iPhone Tema değiştirme

Algoss35

Üye
22 Tem 2014
223
1
Valeria
iOS kapalı bir işletim sistemi olmasından dolayı kullanıcılara kişiselleştirme açısından esnek davranmıyor. Esneklik yerine stabiliteyi tercih eden Apple, bu tutumu ile birçok kullanıcı tarafından övülse de, geri kalan büyük bir bölüm bu duruma çok tepki gösteriyor.
Jailbreak işlemine izin vermemek için sistemdeki açıkları güncellemeyle kapatmak için ter döken Apple, TaiG ekibine yenik düşmüştü. Önce iOS 8.3 sonra da iOS 8.4 sürümleri için Jailbreak aracını yayınlayan TaiG, hem geliştiriciler hem de kullanıcılar için iOS’i kişiselleştirmeye açmıştı
.

iOS 8.4 ile Uyumlu Tweak Listesi
Jailbreak haberleri uzun bir süredir gündemi meşgul etmiyordu. Ta ki TaiG ekibinin iOS 8.3 Jailbreak aracını yayınlayana kadar. iOS 8.3 Jailbreak ile tekrardan gündeme gelen TaiG, dün yayınlanan iOS 8.4 güncellemesi için elini hızlı tutmuş ve Jailbreak aracını yayınlamıştı.
:: iOS 8.4 Jailbreak Çıktı
Ancak Jailbreak’in ana uygulaması Cydia’daki sistemi kişiselleştirmeye ve yeni özellikler eklemeye yarayan Tweak’ler iOS 8.3 ve üzeri sistemler için optimize edilmemişti. Geliştiriciler daha iOS 8.3 için Tweak’lerini güncellemeye yeni başlamışken, iOS 8.4’e de Jailbreak’in gelmesi işleri karıştırdı.

Hangi Tweak'ler Uyumlu?

iOS 8.3 Android’deki Root işlemine benzeyen Jailbreak işlemi neden hala kullanıcının tercihine bırakılmıyor da Hackerlar bu işlem için açık bulmaya çalışıyor, bazen de bulamıyor soruları her dönem soruluyor.

Jailbreak Nasıl Yapılır?

iOS 8.4 Jailbreak için TaiG programını indirin. iOS cihazınızdan Ayarlar>iCloud>iPhone’umu Bul bölümüne girin ve bu seçeneği pasif hale getirdin. Daha sonra Ayarlar>Parola bölümünden “Parolayı Kapat” seçeneğine tıklayın.

TaiG programını açın ve iPhone veya iPad’inizi PC’ye bağlayın. Taig programında “3K Assistant” seçeneğindeki tiki kaldırın ve Start tuşuna basın.
Klasikleşen iPhone ikonlarından kurtulmak için güzel bir yöntem .

Herkese iyi forumlar dilerim...
 
Son düzenleme:
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.