İphone Açılıp Kapanma Sorunu

AxyChampion

Yeni üye
7 Şub 2019
21
0
Kullandığım telefon İPhone 6s 1 aydır telefon kendi kendine açılıp kapanıyor bir anda kapanıyor sarj %25 ken apple logosu gelip açılınca sarj %5 oluyor sürekli bu şekilde devam ediyor sıkıntı anakartta mı? yoksa batarya da mı?

While

Üye
16 Tem 2016
53
0
Eski bir bilgi olarak şöyle bir efsane vardı; Sim kartları kesilmiş ise şebeke verilerini tam sağlayamadığı için kendini kapatma durumuna daha sonra aranıyor durumuna çekerdi ve yazılımı bozardı. Ekstra olarak bazı uygulamaların icloud yüklemesinden sonra çökme durumu olduğu için apple yedek yüklemeyi itunes üzerinden tavsiye ediyodu sana diyeceğim şu evet sorun hemen hemen batarya olarak görünüyor fakat bilinçsiz direk batarya arızalı dememek için önce yazılım yüklemeni tavsiye ederim. Bazı durumlarda bile yazılım sorunları PİL kısmında "servis" yazdırabiliyormuş.

AxyChampion

Yeni üye
7 Şub 2019
21
0
Eski bir bilgi olarak şöyle bir efsane vardı; Sim kartları kesilmiş ise şebeke verilerini tam sağlayamadığı için kendini kapatma durumuna daha sonra aranıyor durumuna çekerdi ve yazılımı bozardı. Ekstra olarak bazı uygulamaların icloud yüklemesinden sonra çökme durumu olduğu için apple yedek yüklemeyi itunes üzerinden tavsiye ediyodu sana diyeceğim şu evet sorun hemen hemen batarya olarak görünüyor fakat bilinçsiz direk batarya arızalı dememek için önce yazılım yüklemeni tavsiye ederim. Bazı durumlarda bile yazılım sorunları PİL kısmında "servis" yazdırabiliyormuş.

Aynen bende de servis yazıyor kapasite ölçülemiyor en yakın apple bayisine götürün diyor ben anakart sanıyordum ama bu dediğinizi çok doğru buldum yazılımsal vb. çok teşekkür ederim

While

Üye
16 Tem 2016
53
0
Aynen bende de servis yazıyor kapasite ölçülemiyor en yakın apple bayisine götürün diyor ben anakart sanıyordum ama bu dediğinizi çok doğru buldum yazılımsal vb. çok teşekkür ederim

Rica ederim aklıma gelmişken şunu da ekliyim "iBackupBot" Uygulaması batarya durumunu en net gösteren uygulamadır. Şarj döngülerini, kullanım durumunu kaç döngü geçirdiğini en net gösteren programdır Apple'ın servis yazması genelde yeni cihaz satma politikası da olabiliyor :)

AxyChampion

Yeni üye
7 Şub 2019
21
0
Rica ederim aklıma gelmişken şunu da ekliyim "iBackupBot" Uygulaması batarya durumunu en net gösteren uygulamadır. Şarj döngülerini, kullanım durumunu kaç döngü geçirdiğini en net gösteren programdır Apple'ın servis yazması genelde yeni cihaz satma politikası da olabiliyor :)

Bir de özellikle sarj belirli seviyeye gelince duruyor örnek:%5 kapanıp açılıyor %19 sabaha kadar da dursa bu şekil de bazen %26 oluyor geri %5'e düşüyor tam dolmuyor yani

Son düzenleme:

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Merhabalar, eğer donanımsal olarak olduğunu düşünmüyorsanız hard reset atınız.

Açma/kapama ve Home tuşuna aynı anda basılı tutun. ( iPhone 7 ve sonrası cihazlarda ses kısma ve açma/kapama tuşlarına basmalısınız)
10 saniye kadar elinizi çekmeyin.
Ardından Apple logosu geldiğinde butonlardan elinizi çekin.

AxyChampion

Yeni üye
7 Şub 2019
21
0
Merhabalar, eğer donanımsal olarak olduğunu düşünmüyorsanız hard reset atınız.

Açma/kapama ve Home tuşuna aynı anda basılı tutun. ( iPhone 7 ve sonrası cihazlarda ses kısma ve açma/kapama tuşlarına basmalısınız)
10 saniye kadar elinizi çekmeyin.
Ardından Apple logosu geldiğinde butonlardan elinizi çekin.

Teşekkür ederim ancak bunu denedim yine aynı şey oldu yazılımsal bir sorun olduğunu düşünmeye başladım çünkü telefon kapandığın da ekran da uzun ince beyaz bir çizgi çıkıyor ondan sonra telefon kendiliğinden açılıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.