İp adresimi gizlemek istiyorum

rexofly

Yeni üye
26 Haz 2022
23
3
Şimdi şöyle söyleyeyim misal bir uygulama üzerinden dolandırıcılık suçu işledim çok kolay bulunurum evet ama bunu bir proglamla veya ip adresini kökten gizleyerek beni bulmalarını engelleyebilirmiyim ? (Böyle bir konu açmak kurallara aykırı mı bilmiyorum ama eğer öyleyse kusura bakmayın)

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,636
1,658
Şimdi şöyle söyleyeyim misal bir uygulama üzerinden dolandırıcılık suçu işledim çok kolay bulunurum evet ama bunu bir proglamla veya ip adresini kökten gizleyerek beni bulmalarını engelleyebilirmiyim ? (Böyle bir konu açmak kurallara aykırı mı bilmiyorum ama eğer öyleyse kusura bakmayın)
İp adresi değiştirilmek ile gizlenilmez, gizlilik denen şey bu kadar basit değildir.
Ancak bir kısım gizlilik sağlayabilmek için başka yollar mevcuttur. Açtığım konuya göz atabilirsiniz
'Kali Linux - Temel Gizliliği Sağlama' https://www.turkhackteam.org/konular/kali-linux-temel-gizliligi-saglama.2013881/

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,402
2,590
Merhaba Değerli Üyemiz, ip adresini değiştirerek kendinizi tamamen gizleyemezsiniz. Sizi bulmaları biraz zor olur ama en sonunda sizi bulurlar. Tamamen anonim olmak neredeyse mümkün değil. En profesyonel hackerlar bile bir yerde açık bırakıyor. Sizin için birkaç konu seçtim.

İyi Forumlar.

0x18sec

Üye
12 Tem 2022
80
42
vpn kullanırsın ip değişir dolandırıcılık yapmaya kalkarsın 2dk içinden geçerler. Uluslar arası anlaşmalar falan var sonuçta.

onu geçersek diyelim ki ip gizledin yine bulunursun koskoca internette bir ip değiştirince gizli mi olucan?

çapsız dolandırıcılar yakalanmaya mahkümdür madem iş yapıcaksınız düzgün yapın 15dk zengin olan türk genci 20. dk kodesde oluyor genelde ksbxjsbxj

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,332
920
Sanal alemde gizlenme diye birşey yoktur. Sadece IP adresi VPN, Tor gibi sistemler ile Maskeleyebilirsiniz. Bu yöntem sizi kötü niyetli hacker veya insanlar tarafından koruyacaktır. Devlet isterse çok rahatlıkla bulabilir.

rexofly

Yeni üye
26 Haz 2022
23
3
vpn kullanırsın ip değişir dolandırıcılık yapmaya kalkarsın 2dk içinden geçerler. Uluslar arası anlaşmalar falan var sonuçta.

onu geçersek diyelim ki ip gizledin yine bulunursun koskoca internette bir ip değiştirince gizli mi olucan?

çapsız dolandırıcılar yakalanmaya mahkümdür madem iş yapıcaksınız düzgün yapın 15dk zengin olan türk genci 20. dk kodesde oluyor genelde ksbx

çapsız dolandırıcılar yakalanmaya mahkümdür madem iş yapıcaksınız düzgün yapın 15dk zengin olan türk genci 20. dk kodesde oluyor genelde ksbxjsbxj
İp adresinden temel gizlilik olmayacağını bende biliyorum temel gizlilik gibi birşey var mı diye sormaya çalıştım aslında

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
568
Tor ağı kullanabilirsin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.