iPhone Denetim Merkezini En Etkili Şekilde Kullanma// Depdip

Depdip

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,578
0
NewYork
iyMATZ.jpg

Merhaba değerli TurkHackTeam üyeleri bugun sizlere İphone Denetim Merkezini En Etkili Şekilde Kullanmayı sizlere anlatacağım.​

İphone bilinenlerin aksine telefon ve tabletlerine bir çok sürüm getirmektedir. Bu sene gelen sürüm ve güncellemelerle denetim merkezinde bazı değişiklikler olmuştur. Geniş ve ayrıntılı birşekilde iphone denetim merkezinin kullanımını sizlere göstereceğim.

İphone Denetim Merkezi Nasıl Açılır ?
Parmağınızı ekranın alt kenarından yukarı doğru kaydırın. IOS 12 veya sonraki bir sürümün yüklü olduğu telefonlarda veya sonraki modellerde, ekranın sağ üst köşeni aşağı doğru kaydırarak denetim merkezini açabilirsiniz.

eiMMgo.png

İphone Denetim Merkezi Nasıl Kapatılır ?

Ekranın üst kısmına dokunup veya ana ekran düğmesine basmanız gerekmektedir. İphone X veya sonraki modellerde, parmağınızı ekranın alt kısmından yukarı doğru kaydırın veya ekrana dokunmanız yeterlidir.

eiMMgo.png

İphone Denetim Merkezini Özelleştirme
Gün içinde sıklıkla yaptığınız işlemleri hızla değiştirebilmek için Denetim Merkezini özelleştirebilirsiniz. Yarın sabah işiniz var ve hiç zaman kaybetmeden çalar saatinizi ayarlamakmı istiyorsunuz. Bunları yapmak için;

1-)
Ayarlar> Denetim merkez'ine gidin.

eiMMgo.png

2-)
Denetimleri özelleştire mokunun.

eiMMgo.png

3-)
Denetim eklemek için "+" simgesine dokunmanız yeterlidir. Eğer denetimleri silmek istiyorsanız "-" simgesine basıp ardından sil tuşuna basmanız yeterlidir.

h9c34a.jpg

Hızlı Ayarları Denetleme ve Uygulamaları Kullanma

Denetim merkezinde hızla erişebileceğimiz uygulamalar aşağıda verilmiştir.

Ağ Ayarlarını Açma
Denetim merkezini açın ve aşağıdaki özellikleri açmak için sol üst köşede ağ ayarları kartına basılı tutun.

Uçak Modu
: IOS telefonunuzda aramalar ve hücresel verinizi anında kapatmanıza yarar.

eiMMgo.png

Hücresel Veri: Nerde bulunursanız ve ne kadar uzaklıkta olursanız olun istediğiniz yerde uygulamalara ve servislere internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

eiMMgo.png

Wi-Fi: İnternetten gezinin, dilediğiniz uygulamaları ve servislerden yararlanın. Hatta daha da fazlasını yapabilirsiniz.

eiMMgo.png

Bluetooth: Kulaklıklara, araç kilitlerine kablosuz klavyelere ve bluetooth özellikli bazı araçlara bağlanmamıza yarar.

eiMMgo.png

AirDrop: Fotoğraf, video ve konumumuzu yakındaki iphone cihazlarına anında paylaşmamıza yarar.

eiMMgo.png

Kişisel Erişim Noktası: Aygıtımızda bulunan interneti diğer cihazlara paylaşmamıza yarar.

eiMMgo.png

Iphone Denetim Merkezi ve Seçenekleri:

Alarm:

Uyanmak üzere bir alarm kurmanıza yarar.

FZ0kQ6.png

Ses Yüksekliği:

Açtığınız video'nun veya müziğin sesini ayarlamak için kullanabilirsiniz.

TBqel0.png

Sesli Notlar:

Aygıtınızın yerleşik mikrafonuyla sesli not oluşturmanıza yaramaktadır.

C8L6uQ.png

Krometre:

Bir yarışın süresini ölçmemize yaramaktadır.

GbHwmA.png

Sessiz Mod:

Aygıtınıza gelen bildirimleri sessize almanıza yarar.

EIQICd.png

Yön Kilidi:

Aygıtınız hareket ettirilirken ekranınızın dönüp veya dönmemesine yaramaktadır.

kOi0DP.png

Metin Puntosu:

Aygıtınızdaki metinleri küçültmek veya büyütmek için kullanabilirsiniz.

QRUt2M.png

Düşük Güç:

İphonenizin pili azaldığında veya güç kaynağına erişimininiz olmadığında aygıtınızı düşük güç moduna alınız.

8Ldw9L.png

Büyüteç:

Yakınınızdaki nesneleri veya daha fazlasını büyütmeye yarar.

ZR8Lyk.png

QR Kodunu Tara:

Web sitelerine, web adresi yazmak veya hatırlamak zorunda kalmadan hızlıca erişmek için İOS aygıtınızdaki yerleşik kamerayı kullanarak QR kodu taratmaya yaramaktadır.

NafbQQ.png

Rahatsız Etme:

Aramaları ve bildirimleri sessize almaya yarar.

NuI0QM.png

Araba:

İphone araba kullandığınıza anlar ve aramaları ve bildirimleri sessize alır.

hxQxic.png

Denetimli Erişim:

Aygıtınızı tek bir uygulamayla sınırlamak ve uygulama özelliklerinden hangilerinin kullanılabileceğini denetlemek için kullanılır.

isCwLH.png

Parlaklık:

Ekranınızın parlaklığını ayarlamak için parlaklık denetimini yukarı veya aşağı sürükleyin.

hvoaEg.png

Hesap Makinesi:

İşlem yapmakta zorlanıyormusunuz ? zorlu matematik işlemlerini kısa sürede anında yapmak içni hesap makinesini kullanabilirsiniz.

rD9pnm.png

byMaRaQ

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
501
2
22
Uzaydan)
Bu herkesin bildiği birşeydir. Bunun yerine Jailbreaksız yapılan önemli işlemleri paylaşın. Teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.