iphone hacklemek

2 Ocak 2007
79
0
arkadsalar biliyorumki psynet gibi programlar ile pc den androidi hackliyebiliyrouz
peki bunun gibi iphone icin program varmi pcden ihpone veyahut androidden iphona dalma gibi..
simdiden tesekkür ederim

sanal iphone yapip pcden diger iphonlari hackleme gibi program varmi acaba..?

Bonfire

Katılımcı Üye
28 Ocak 2016
692
0
İstanbul
Yok.İphone'un sunduğu özelliklerden birisi android gibi açık olmaması ve virüs riski olmaması.Ama iphone'un bağlı olduğu ağı hackleyebilirsen İphone'un ağ haraketlerini izleyebilirsin

Mottatoni

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
619
0
root@kali:
Her türlü sisteme girişi mevcuttur

iphone dediğin alet swift dili ağırlığında yazılmıştır her türlü programı düzgünce yazdıktan sonra manuel olarak yükleme fırsatın olursa iphone da hacklenir

Mottatoni

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
619
0
root@kali:
Hackleyen olmadı.Tabiki hacklenebilir.O mantıkla gidersen google'ı da hackleme yolu var.

dostum 2 dir benim yorumlarıma alternatif fikir üretiyorsun sebebini sorabilir miyim ?

o mantıkla google ı da hackleme yolu var diyosunda iphone denen aletin üzerinde program yazıp deneyip istediğimiz sonucu elde edebilme gibi bir şansımız var keza

ben orda bu konuyu açıp soran arkadaşa aslında yönlendirme yaptım swift dili dedim yazarsan böyle bi program dedim manuel de kurarsan dedim bu olabilir dedim ? değilmi? adama aya git google ı hackle diye bi muhabbetten bahseden olmadı ? :)

google muhabbetini yapana zaten google ödül veriyor :)

bucuk3333

Katılımcı Üye
26 Haz 2014
671
0
Hackleyen olmadı.Tabiki hacklenebilir.O mantıkla gidersen google'ı da hackleme yolu var.

Kardeşim emin ol android iphoneden daha sağlam. İphone hacklenmedi demişsin ama haberin yok galiba bi aralar ne zaman bilmiyorum canlı yayında iphone kurucusu yaptığı sistemin hacklenemiceni açıkladı ve 20 saniye sonra cebindeki telefonu hackleyip onun kamerasından çekilen fotoğraf slayt ekranında paylaşıldı. Ardından ise saten canlı yayın kapatıldı.

Liebe55

Uzman üye
24 May 2016
1,659
0
39
Unmöglichkei
Kardeşim emin ol android iphoneden daha sağlam. İphone hacklenmedi demişsin ama haberin yok galiba bi aralar ne zaman bilmiyorum canlı yayında iphone kurucusu yaptığı sistemin hacklenemiceni açıkladı ve 20 saniye sonra cebindeki telefonu hackleyip onun kamerasından çekilen fotoğraf slayt ekranında paylaşıldı. Ardından ise saten canlı yayın kapatıldı.

Android için o kadar hack yolu mevcut iken Ios için bu yollar neden çıkmaza girer ? En basiti android için ratlar var iken Ios için neden yoktur ? Biraz daha araştırmanı tavsiye ederim keza yıllardır ios kullanırım hiç bir güvenlik sorunu yaşamadım.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
2,005
Dinlenmede.
Android için o kadar hack yolu mevcut iken Ios için bu yollar neden çıkmaza girer ? En basiti android için ratlar var iken Ios için neden yoktur ? Biraz daha araştırmanı tavsiye ederim keza yıllardır ios kullanırım hiç bir güvenlik sorunu yaşamadım.

