işlemci değiştirdim ekrana görüntü gelmiyor

24 Tem 2022
60
10
ÖNCELİKLE HERKEZE MERHABA İŞLEMCİ ALDIM TAKTIM AMA EKRANA GÖRÜNTÜ GELMEDİ BİOS GÜNCELLEMESİ YAPTIM HERŞEY YERLİ YERİNE YAPTIM
SİSTEM BİLGİSİNİ BIRAKIYORUM
Cihaz adı DESKTOP-3JVVBOJ
İşlemci AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ 2.19 GHz
Takılı RAM 7,00 GB
Cihaz Kimliği 7DC868AF-CCF3-4D72-91AF-7DB4A0D73C09
Ürün Kimliği 00330-80000-00000-AA067
Sistem türü 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci
BU BİLGİSAYAR ÖZELLİGİ ŞUANKİ İŞLEMCİ FELAN

ANAKART MODELİ -

MSI K9N Neo V3 (MS-7369)​

YENİ ALDIGIM İŞLEMCİ

AMD ATHLON 64 X2 ADO4800IAA5DD

1emre1d

Yeni üye
11 Mar 2019
19
0
Afyon
Merhaba ,
Öncelikle çıplak elle parçalara dokunduysan statik elektriklenme olmuş olabilir . Çözümü fiş çekiliyken açma-kapama tuşuna 30 sn basılı tutabilirsin.
Ram 2 adet ise yerlerini değiştirebilirsin , farklı yuvaya takabilirsin. Genellikle ramler tam oturmuyor çıt sesini duy .
İşlemciyi söküp pinleri düz mü kontrol edebilirsin. takarken yamulabiliyor.
VGA kablosu porta tam oturmuş mu, monitörü kasaya bağlamadan dene sonra bağla aynı hatayı mı veriyor ?
Olmaz ama Ekran kartını da kontrol etmekte fayda var , vidası sağlam mı yuvaya tam oturmuş mu , fanı çalışıyor mu ?
Ekran kartın yoksa bazı işlemcilerde dahili grafik birimi yok bilgin olsun .
Hala olmuyorsa ramlerin pinlerini silgiyle silmeni öneririm mümkünse eldiven kullan.
Anakartta yanık kokusu , patlamış bobin , imkanın varsa dirençleri ölçmeyi dene.

24 Tem 2022
60
10
Merhaba ,
Öncelikle çıplak elle parçalara dokunduysan statik elektriklenme olmuş olabilir . Çözümü fiş çekiliyken açma-kapama tuşuna 30 sn basılı tutabilirsin.
Ram 2 adet ise yerlerini değiştirebilirsin , farklı yuvaya takabilirsin. Genellikle ramler tam oturmuyor çıt sesini duy .
İşlemciyi söküp pinleri düz mü kontrol edebilirsin. takarken yamulabiliyor.
VGA kablosu porta tam oturmuş mu, monitörü kasaya bağlamadan dene sonra bağla aynı hatayı mı veriyor ?
Olmaz ama Ekran kartını da kontrol etmekte fayda var , vidası sağlam mı yuvaya tam oturmuş mu , fanı çalışıyor mu ?
Ekran kartın yoksa bazı işlemcilerde dahili grafik birimi yok bilgin olsun .
Hala olmuyorsa ramlerin pinlerini silgiyle silmeni öneririm mümkünse eldiven kullan.
Anakartta yanık kokusu , patlamış bobin , imkanın varsa dirençleri ölçmeyi dene.
şuan pc eski işlemci ile kullanıyorum hatta şuan pc ile yazıyorum
yeni işlemci aldım onu takınca ekran görüntü gelmiyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.