerinden dene.

Thtarslani

Üye
23 Ağu 2017
238
0

VPN'in ipsi üzerinden sürekli hesap açılıyordur zaten. Yani tek sen kullanmıyorsun sonuçta :) Yine doğrulamaya takılır. Kendine özel bir vpn sunucusu olsa etkili olabilir.

Tabi sadece bir hesap açmak için istiyorsan VPN kullanmadan m.facebook.com üzerinden dene.

dostum bunu hiç düşünmemiştim peki kendime ait wpn sunucusu nasıl yapabilirim bu konularda cahilimde yardımın dokunursa sevinirim ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.