İsimim ve Soyadımdan Kimlik Bilgilerim Nasıl Bulunabiliyor?

Kruvazör

Ar-Ge Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,737
2,556
Wrong Side Of Heaven
Abilerim...
bir arkadaş benim adımı ve soyadımı kullanarak kimliğimi buldu nasıl yaptığını biliyormusunuz??

bir kaç sene önce sadece belirli devlet kurumlarının kullanımına açık olan(mernis,EGM) veritabanları internete sızdırılmıştı ve herkes kolayca bulabiliyordu bu arkadaşınız da bir şekilde bu bilgilerden bulmuş olabilir. bahsettiğiniz olay bana bunu hatırlattı ben böyle düşünüyorum.

( yukarıda bahsi geçen veritabanlarını,bilgileri kullanmak, indirmek, bulundurmak suçtur ve yasaktır.)

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,386
2,002
Dinlenmede.
İsmini bilmiyorum ama ögrenecem.
Var öyle birşey birzat benimde işimi gördü bir arkadaşım.
Normal forumlarda görüp duyacan birsey degil cracksitelerinde olabilir program ama ismi ne hatirlamadim smdk

22 Şub 2021
219
1
System32
Troll yapıyordur veya bir hesap şifreni biliyorsa örneğin dershane vb. ordan bulmuştur yoksa bunun için bildiğim kadarıyla sosyal mühendislik ve bu söylediklerim en popüler yöntemlerdir.

Saygılarımla
FrAnCiS BacON

Sort

Katılımcı Üye
14 Eki 2019
967
79
Merhaba Değerli Üye;

Bunu Eğer Devlet Teşkilatlarında Çalışıyorsa Yapabilir. Örneğin ;

Bir Arkadaşınız Hastanede Çalışıyor Olsun. Bu Arkadaşınız Hasta Arama Yerine Tc veya Ad Soyad İle Arama Yapabilir.

Eğer Ad Soyad Yazarsa O Şehirde O İsme Ait Tüm İnsanları;

Ad -Soyad,Tc No,Açık Ev Adresi,Telefon Numarası Bilgileri İle Bulabilir.

Bunun Dışında Bazı Sitelerde Güvenlik Açıkları Bulunur ve Bu Bilgiler Belli Forumlarda Paylaşılır.

Bu Bilgilere de Ulaşmış Olabilir.

İyi Forumlar Dilerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.