ip adresimi öğrendiler

kapsukberat67

Yeni üye
19 Şub 2019
4
0
Sanırım bir siteye girerek ip adresimi birine kaptırdım :/

ve ip adresimi nasıl değiştirebilirim

birde benim ip adresim ile neler yapabilir o kişi ?

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Cevap: Acil yardım

Hiç bir halt yapamaz. Modemin arkasındaki düğmeye 2 kere bas, değişir. Bir daha bilmediğin sitelere girerken VPN kullan

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya

Merhaba değerli üye, modemi resetlemen ip adresinin değişmesini sağlar. Onun dışında müşteri hizmetlerini arayarak ip adresini değiştirmelerini talep edebilirsin. Ayrıca sadece ip adresi ile hiçbir şey yapılacağını sanmıyorum. İyi forumlar.. :mahcup:

kapsukberat67

Yeni üye
19 Şub 2019
4
0
Merhaba değerli üye, modemi resetlemen ip adresinin değişmesini sağlar. Onun dışında müşteri hizmetlerini arayarak ip adresini değiştirmelerini talep edebilirsin. Ayrıca sadece ip adresi ile hiçbir şey yapılacağını sanmıyorum. İyi forumlar.. :mahcup:

Cevabınız için teşekkür ederim

Umarım keylogger gibi birşey yapmaz. şuan korktum .d

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hefi

Yeni üye
29 Haz 2020
15
0

Modem'i resetlemek için, modem'in arkadasında bulunan buton'a bir kere bas ve kapat ardından tekrar basarak açabilirsin.

Modem'i fabrika ayarlarına döndürmek için modem'in yanında veya arkasında iğne ucu kadar bir delik olacaktır, oraya modem kapalı iken iğne yardımı ile 10-15 saniye bas, baslıyken modemi aç.

Son düzenleme:

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
ip adresine girildiğinde genelde modem arayüzü çıkar. ip adresin, modemden geldiği için seni arayüze yönlendiriyor. Örnek olarak kendi ip adresim arayüze gitti :D 88.229.222.196 Şuan bunu attıktan bir 15-20 dakika sonra modemi kapatıp açacağım ve modem üzerinden servis sağlayıcısından gelecek yeni bir ip adresine sahip olacağım. Özellikle statik bir ip adresi istemediyseniz kafanız gönlünüz raad olsun. Windows, Mac, Linux kullanıyorsanız zaten güvenlik duvarları mevcut oluyor. ip adresiniz üzerinden yapılan port istekleri güvenlik duvarından geçiyor. Ben kendi bilgisayarıma portlardan bağlanma isteğinde bulunduğumda (Mac OS X) karşıma pencere çıkıyor ve isteği kabul edip etmeyeceğimi soruyor.

Burada dikkat etmen gereken önemli konu, modem arayüzüne girerken admin-admin şeklinde kombinlerle girilemeyecek olmasıdır. Mesela benim modem arayüzüme girmek için ilk önce kullanıcı adını bilmek, sonra da şifreyi tahmin etmek gerekiyor. yüksek donanımlı bir bilgisayarlar ile arayüze girmeye çalışırsan en az 2-3 hafta gerekiyor. Zaten o zamana kadar çoktan ip adresim değişmiş oluyor :trl

Ip adreslerinin tutulma amacı, sizi hacklemek vs. için olmuyor genelde. Bizim yaptığımız sistemlerde de ip adresi tutuyoruz. Kimi zaman lokasyon tespitinde işe yarar (Türkiye, Yunanistan vs.), aynı ip adresinden birden fazla istek geliyorsa diye güvenlik önlemi alınır. Olası bir saldırıda ip loglama sayesinde saldırı sonrası elinde bir ip adresi olur. 90% oranla ip adresinizi alıp kimse hacklemeye çalışmaz sizi. Tabi gidip güvenli olmadığı bariz olan siteler, istisna oluyor. :))

CasTieL Alican

Katılımcı Üye
16 Ocak 2016
330
4
Gliese 581 c

modem ıp den internet sağlayıcısını ve mac adresi öğrenirse bulabilir mi peki ??
mahkeme kararı ile modem ip den ttnet superonline gidip ip verip "bunun ev adresi tel falan verin" galiba böyle birşey vardı tam emin olmasam da

Son düzenleme:

vSpirit

Vip Altın Üye
25 Ocak 2016
41
1
ADSL kullanıcılarının 2 haftada bir NAT IP adresleri servis sağlayıcıları tarafından otomatik değiştirilir zaten. Eğer birşey indirmediysen sadece ip adresin ile herhangi bir shell yada backdoor açamaz. Çok çok ip adresinle sağa sola dos atar. power tuşundan kapat aç modemi ip adresin değişir merak etme bişi olmaz. ev kullanıcılarının dış ip sorguları servis sağlayıcı bilgisinden başka bişi vermez. Ancak savcılık kararı ile suç teşkil eden olaylarda geçmişe yönelik bilgiler araştırılır. ayrıca illede birşey oldu mu diye şüpheleniyorsan netstat ile establish sessionlarını kontrol et gözüne çarpan bişi yoksa ise sorun yok. Yine rahat etmez isen en temizi format at.

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,621
440
TBMM
bu kadar korkmanı gerektirecek bişey yok modeminin arkasında bir tuş var 2 kere bas resetlenir fişten çıkart tekrar tak olmazsa biraz youtubede videolar var onlara bakabilirsin oda olmazsa eğer gidip hangi servis saglayıcısını kullanıyorsan örneğin (türk telekom) müşteri hizmetlerini arayıp sana yardımcı olmalarını rica edebilirsin eğer bir linkten alındıysa birdahakine opera vpn veya vpn programları indirerek kendi biraz daha güvene alabilirsin evini bulamazlar diye biliyorum yanlış bilgilendirme olmasın ama ddos atarlar okadar belki hiç bişey yapamazlar :)

10 Ara 2017
243
0
Rookie

Öncelikle merhaba değerli tht forum üyesi ip adresinle bir şey yapamaz. Modem arkasından reset düğmesine 15-30 sn basıp değiştirebilirsin. Eğer değiştirmezlerse internet sağlayıcın ile konuşup değiştittirebilirsin. Sabit bir ip ise değiştirmen zor. Ufak miktarda para verip değiştirme paketi alabilirsin int sağlayıcından. İyi forumlar dilerim.

Berceste.

Uzman üye
21 Tem 2020
1,029
960

Büyük İhtimalle İplogger Linkine Girmişsindir Modeminin Arkasındaki Reset Butonuna 15 İla 30 Saniye Gibi Bir Aralıkta Basılı Tutarsan Kendini Fabrika Ayarlarına Sıfırlar

İp Adresi İle Birşey Yapamaz Gönlünü Rahat Tutabilirsin

İyi Forumlar :))

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.