Ip Ban Host numarası

BadGamer

Yeni üye
10 Mar 2016
12
0
Öncelikle Herkeze Merhaba demek istiyorum bu kullanıcı hesabımı bu gün açmış bulunmaktayım önceden hesabım vardı siteyi takip ediyorum derin mevzu olunca hemen buraya düşüyorum :)
Hemen sorumu yönelteyim Ip ban atılmakta bazı sitelerde oyunlarda oyunculara bu normal fakat adam ip değiştirip yeniden geliyor yani modem resetleyipte? ve Ip ban atılınca internet kafelerden bağlanıyorsa (ki ip an almayı kafa koymuş olanlar bu şekilde yapıyor) sıkıntı çıkıyor şimdi birisi dediki bu ip ban alan arkadaş yeni hesap açıp tekrar geliyor ıp ban atıyorsunuz resetleyip birdaha düşüyorum buraya diyor modem host numarasından banlayın falan gibisine konuşma yaptı :diablo :woott Şimdi böyle bişey varmı yada farklı bi yöntem de olabilir modemin ipsini banlamak bişey değiştirmiyor host numarası diye bişey varmı onu nasıl bulup engelleyebiliriz? :confused: Elbetteki bunu soranlar olacaktır ne için banlıyorsunuz hangi site yada oyunda görevlisiniz falan sorular olacaktır bunlara cevap veremiyorum kusura bakmayın bu adamın dediğin gibi bi host numarası mevcutmu nasıl bulup banlayabiliriz veya adamın pc sini banlayabilirmiyiz reset atıp gelmemesi için
Bu konudan muzdarip olanlar vardır elbette :RpS_mellow: tecrübesi olanlar lütfen paylaşabilirmi? :confused: :confused:

BadGamer

Yeni üye
10 Mar 2016
12
0
Sayın modlarım süpermodlarım cevap veren yokmu bi sürü konu açılmış bu geride kalmış onun için tekrar log atmak zorundayım :(( K.bakmayın bi cevap veren olursa sevinirim soru basit ipban işe yaramıyor daha iyi bi çözümü olan?

BadGamer

Yeni üye
10 Mar 2016
12
0
Modlarım süper modlarım tamam silin konuyuda kalabalık bari etmesin millet hala 15yaşındaki çocukalrdan face çalma derdinde :) benim bi önemim yok :)) kapatın lütfen

mehmetx93

Uzman üye
2 Eyl 2010
1,395
1
Bildigim kadarıyla tam anlamıyla kullanıcı adını değiştiren ip değiştiren ve de tarayıcı çerezlerini silen bir kullanıcıın tekrar sisteme bağlanmasını engelleyecek bir sistem yok. Çünkü sistem anca bunların kaydını tutabiliyor. Mesela bir internet sitesi kullanıcıdan anca bu bilgileri talep edebiliyor bunlarda değişmişse yapılabilecek bir şey kalmıyor. Fakat mesela email onayı gibi kullanıcının farklı emailller bulmasını gerektiren işlemler eklenirse banlanan kullanıcının geri dönüşü daha zor olacaktır. en fazla 3-5 maille girip sonrasında yeni mail açmakla uğraşmayacaktır. Tabi bir internet sitesi için bunu belirttim. bahsi geçen bir cs serveri ise böyle bir imkanda olmayabilir. Konuya cevap gelmemesi de net olarak bir çözümüünnün olmaması kaynaklıdır.

BadGamer

Yeni üye
10 Mar 2016
12
0
Teşekkür ederim sanırım konu dediğiniz gibi önleme şansımız yok :) neyse zaten o gün için baya sorun çıkardı dahada gelmedi ben görmedim yani ama bilgi olsun diye konu açmıştım sıkıntı yok artık adamlar delmiş sistemi ne yapalım :)) önceden eposta onayı vardı fakat ne olmuş ne bitmiş bilmiyorum kalkmış aynı sorun devam ederse üstlerimize bildiririz belki eposta onayı tekrar gelebilir. Counter değil bu arada :) teşekkür ederim cevaplarınız için, counterci1961 sanada teşekkür ederim :) bu forum böyle değildi ben bıraktıgımda :)) atar falan bi saygı vardı başka bi üyeye rütbesiyle sesleniliyordu rütbe falan bişey kalmamış :D sıfır sıkıntı hala arada saygılı iyi niyetli arkadaşlarımız çıkıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.