Network Ip Scanner Çalışmıyor

22 Şub 2021
219
1
System32
Merhaba arkadaşlar ıp scanner çalışmıyor sanırım sadece ağdaki cihazları gösteriyor oysaki ben bunu bir sunucunun ıpsini görmek için sormuştum.

Bilgisi olan var mı nasıl bir sunucunun ıpsini buluruz program vericekseniz vt siz paylaşmayın lütfen

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
Merhaba arkadaşlar ıp scanner çalışmıyor sanırım sadece ağdaki cihazları gösteriyor oysaki ben bunu bir sunucunun ıpsini görmek için sormuştum.

Bilgisi olan var mı nasıl bir sunucunun ıpsini buluruz program vericekseniz vt siz paylaşmayın lütfen

hocam sen olayı çok yanlış anlamışsın.istediğin programın adı nmap.aşağıdaki linkten bilgi sahibi olabilirsin.
Link

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
"Advanced İP Scanner" Nedir?

Gelişmiş İnternet Protokol Adresi Tarayıcı.

53 milyon kullanıcı tarafından kullanılan Advanced IP Scanner; yani Türkçe karşılığı Gelişmiş IP Tarayıcı olan bu araç, aynı ağda bağlı olan aygıtların analizi için güvenli olmakla birlikte ücretsiz bir ağ tarayıcısıdır. Bu program ile tüm ağ aygıtlarını tarayabilir, paylaşılan klasörlere ve FTP sunucularına erişebilirsiniz. Advanced IP Scanner'in bir diğer özelliği olan uzaktan bilgisayar denetimini de kullanabilirsiniz. Hatta bilgisayarları uzaktan kapatabilirsiniz. Bu özelliklerin yanı sıra programın kullanımı çok kolaydır.

Konunun devamı: https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1959687-advanced-ip-scanner-nedir.html

Web siteleri için daha farklı işliyor durum. Bu işinize yarar:

https://www.turkhackteam.org/web-se...nmap-nedir-kurulumu-ve-kullanimi-teorina.html

Zenmap, yazılım olan Nmap'ın grafiksel arayüz versiyonudur. Nmap'a başlayan kullanıcılar için ideal bir programdır. Çünkü çok programlı işletim sistemleriyle çalışmaktadır (Windows,Linux,MaxOS X,BSD vb.). Aynı zamanda sık kullanılan taramaları, başka zaman açdığımızda tekrar tarayalım, kolayca işimizi halledelim diye profillere kayıt edilir. Zenmap bize host ayrıntılarını ve açık port IP adresleri gibi bilgiler vermektedir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.