İsimle ebced hesabı, ebced ile isminizin durumu

asicocuk34

Yeni üye
8 Ağu 2009
33
0
Arkadaşlar size unutulmaya yüz tutmuş bi ilimden daha haber vereyim... Ebced Hesabı ile isim koyma.... peki ne gereği var bunun .......

Şimdi size kısaca bi özet geçeyim ve nasıl yapılacağını anlatayım...
Çocuğunuza koyulacak isim muhakkak ki önemlidir. Ahirette malumunuz hepimiz isimlerimize göre hesaba davet edileceğiz. bu yüzden olsaki isimlerimizin manalarının güzel olması ve dinimizde yer alması makbuldür. yanlız şöyle bi olay daha var.

Çocuğunuza koyacağınız isim ile onun akıl ve fikir derecesini tayin etme imkanınız mevcut( Allah'ın izniyle) .. nasıl mı .. Ebced Hesabı ile ...

Ayrıca bugün nerdeyse hepimizin ilgi alanına giren burçların aslıda Ebced hesabı ile çıkar . Diğer bi tabirle bugün kü bilinen Yıldızname ...

Çünkü İslamiyette burç kişinin ismi ile orantılıdır doğduğu güne göre değil ve bu sayede siz onun karakteristiğinede etki etmiş olacaksınız..

Fazla Uzatmadan hemen bi örnek yapayım size

Örneğin
Benim adım :Necati
Eşimin Adı : Derya

TABLO;
((((elif ا1Ha ح8sin س60te ت400be ب2Tı ط9`ayn ع70peltek se ث500cim ج3yâ ي10fe ف80Hı خ600dal د4kef ك20Sad ص90zel ذ700he ه5lâm ل30kaf ق100Dad ض800vav و6mim م40ra ر200Zı ظ900ze ز7nun ن50şın ش300ğayn غ1000
elif ا1Ha ح8sin س60te ت400be ب2Tı ط9`ayn ع70peltek se ث500cim ج3yâ ي10fe ف80Hı خ600dal د4kef ك20Sad ص90zel ذ700he ه5lâm ل30kaf ق100Dad ض800vav و6mim م40ra ر200Zı ظ900ze ز7nun ن50şın ش300ğayn غ1000 )))

Necatinin Arapçada yazılışı Nun -Cim -Elif -Te -YE harfleri ile olur
Şimdi yukarıda vermiş olduğumuz tabloya bi bakın arkadaşlar.
Nun Değeri : 50
Cim Değeri :3
Elif Değeri :1
Te Değeri :400
YE Değeri :10

Bu değerleri toplar isek toplamı 464 eder... Bu beni ismimin Ebced hesabı ile değeridir ..... Buna şimdilik ben X diyecem

Gelelim Derya ya

Deryanın Arapçada yazılışı Dal -Re -YE harfleri ile olur
Dal Değeri : 4
Re Değeri :200
YE Değeri :10

Bu değerleri toplar isek toplamı 214 eder... Bu Derya isminin Ebced hesabı ile değeridir ..... Buna da Y diyelim..

Bizim Bi ******muz oldu ve Ebced hesabı ile buna bi isim koyacaz .. ( Gerçi ben zaten koydum ama onun hesabı bende kalsın

Gerekli şeyler burda buyrun hesaplayın veya )

Atıyorum Mehmet koyacam . ama bu isim onun için iyimidir değilmidir.. işte asıl ebced hesabı burda devreye giriyor..

Mehmet Arapçada yazılışı Mim -Ha -Mim -Dal harfleri ile olur
Mim Değeri : 40
Ha Değeri :8
Mim Değeri : 40
Dal Değeri : 4

Bu değerleri toplar isek toplamı 92 eder... Bu Mehmet isminin Ebced hesabı ile değeridir ..... Buna da Z diyelim..

şimdi bu rakamlar ile nasıl burç akıl ve fikir yorumları çıkartacaz buyrun

(Anne Adı + Çocuk Adı )/ 9 Kalan Sayı Akılı verir
Yani Y + Z / 9 Kalan Akıl değeridir..

(Baba Adı + Çocuk Adı )/ 9 Kalan Sayı Fikiri verir
Yani X + Z / 9 Kalan Fikir değeridir..

Gelin Hesaplayalım

Çocuğun fikri için
Baba Adı + Çocuk Adı / 9

464+92 : 556
556 nın 9 a bölümünden kalan 7 dir Bu 7 Fikir Değeri

Çocuğun Aklı için
Anne Adı + Çocuk Adı / 9
214+92 : 306

306 9'a tam bölündüğünden kalan sıfırdır " 0 " Ebced hesabında hem dokuz yerinde hemde 0 şeklinde kullanılır. Bunun manası üstün bi zeka ama bazen takılabilen bi zekadır Einstain örneği gibi o yüzden 0 olması fazla tavsiye edilmez temkinli davranılır

Şu an bizim Bulduğumuz değerlere göre
Çocukta
Akıl : 9
Fikir :7

9 luk sisteme göre 1 en düşük 9 en yüksek değerdir .. tabi bu 9 u 0 kabul edende olabilir o yüzden en makbulü 8 olmasıdır

Şimdi Gelelim burç hesabına..
Oniki burcun isimleri şunlardır:
1- Koç,
2- Boğa,
3- İkizler,
4- Yengeç,
5- Aslan,
6- Başak,
7- Terazi,
8- Akrep,
9- Yay,
10- Oğlak,
11- Kova,
12- Balık.

Anne Adı + Çocuk Adı / 12
214+92 : 306

306 nın 12 ye bölümünden kalan 6 dır..

6 . Burç Başak tır

Başak burçu genel özelliklerine bakacak olursa şanslı sayılabilen bi burçtur. Temizlik ve titizlik düşkünüdür.. Dost ve arkadaş düşkünüdür. En çok dareyi akrabalarından yer... ve buna benzer bi dünya özellik daha.. Daha detaylı bilgiler için marifetname adlı eserden faydalanabilirsiniz..

Yanlız burada önemli bi konu var . isimlerin arapça yazılışlarını ii bilmek lazım. Misal Necati derken cimden sonra elif olduğu gibi :yaho1

ALINTI

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.