Irkçılığa uğradığı için intihar eden vatandaşımız

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Merhabalar.Geçtiğimiz günlerde Türkiye'de yürekli burkan ve ayrımcılığın kaçınılmaz sonuçlarından biri yaşandı.Bir kürt asıllı kardeşimiz , türk asıllı sevdiği kıza açıldı ve türk asıllı kız "Ben bir kürtle birlikte olmam." dedi.Sürekli dışlanan ve ırkçılığa uğrayan genç İnstagram'dan ağlarken attığı fotoğrafta "Ne mutlu kürdüm ve türküm diyebilene" sözlerini kullandı ve ondan sonra ise yükseklikten atlayarak intihar etti.Bu olay ırkçılığın eseridir.Bunu paylaşma sebebim bazı kardeşlerime birşeyleri anlatabilmek.

Kaynak :
Kod:
https://onedio.com/haber/kurt-oldugu-icin-sevdigi-kadin-tarafindan-reddedildikten-sonra-gozyaslari-icinde-bir-fotograf-paylasan-ve-intihar-eden-guvenlik-gorevlisi-876682

( Bu konunun altında bile ırkçılığı savunacaksanız , hayır lütfen yapmayın. )

Moderatör tarafında düzenlendi:

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
317
Türkiye
Biz hiç bir zaman Türk, kürt, laz, çerkez, o veya bu diye ayırt edenlerden olmamalıyız. Eğer al bayrağımız uğruna yaşıyorsak ve üzerinde bulunduğumuz topraklara ihanet etmiyorsak bizden alâ Türk yoktur demektir. Fakiri-Zenginden, Siyahı-Beyazdan, Kürdü-Türkten ayırt edenler hiç bir zaman öncü olamayacaktır..

26 Haz 2016
2,819
598
Başlık bile ırkçı bir başlık. İntihar eden Kürt denilmez Irkçılığa uğradığı için intihar eden vatandaşımız kendisi. Bu bilinci kafamıza sokanın da Bilinçli Irkçılık yapanlarında Allah tez vakitte .. . . . . . . (tövbe tövbe) Başlığın değiştirilmesi gerek. Yönetimden arkadaşlar el atarsa hoş olur. Burada pırıl pırıl genç arkadaşlarımız var. Onlara bari aşılamayalım bu bilinci..

Vortex23

Üye
27 Ocak 2019
79
2
81 Vilayet
Bir insan ki konuya Türk Kürt Laz Çerkez Zaza Alevi Suni diyerek başlarsa zaten ırkçılık yapmış olur. Bayrağımı Seviyorum vatanımı seviyorum milletimi seviyorum ben sadece hain sevmem bu konu biraz siyasi boyuttur. Form Kuralları gereği insanları bu tür diyaloglara çekmek hoş değil biri birşey yazar alır başını gider. Kardeşimize Allah Rahmet Eylesin! Değmezdi buna.

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
milliyetini sevmek ırkçılık olmuş zamane bebelerinin ağzında. benim ceddim soyum uludur. ortadoğu çöllerindeki etnik gruplarla aynı statüde değildir. çağ açıp çağ kapatan bi milletle zaten aynı haklara sahip olmuşlar ha bide proveke yapıp da olayı farklı yönlere çekmeyin. milliyeti olmayanlar için milletini sevmek ırkçılıktır.

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
milliyetini sevmek ırkçılık olmuş zamane bebelerinin ağzında. benim ceddim soyum uludur. ortadoğu çöllerindeki etnik gruplarla aynı statüde değildir. çağ açıp çağ kapatan bi milletle zaten aynı haklara sahip olmuşlar ha bide proveke yapıp da olayı farklı yönlere çekmeyin. milliyeti olmayanlar için milletini sevmek ırkçılıktır.

Kendi görüşün.Milliyetini sevmek ırkçılık değildir.Kendini daha üstün görürsen gör zihniyetine birşey diyemem fakat "ortadoğu çöllerindeki etnik gruplara" bu olay gibi bir konuşma yaşanırsa bunu yapan zihniyetten farkın kalmaz.Ek olarak ırkçılığınızada içinizde tutun lütfen.Sizlerin yüzünden bütün türkler ırkçı damgası yiyor.