Merhaba.
konuya defalarca baktim ama söz hakkim
şuan oldu :)
ios ile apk arasindaki fark şunudur.
apk global dunyaya hakim
ios ise kitleye
örnek ; ios kullanim kitlesi genellikle iş adamlari yada fiyatindan dolayi olsa gerek maddi durumu iyi olanlar vs vs vs gibi sayilir.
ama ios demek guvenlik demek degildir.
ben burda size kırışe laf kullanmiyacagim guvenilir sistem yoktur diye fakat ios icin yapilmasi gereken birseyde yok açik mi :) iphone ye windows yukliyen ispanyol 14 yasinda bir cocuk var googlede mevcut ve rekabet geregince google o video ve makaleyi sildi burda ios a saygi duydu neyse.
android apk ise bugun mercedes apk ile arac kontrolu yapti mclarende apk ile arac kontrolu yapti.
bugun akilli ev denilen systemde ise ios ve apk kontrolu mevcut.

bkz
butun dunya global
android apk uzerine calisma yapiyor
herkez butcesine uygun android alabiliyor.
ve sahip olduklari cihaz ile birseyler yapmaya calisiyor.

iphone ios en buyuk marifeti ( mars ) gezegenin fotografini ceken ilk. sirketi satin almasi oldu.
ama android kendi yazilimini kendisi uretiyor buda pazarda farkini gosteriyor ios 5/6 milyar iken android kendi gobek bagini kendi kestiginden 2/3 milyara cihaz satiyor.

yurt disindan verdigim fiyatlar daha dusuk ama.
dogru bildiginiz yannislar olabilir.

ben burda android i seven biri olarak yazmadim.
ben bir yazilimciyim bilgim dahilinde yazdim.

tesekkurler

Liebe55

Uzman üye
24 May 2016
1,659
0
39
Unmöglichkei
Merhaba.
konuya defalarca baktim ama söz hakkim
şuan oldu :)
ios ile apk arasindaki fark şunudur.
apk global dunyaya hakim
ios ise kitleye
örnek ; ios kullanim kitlesi genellikle iş adamlari yada fiyatindan dolayi olsa gerek maddi durumu iyi olanlar vs vs vs gibi sayilir.
ama ios demek guvenlik demek degildir.
ben burda size kırışe laf kullanmiyacagim guvenilir sistem yoktur diye fakat ios icin yapilmasi gereken birseyde yok açik mi :) iphone ye windows yukliyen ispanyol 14 yasinda bir cocuk var googlede mevcut ve rekabet geregince google o video ve makaleyi sildi burda ios a saygi duydu neyse.
android apk ise bugun mercedes apk ile arac kontrolu yapti mclarende apk ile arac kontrolu yapti.
bugun akilli ev denilen systemde ise ios ve apk kontrolu mevcut.

bkz
butun dunya global
android apk uzerine calisma yapiyor
herkez butcesine uygun android alabiliyor.
ve sahip olduklari cihaz ile birseyler yapmaya calisiyor.

iphone ios en buyuk marifeti ( mars ) gezegenin fotografini ceken ilk. sirketi satin almasi oldu.
ama android kendi yazilimini kendisi uretiyor buda pazarda farkini gosteriyor ios 5/6 milyar iken android kendi gobek bagini kendi kestiginden 2/3 milyara cihaz satiyor.

yurt disindan verdigim fiyatlar daha dusuk ama.
dogru bildiginiz yannislar olabilir.

ben burda android i seven biri olarak yazmadim.
ben bir yazilimciyim bilgim dahilinde yazdim.

tesekkurler

Görüşüne saygı duyuyor ve katılıyorum. Lakin benim cevap verdiğim postu okursanız ne demek istediğimi daha net anlamış olabilirsiniz. Yalnız yazdığınızda birşey dikkatimi çekti , ios üzerine windows atan çocuk v.s. bunun tamamen yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
Sonuçta ıos platformuna doğrudan etki etmeyip , farklı bir yazılım yüklediği kanısındayım. Son olarak Iosun androidden daha güvenli olduğunu söyleyip sözü bitiriyorum. Teşekkürler.

excelance333

Yeni üye
12 Eyl 2008
27
0
root@bt:~#
Madem klişe bir laf kullanılmadı ben kullanim her sistemin bir açığı mevcutturki bunu zaten hepimiz biliyoruz sadece bulmak önemli yazılım gece uyurken üstüne örttüğün yorgan gibidir belini örtersin ayakların açılır ayaklarını örtersin göğüsün açılır o mantıkla ilerlersen her uygulamanın bir açığını bulursun yeterki bulmak iste ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.