İP Adresimle beni bulabilirler mi? YARDIM!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

stormhack

Üye
24 Tem 2009
81
0
Bir arkadaşım valiliğin internet sitesinin şikayet bölümüne çevresindeki insanların yasal olmayan işlerini şikayet etmiş ve şikayet ederkende başkasının ismiyle şikayet etmiş görevliler gelerek şikayet eden diye gösterdiği kişiye sormuşlar 'Şikayet ettin mi?' adam ben etmedim demiş ve savcılığa dava açtırdığını söylüyormuş adını kullananı bulmak için.Arkadaş Avea 3G kullanıyormuş,aletin imei adreside var arkadaşı bu yollarla bulabilirlermi?İP adresine bulunuyor ama onu sürekli değiştiriyor arkadaşı bulabilirler mi?
Yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler!Bir zahmet yardımcı olun.:confused:

surgeon153

Katılımcı Üye
13 Eyl 2008
378
0
ip adresi değiştirmesi sadece hackerleri veya lamerleri yanıltmasını sağlayabilir. onun dışında durum eğer mahkemeye kadar gittiyse hiç kaçarı yok. garanti bulurlar. arkadaşına söyle. gitsin adamla konuşsun. durumu kurtarsın gerekirse adama mahkemeden vaz geçmesi için para fln teklif etsin:) eğer durum mahkemeye giderse,başkasının ismini kulllanarak işlem yaptığı için çok başı yanar. sahteciliğe girer bu. hapis bile söz konusu. yani bu yaşta hapse düşeceğine kesenin ağzını açsın;)

stormhack

Üye
24 Tem 2009
81
0
TTNET değil kardeş Avea yinede teşekkürler ama TTNET'te yaşandı bu olay savcılık vasıtasıyla bulamadılar.Ayrıca mahkemeye gideceğini sanmıyorum.Bundan önce köyişleri bakanını şikayet etmişler TTNET'ten bulamamışlar kimin şikayet ettiğini.Yinede teşekkürler!:D

surgeon153

Katılımcı Üye
13 Eyl 2008
378
0
:D kardeşim eğer ttnetten bağlantı kurulup ta bulunamadığını söylüyorsan kesinlikle bulurlar. yani bulamamaları gib bir imkan yak. eğer böyle bir kanı varsa, ya konunun üstüne düşülmemiştir ya da polisler sizin olayı araştırmayı unutmuştur:) ayrıca tekrar söylüyorum. eğer durum mahkemeye gittiyse ttnet avea hiç fark etmez. hepsini bulurlar. sonuçta ikisi de telekoma bağlı:D

dexmod1

Uzman üye
13 Ağu 2009
1,182
0
yasadıgım her yer
bulurlar ama adam pc sının herseyını degıstırsın
ıp adresınden tutta
mac (machanger)adresnıe kadar mac ne dersen bılgısayarın fızıkı adresı bunu degıtmesı zor ama bunu yaparsa super olur bıde ınternetı degıstırsın wirelıs alsın super only olsun bı sey olmaz ama yıne bı ıhtımal acık yakalarlasa kacarın olmaz

biocom

Yeni üye
2 Şub 2009
16
0
sen kap vizeyi yurtdışına kaç en iyisi ip mac değiştirmek de fayda etmez internette o anki ip macin hafızada zaten değişiklik de gözükeceğinden yine pek bi fark yaratmaz internet sağlayıcın arıyor seni herhangi biri değil sağlayıcı aramasa mac değiştirmen işe yarardı :)

tqnx.

Üye
26 Eyl 2009
224
0
Geçmiş olsun Bence konuşun halletin arkadasın dediği gibi para filan teklif edip düzeltebilirsiniz aksi taktirde başınız fena ağrır :))

shadow666

Üye
11 Ocak 2009
151
0
kardeş hiç ugraşma arkadaşında makine varsa degiştir onunla makineni wirelessli bi modem varsa ac wirelesi şifre koyma soran olursa nebiliyim ben anlamam pc den modemden baglanmışlardır şifre koymayı bilmiyorum felan uydur bişeyler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.