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
Kendi görüşün.Milliyetini sevmek ırkçılık değildir.Kendini daha üstün görürsen gör zihniyetine birşey diyemem fakat "ortadoğu çöllerindeki etnik gruplara" bu olay gibi bir konuşma yaşanırsa bunu yapan zihniyetten farkın kalmaz.Ek olarak ırkçılığınızada içinizde tutun lütfen.Sizlerin yüzünden bütün türkler ırkçı damgası yiyor.

güzel manipüle yapıyorsun aferin. pkk yüzünden bütün kürtler terörist mi oldu?

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
güzel manipüle yapıyorsun aferin. pkk yüzünden bütün kürtler terörist mi oldu?

Hayır ama bu dönemde hakikatı kimse umursamıyor.PKK yüzünden bütün kürtleri terörist ilan eden yok mu ? Türkiye'de ırkçılık çok yükselişte ve kürtleri PKK'lı ilan eden zihniyet bizide ırkçı ilan ediyor.Irkı umursamıyorum kardeşim türküm fakat en başta insanım.Ya ne manipülesi.Irkçılık yüzünden ölen bir insandan bahsettiğim konuda gidip yine ben şundan,bundan üstünüm kafasındasın.

FFB

Uzman üye
27 Mar 2016
1,941
3
Samsun
Hayır ama bu dönemde hakikatı kimse umursamıyor.PKK yüzünden bütün kürtleri terörist ilan eden yok mu ? Türkiye'de ırkçılık çok yükselişte ve kürtleri PKK'lı ilan eden zihniyet bizide ırkçı ilan ediyor.Irkı umursamıyorum kardeşim türküm fakat en başta insanım.Ya ne manipülesi.Irkçılık yüzünden ölen bir insandan bahsettiğim konuda gidip yine ben şundan,bundan üstünüm kafasındasın.

anlamadığın şey şu
neden buraya gelip bu haberden bahsediyorsun amacın nedir?
kürtlerle birlikte olmak istemeyen kız istemiyordur kısa ve net. herkes istediği kızı alacak diye bişey yok. sırf bunun için intihar ediyorsa da salaklıktır. gelip de kürtleri sevmeyene ırkçı diyemezsin illaki bi etiket takmak zorunda değilsin. seven sever sevmeyen sevmez uzatıp kasıp başka anlamlar çıkarmaya gerek yok. şahsen sevmiyorum o kadar.

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
Mustafa Kemal Atatürk/Milliyetçilik

•"Ben Batı uluslarını, bütün Dünya'nın uluslarını tanırım. Fransızları tanırım, Almanları, Rusları ve bütün Dünya uluslarını şahsen tanırım. Bu tanışmam savaş alanlarında olmuştur, ateş altında olmuştur. Yemin ederim ki, bizim ulusumuzun manevi gücü, bütün ulusların manevi gücünün üstündedir."

•"Bilelim ki millî benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar." (Nutuk, 15-20 Ekim 1927)

•"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur." (Nutuk, 15-20 Ekim 1927)
•"Biz milliyet fikirlerini tatbikte çok gecikmiş ve çok ilgisizlik göstermiş bir milletiz. Bunun zararlarını fazla faaliyetle telafiye çalışmalıyız... Çünkü tarih, hadiseler ve müşahedeler insanlar ve milletler arasında, hep milliyetin hakim olduğunu göstermiştir."

•"Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklâle timsal olmuş bir milletiz."

•"Bize milliyetperver derler. Fakat biz öyle milliyetperverleriz ki, bizimle teşrik-i mesai eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların bütün milliyetlerin icabatını tanırız. Bizim milliyetperverliğimiz herhalde hodbinane ve mağrurane bir milliyetperverlik değildir."

