İşlemciden anlayan arkadaşlar bir bakabilir mi

inquesti

Üye
27 May 2013
188
0
Arkadaşın birisinden işlemci aldım 100 liradan core duo 2 e7200, bilgisayardada bi işlemciden anlamam neyse başka bi arkadaşıma sordum kazık falan demişti arkadaşlar şimdi ben bu 100 lirayı alırım üstüne bi 50 liraya yakın bütçem var yani 150 lira toplamda, önere bileceginiz bi işlemci var mı 2. el 0 fark etmez ya da bu core duo 2 e7200 ü ne kadara bulabilirim daha uygun? Ücreti geri alıp işlemciyi vermeye deger mi?

inquesti

Üye
27 May 2013
188
0
Bunu takıp kullanabilirsin 150tl bütçen olduğu için bunu önerdim güç kaynağında yeticektir
Q9400 İŞLEMCİ KABLOSUZ MOUSE HEDİYELİ - İşlemci ve Tüm Masaüstü Bilgisayar Parçaları sahibinden.com'da - 244833820

Teşekkür ederim, son birşey var değecek mi peki verdiğim paraya ? Çocuga anlattım durumu pazarlık yapmamış benim arkadaş çıkardı 40 lira verdi daha veremem işlemciyide geri alamam dedi 60 liradan almış oldum yani, ne yapmam gerekiyor sizce bütçe şuan 140 lira oda tam bütçe sayılmaz aylıgımdan kalan para oda yani hepsinin gitmesini istemiyorum belirli bir fark olucaksa takarım ama
özet: 7200 quadcore 2 den %30 daha iyi diyorsanız takmayayım

Trollmean

Katılımcı Üye
6 Tem 2015
476
1
Arkadaşın birisinden işlemci aldım 100 liradan core duo 2 e7200, bilgisayardada bi işlemciden anlamam neyse başka bi arkadaşıma sordum kazık falan demişti arkadaşlar şimdi ben bu 100 lirayı alırım üstüne bi 50 liraya yakın bütçem var yani 150 lira toplamda, önere bileceginiz bi işlemci var mı 2. el 0 fark etmez ya da bu core duo 2 e7200 ü ne kadara bulabilirim daha uygun? Ücreti geri alıp işlemciyi vermeye deger mi?

anakartının yonga setine göre tahmin yapmalıyım fakat çok fazla kazık yemişsin öyle böyle değil o nu imkanın varsa iade et ve eğer uyumluysa chipset ile İntel Pentium Al OVERCLOCK İLE İ5 gücüne çıkarsın :trl

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,768
16
3,692
23
Ankara
yarbayım , 180 tl pentium , overclock ile 700 liralık i5 in performansında bir işlemciye sahip olursanız eğer eski kullanıcılardansanız ; pentium u eskiden ben kurşun kalem ile çizerek overclock yapıyordum
aslında doğru diyon 2008 den beri kullanıyorum normalde 2600 mhzde çalışırken ben 3400 mhzde kullanıyorum (o.c. saolsun :trl)

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
Teşekkür ederim, son birşey var değecek mi peki verdiğim paraya ? Çocuga anlattım durumu pazarlık yapmamış benim arkadaş çıkardı 40 lira verdi daha veremem işlemciyide geri alamam dedi 60 liradan almış oldum yani, ne yapmam gerekiyor sizce bütçe şuan 140 lira oda tam bütçe sayılmaz aylıgımdan kalan para oda yani hepsinin gitmesini istemiyorum belirli bir fark olucaksa takarım ama
özet: 7200 quadcore 2 den %30 daha iyi diyorsanız takmayayım

Verdiğin paraya tabiki değicek o fiyata alınacak sana göre en iyi işlemciyi sana attım sen o kadar hız farkına bakmıyorsan normal bir işlemci alıp taksanda birşey değişmicek 7200 core2quaddan hızlı değil core2 quad 7200den %50 civarı daha hızlı hemde daha fazla işlem yapıyorsanız kasma daha az olur son kararınızı verin ona göre alın benim önerim yukarıdaki işlemci alıp almamanız sizin kararınız.

inquesti

Üye
27 May 2013
188
0
Verdiğin paraya tabiki değicek o fiyata alınacak sana göre en iyi işlemciyi sana attım sen o kadar hız farkına bakmıyorsan normal bir işlemci alıp taksanda birşey değişmicek 7200 core2quaddan hızlı değil core2 quad 7200den %50 civarı daha hızlı hemde daha fazla işlem yapıyorsanız kasma daha az olur son kararınızı verin ona göre alın benim önerim yukarıdaki işlemci alıp almamanız sizin kararınız.

Önerinizi düşündüm internet üzerinden daha önce hiç alışveriş yapmadım sizce "http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-q9400-6m-cache-2.66-ghz-1333-mhz-149-tl-260735403/detay" adresinden alsam sıkıntı çıkar mı :D birde overclock yapmayı bilmiyorum o konudada yardımcı olur musunuz aldığım zaman?

Hau

Katılımcı Üye
1 Ocak 2016
721
0
192.168.0.61

2.el Intel Pentium G3258 alirsana rahatlarsin. GTA 5`de bile takilma yapmiyan overclock gucu cok yuksek olan bir islemci o.c ile 5 Ghz`e kadar cikabiliyor. 220 TL sifir fiyati.

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
Önerinizi düşündüm internet üzerinden daha önce hiç alışveriş yapmadım sizce "http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bilgisayar-masaustu-q9400-6m-cache-2.66-ghz-1333-mhz-149-tl-260735403/detay" adresinden alsam sıkıntı çıkar mı :D birde overclock yapmayı bilmiyorum o konudada yardımcı olur musunuz aldığım zaman?

Sıkıntı çıkar mı çıkmaz mı orasını bilemicem ama en sağlıklısı elden test edip almanız. İşlemciye direk niye overclock yapmak istedin ki? Overclock ileride zorlandığın zaman yaparsın yapıcağın zaman ben sana yardımcı olabilirim

inquesti

Üye
27 May 2013
188
0
Sıkıntı çıkar mı çıkmaz mı orasını bilemicem ama en sağlıklısı elden test edip almanız. İşlemciye direk niye overclock yapmak istedin ki? Overclock ileride zorlandığın zaman yaparsın yapıcağın zaman ben sana yardımcı olabilirim

overclock işlemcinin performansını arttırıyor diye biliyorum yanlış mıyım? neden zorlanayım ki ileride zaten hep zorlanmaz mıyım?

cihan3469

Uzman üye
28 Ağu 2011
1,893
1
30Km Güneyde
overclock işlemcinin performansını arttırıyor diye biliyorum yanlış mıyım? neden zorlanayım ki ileride zaten hep zorlanmaz mıyım?

Evet overclock islemcinin performansini arttirmak icin yapilir ama overclock islemciyide zorlar hele core2 quad islemciyi aldiginiz gibi overclock yapmanizi tavsiye etmiyorum zaten normal gucu size yeticektir sen Islemciyi zorlucak ne yapicaksin ki?

inquesti

Üye
27 May 2013
188
0
Evet overclock islemcinin performansini arttirmak icin yapilir ama overclock islemciyide zorlar hele core2 quad islemciyi aldiginiz gibi overclock yapmanizi tavsiye etmiyorum zaten normal gucu size yeticektir sen Islemciyi zorlucak ne yapicaksin ki?

Ben oyun oynuyorum genelde Cod battlefield 4 falan başlamayı düşünüyorum ama bi türlü rahat rahat oynayamadım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.