IRC nedir nasıl kullanılır?

V1RUS

Üye
20 Ağu 2016
52
1
Merhabalar arkadaslar, anonim olarak chatlesmek ve internetde gezmek icin arastirmalar yaptim ve karsima IRC cikti. Ilk defa kullanmis olacagim indirirsem ama nomal google dan mi indiriyim yoksa Tor dan mi indirmem daha dogru olur daha cok anonim olabilmek icin. Kendimi hack konusunda daha da cok gelistermek istiyorum ve belki daha da diblere inip de yardim alabilecegim bir yer olacagini dusunuyorum IRC chat in. Yanlis bilgim varsa duzeltmek de sakinmayin, sizin dusuncelerinize ve yanitlariniza ihtiyacim var. Ne yapmaliyim ve nasil yapmayaliyim.

V1RUS

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,392
2,010
Dinlenmede.
Cevap: IRC. Nasil kullanma, nerede indirme?

İrc yanniş anlamadiysam bir chat platformu.
Örnek
Byzehirxchat.com admi sohbet sitesinin kendisine yazilmiş bir exe dosyasidir program yani yada sohbet sitemi diyer meşhur irc sitelerine ücretsiz ekleyip kullanabildigim bir program dimi.
Bir exe den gizlilik beklemek saçma olur onu diyim.
Neyse irc sohbet sitelerinin exe dosyalari diyebiliyorum ve dogruda bilirim ancak ayni seyden mi bahsediyoruz onu anliyamadim.

V1RUS

Üye
20 Ağu 2016
52
1

İrc yanniş anlamadiysam bir chat platformu.
Örnek
Byzehirxchat.com admi sohbet sitesinin kendisine yazilmiş bir exe dosyasidir program yani yada sohbet sitemi diyer meşhur irc sitelerine ücretsiz ekleyip kullanabildigim bir program dimi.
Bir exe den gizlilik beklemek saçma olur onu diyim.
Neyse irc sohbet sitelerinin exe dosyalari diyebiliyorum ve dogruda bilirim ancak ayni seyden mi bahsediyoruz onu anliyamadim.
Arastirmalar yaptigimda cogu hackerlarin IRC kullandiklarini soyleyenler oldu videolar olsun anlatimar olsun vs. Bu IRC de anonim olarak hackerlar konusurken nasil da yakalanmiyorlar ve yakalanmama riski daha mi cok diye merak edip denemek istedim ama pek emin olamadim. Orada cok daha gizli seylerin konusuldugunu anlatan bir video izlemistim ve herkezin anonim oldugu ve ip adresin gosterilmedigini aciklamislardi. Ondan sormustum.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,392
2,010
Dinlenmede.

İrc denilen exeler pc de D/ de dosya acarlar sence bu ne kadar gizli olabilir D de windows varken.
Neyse irc baglanabilmen icin 8080 portunu izlersin buda irc bir sunucuya bagli oldugunu gosterir ancak bu işlemlerden önce FTP ile sunucuna İrc eklersin.

Biraz karmaşık gelebilir ama oluru bu mutfakda işler böyle ilerliyor.

V1RUS

Üye
20 Ağu 2016
52
1

İrc denilen exeler pc de D/ de dosya acarlar sence bu ne kadar gizli olabilir D de windows varken.
Neyse irc baglanabilmen icin 8080 portunu izlersin buda irc bir sunucuya bagli oldugunu gosterir ancak bu işlemlerden önce FTP ile sunucuna İrc eklersin.

Biraz karmaşık gelebilir ama oluru bu mutfakda işler böyle ilerliyor.
Eyvallah genede sagolasin cevabin icin. Aynen karisik biraz ama demekki daha fazla arastirip daha iyi bilgi edinip denemem gerekiyor belli. Zamanin icin tesekkurler

V1RUS

Winux

Yeni üye
21 Nis 2019
20
3
DigitalCity

IRC'yi eski bir sohbet programı diye biliyorum, gönderdiğin mesajlar bir sunucu üzerinden iletildiğini hatırlıyorum bu yüzden pek güvenilir olmaz pekde gizlilik sağlamaz benim fikrim. :)

MekoR

Katılımcı Üye
6 Şub 2010
660
6

Merhaba,
Amaçladığın gizlilik, ne gibi işlemler yapacağına göre değişiklik gösterir.IRC eski bir yazılım onun yerine gizlilik konusunda tam not almış Slient Phone uygulamasını öneririm.IOS ve Android için indirebilirsin.

İyi Forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.