İşlemcim çok ses çıkartıyor

rightime

Üye
20 Kas 2015
200
0
Selamın aleyküm arkadaşlar ben yeni pc topladım 1 hafta falan oldu ama aldığımdan beri pc den tuhaf bir ses geliyır böyle kasanın içinden eğilip dinledim ordan geldiğini garantiledim böyle eski işyerlerindeki bilgisayardan elir ya cızırtı gibi ama daha bir tuhaf ses sebebini anlayamadım fanlardan olmadığını anladım hepsini tek tek söküp baktım yok yani fanlardan değil neyden olduğunu çözemedim bir yardım edin ya valllaha bu ses çok rahatsız edici bir ses

rightime

Üye
20 Kas 2015
200
0
dostum sorun psu dan kaynaklanıyor olabilirmi birde onu dinle

Ya dinliyorum da tam anlaşılmıyor arkadan dinliyorum psu yu sesden uzaklışıyorum ama başka da bişeyden geliyor olma ihtimali yok gibi yani 2 tane fan var psu nun ki dışında onların ikisinide söktüm öyle çalıştırdım pc yi yok hala var psu yu deneyeceğim ama elimde başka psu yok bilgisayarcıya gidecem onlarda çok uzak elimde kasa ile gitmek istemiyorum

KCrypt

Katılımcı Üye
20 Kas 2015
347
0
Göklerden
İşlemci ses çıkartmaz işlemciyi ele işlemci fanından kaynaklı olabilir zorlandığında ses çıkardığını söylüyorsun olay şöyle işlemci zorlandığında ghz değeri artar ve aldığı voltaj değerinde de artış olur voltaj artınca işlemci ısınır ve işlemci fanı daha hızlı döner. şikayetinle örtüşen olay bu bende ilk aldığımda kasadan ses geliyordu sonra işlemci fanı aldım daha iyi bir fan ses kesildi.

rightime

Üye
20 Kas 2015
200
0
İşlemci ses çıkartmaz işlemciyi ele işlemci fanından kaynaklı olabilir zorlandığında ses çıkardığını söylüyorsun olay şöyle işlemci zorlandığında ghz değeri artar ve aldığı voltaj değerinde de artış olur voltaj artınca işlemci ısınır ve işlemci fanı daha hızlı döner. şikayetinle örtüşen olay bu bende ilk aldığımda kasadan ses geliyordu sonra işlemci fanı aldım daha iyi bir fan ses kesildi.

Şimdi şöyle zaten bilgisayarı 1 hafta önce topladım ve toplarken zaten stok işlemci fanı yerine yenisi aldım direk yeni aldığım işlemci fanını taktım. Ama baktım ki hala ses var bende stok fanı taktım hala ses var dedim o zaman yeni aldığım fanı göndereyim bende onu gönderdim. Yani işlemci fanıyla alakası yok ki zaten işlemci fanını söküp çalıştırdım hala ses vardı onun için işlemci fanından dolayı değil

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.