İp Adresimi Bulamıyorum?

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
Terminalde ifconfig
Cmd de ipconfig komutu ile aratıyorum lakin cmd de Tunnel adapter alıyorum
Terminal de
eth0 inet adresi alıyorum

Benim istediğim wlan0 inet adresi
Şu tarz bişey; 192.168.1.32

azizbaskan03

Yeni üye
31 Tem 2016
11
0
Komut satırından direk numerik olarak ip adresini almak için,
Kod:
[COLOR="white"]for /f "delims=: tokens=2" %%i in ('ipconfig ^| findstr /i "IP.* Adres" ^| findstr [0-9]') do (
	echo %%i
)[/COLOR]
kod parçacığını deneyebilirsin. "findstr /i 'IP.* Adres'" kısmı değişkendir, kullandığın dil paketine göre değiştirebilirsin.

Son düzenleme:

osmantata

Kıdemli Üye
1 Mar 2012
2,212
2
Kod:
[COLOR="white"]for /f "delims=: tokens=2" %%i in ('ipconfig ^| findstr /i "IP.* Adres" ^| findstr [0-9]') do (
	echo %%i
)[/COLOR]
kod parçacığını deneyebilirsin. "findstr /i 'IP.* Adres'" kısmı değişkendir, kullandığın dil paketine göre değiştirebilirsin.

Türkçe kullanıyorum

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Nereye çıkardıysan ordadır...

Kod:
	echo %%i
)[/COLOR]

Saygı duydum..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.