•"Bugünkü Türk milleti siyasi ve içtimai camiası içinde kendilerine Kürtlük fikri, Çerkezlik fikri ve hatta Lazlık fikri veya Boşnaklık fikri propaganda edilmek istenmiş vatandaş ve millettaşlarımız vardır. Fakat mazinin istibdat devirleri mahsulü olan bu yanlış adlandırmalar, birkaç düşman aleti mürteci, beyinsizden başka hiçbir millet ferdi üzerinde üzüntüden başka bir tesir yapmamıştır. Çünkü bu millet fertleri de umum Türk camiası gibi aynı müşterek maziye, tarihe, ahlaka, hukuka sahip bulunuyorlar. Bugün içimizde bulunan Hristiyan, Musevi vatandaşlar, mukadderat ve talihlerini Türk milletine vicdani arzularıyla bağladıktan sonra kendilerine yan gözle, yabancı gözüyle bakılmak, medeni Türk milletinin asil ahlakından beklenebilir mi?"

•"Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı, hep aynı cevherin damarlarıdır. Bu damarlar, birbirini tanısın. Türk milletinin toplumsal düzenini bozmaya yönelik çabalar boğulmaya mahkûmdur. Türk milleti kendinin ve memleketinin yüksek menfaatleri aleyhine çalışmak isteyen bozguncu, alçak, vatansız ve milliyetsiz beyinsizlerin saçmalamalarındaki gizli ve kirli emelleri anlamayacak ve onlara hoşgörü gösterecek bir topluluk değildir."

•"Dünya'nın bize hürmet göstermesini istiyorsak, ilk önce biz kendi benliğimize ve milliyetimize bu hürmeti; hissi, fikri, ve fiili olarak bütün davranış ve hareketlerimizle gösterelim; bilelim ki millî benliğini bulmayan milletler başka milletlerin avıdır. Millî mücadeleyi yapan, doğrudan doğruya milletin kendisidir; Milletin evlatlarıdır. Millî Mücadele'de şahsî hırs değil, millî izzeti nefs, gerçek saik olmuştur."

•"Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız." (Nutuk, 15-20 Ekim 1927)

•"Milletimiz, kuvvetli karakter, sarsılmaz sistem, ateşli milliyetçilik, iktisadî muvaffakiyetlerden doğup çoğalacak imkânlarla da kuvvetlendirilmelidir." (1924)

•"Türk Birliği'nin bir gün hakikat olacağına inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi Dünya'ya onun rüyaları içinde kapayacağım. Türk Birliği'ne inanıyorum. Onu görüyorum. Yarının tarihi yeni fasıllarını Türk Birliği ile açacak. Dünya sükununu bu fasıllar içinde bulacaktır. Türklüğün varlığı bu köhne âleme yeni ufuklar açacak. Güneş ne demek, ufuk ne demek o zaman görülecek."

•"Türk milliyetçiliği ilerleme ve genişleme yolunda ve uluslararası temas ve ilişkilerde bütün çağdaş uluslara paralel ve onlarla dengeli bir şekilde yürümekle birlikte, Türk toplumunun özel karakterlerini ve başlı başına bağımsız kimliğini saklı tutmaktır."

•"Türk ve Türkçülük aleyhinde bulunanları ezeceğiz!"

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
anlamadığın şey şu
neden buraya gelip bu haberden bahsediyorsun amacın nedir?
kürtlerle birlikte olmak istemeyen kız istemiyordur kısa ve net. herkes istediği kızı alacak diye bişey yok. sırf bunun için intihar ediyorsa da salaklıktır. gelip de kürtleri sevmeyene ırkçı diyemezsin illaki bi etiket takmak zorunda değilsin. seven sever sevmeyen sevmez uzatıp kasıp başka anlamlar çıkarmaya gerek yok. şahsen sevmiyorum o kadar.

Ya arkadaş zaten birçok kez kere ırkçılığa uğramış bu olayda son nokta olmuş.Burada intihar etme sebebi dışlanması , sevdiği kızın onu reddetmesi değil.Burada salak olan o kürt vatandaş değil kızdır.Cidden ne kadar ırkçılığa uğruyorsak hakediyoruz.Bu olayda bile ırkçılığı savunabiliyorsak cidden hakediyoruz.Konu kilitlensin.İstemiyorum bu konuda bile ırkçılığı savunan zihniyetleri.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.