IP'sini, IP'den konumunu bulabilirim yardım yeniyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bud1978

Yeni üye
13 Şub 2012
32
0
arkadaşlar yabancı bir arkadaş devamlı gürci dilinde tehdit ve küfür edyiyor bunun kim olduğunu bulmam lazım bilen arkdaşlar yardım etsin

Freelancer

Katılımcı Üye
17 Ocak 2012
673
0
Hesap Makinesi
Dediğim gibi, yetkili biri değilseniz yapamazsınız, en fazla IP'sini öğrenip ordan (belki) genel konumunu bulabilirsiniz (büyük ihtimalle şehir). Gürcistan'da IP girince konum gösteren bir servis vardır herhalde. Tek yapabileceğiniz bu. Tam adres belirleme vesaire devletin işi.

InferNoOo

Uzman üye
11 Şub 2012
1,093
0
Biliyim ki ben?
Ip'sini öğrenmek için msn de konuşuyorsan cmd'den netstat-n yaz karşının ıp si gelir.(Konuyu özet geçtim detaylarını araştırarak öğrenebilirsin.)
Ayrıca e-mail gönderiyorsa e mail den öğrenmek için;
Hotmail kullanıyorsa;
1- Hotmail adresinizi açıp posta (gelen) kutunuza girin.
2- e-posta adresinde sana mail gönderenlerden kimin ip sini öğrenmek istiyosan, o kişinin mailine gelip,
maili açmadan fareyle o kişinin gonderdiği maile sağ tıklayın. Açılan menü penceresinde kaynağı göster deyin.
3- Kaynağı göster dediğinizde bir sayfa açılacak. Burada Return-Path ve from yazan yerde size maili gönderen
kişinin email adresi, ve bunların arasında bulunan X-Originating-IP olarak görünen IP, size bu mail gönderen
kişinin IP numarasıdır.

G-mail kullanıyorsa;

1- Gmail i açıp posta kutunuza girin. Size gelmiş bir epostayı açın ve mailinde içinde ve üst sağ tarafında diğer
seçeneklere tıklayın. Buraya tıkladığınızda bir çok seçenek çıkacak.
2- Bu seçeneklerde orjinali göster seçeneğine tıklayın. Böylece o mailin geldiği e-posta ile ilgili tüm bilgiler
karşınıza çıkacaktır.
3- Burası yahoo ile tamamen aynı. Buradaki satırlarda Message-ID yi bulun ve bunun hemen alt satırındaki Received
satırının altındaki X-Originating-IP deki yazan IP adresi, size maili yollayanın IP adresidir.

Ip'sini öğrendik şimdi gelelim adres bulmaya :)

Onun içinde bu siteyi kullanabilirsiniz.

http://www.ip2********.com/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.