Çözüldü Iphone hakkinda

Tolga6681

Yeni üye
17 Eki 2014
49
0
Selamın Aleykum beyler size bir sorum olacak. İPhone 5 im var ara sıra kullanıyordum şarjım yetmedikce falan. Telefonu kaybettim yalnız benim durumum şu telefonda hat yok ekran kilidi vardı onu da kolay kolay uğraşıp bulamazlar. Onun için telefonu ı tunese bağlayıp fabrika ayarlarına çevirmeleri lazım. Imei bilsem bile bu telefonu yasal yollarla bulabilir miyim ? Eğer telefonu sıfırlayıp kullanmayip parçalarını aldilarsa telefonu attilarsa falan nasıl bulunur. Bu arada iPhone bul vs kapalı. I cloud hesabımı biliyorum dediğim gibi telefon sifirlandiysa gitmistir hepsi yardımcı olur musunuz. 2 3 haftadır kullanmıyordum yeni farkettim bulamadım. Yada telefonum kapalı olsa bile imei adresinden bulunduğu yerler tespit edilir mi ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
S4 Minim çalınmıştı btk'ya yönlendirdiler aradım imei falan istediler telefonu aldığım yerden aldım bilgileri verdim saçma sapan sorular soruyorlar en son ne zaman konuştunuz, en son telefonunuz ne zaman açıktı, bir kaç saçma soru daha sordular simden en son zaman konuştuğumuda bildirdim tamam işleme aldık dediler ertesi gün babamın telefonuna pat mesaj geliyor bilgileriniz doğrulanmadı işleme alamadık 4-5 defa daha aradım aynısı aynısı oldu kısacası o telefon yalan oldu dostum

Tolga6681

Yeni üye
17 Eki 2014
49
0
forum sitelerinde okudum telefon sıfırlansa bile imei kayıtlıyken en son bulunduğu yerlere kadar tespit edildiği yazıyor bu doğru mu? birde iphoneler da konumu 24 saat sonra kayboluyor falan yazıyor. yada imei adresinden en son bağlandığı i tunes hesabından bulunabilir mi ki

Son düzenleme:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,390
7
2,005
Dinlenmede.
baz istasyonlari cihazlar acik oldugu surece.
yani enerjiye maruz kaldiklari zaman sinyal alirlar.
suan telasiniz telefonuzun icindeki bilgiler mesaj galeri tarzinda ise. buna ulasma imkanlari yok.
peki calinan iphone açilirmi tabiki ekran kilitleri bir telefonu sadece cevresinden korur ama hirsiz gibi olaylardan koruyamaz.

ekran kilitlerini kirma işlemleri genellikle systemi tamamen yok etmekden geçer. buda size sadece maddi zarar verir tabi icinde manevi degerleriniz yoksa.

BÖKE

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Ağu 2016
8,754
411
Merhabalar

Prosüdür gereği telefonunuz nerede kayıp olduysa oranın mahalle karakoluna giderek zabıt tutturmanız olacaktır,suan için telefonunuz bulunmuş karakolda emanette dahi olabilir onun için illegal bir yol izlememenizi tavsiye ederim ,telefonun yerini tespit etseniz dahi telefonunuza sahiplenen kişi kolay kolay vermeyecektir o telefonu en iyisi prosüdürü uygulamak ve telefon bulununca hak idda edebilecek bir evrakınız olur elinizde

Son düzenleme:

Thouros

Üye
3 Haz 2017
120
0
izmir
Hırsızlık yapan birisinin iphone kilidi kırabiliceğini düşünmüyorum en fazla restore eder. Sen imei biliyorsan apple türkiye ile iletişime geç onlar daha yardımcı olurlar ama muhtemelen verilerin gitmiştir tabi ı cloud otomatik yedeklemeyi açık bırakmadıysan.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.