İşlemcim çok ses çıkartıyor

rightime

Üye
20 Kas 2015
200
0
Selamın aleyküm arkadaşlar ben yeni pc topladım 1 hafta falan oldu ama aldığımdan beri pc den tuhaf bir ses geliyır böyle kasanın içinden eğilip dinledim ordan geldiğini garantiledim böyle eski işyerlerindeki bilgisayardan elir ya cızırtı gibi ama daha bir tuhaf ses sebebini anlayamadım fanlardan olmadığını anladım hepsini tek tek söküp baktım yok yani fanlardan değil neyden olduğunu çözemedim bir yardım edin ya valllaha bu ses çok rahatsız edici bir ses

rightime

Üye
20 Kas 2015
200
0
Hepsini denedim sağlam monte ettiğimden eminim baktım da zaten termal macunu ilk aldığımda zaten sıkmıştım, her yere kontrol ettim bulamadım lütfen yardım edin

!RéM

Katılımcı Üye
19 Haz 2009
334
0
Dostum ses fandan geliyordur sanmıyorum işlemcin olduğunu ama varsa bi sorun işlemcide götür göster sonra daha büyük sorunlar oluşabiliyor.Başıma geldi

coopers2

Yeni üye
2 Ocak 2016
6
0
İşlemciden ses gelmesi imkansız ses fandan geliyordur ve fanın çok ses çıkarması işlemcinin çok çalışmasındandır eğer bilgisayar uzun süredir açık ve kapasitesinden fazla yüklendiysen fan ses çıkarır veya Görev Yöneticisi--->İşemler'de bazı işlemler işelmciyi zorluyor bi tür virüsde denilebilir ama sorunun büyük ihtimalle donanımsal oldugunu düşünüyorum bilgisayarı 10 dakikalıgına kapat ve tekrar dene İşlemciden de ses gelemez çünkü işlemci tırnakları olan kare bir ****l parçasıdır koyuldugu yerde ses çıkarması imkansız en son durumda bi bilgisayarcıya git.

rightime

Üye
20 Kas 2015
200
0
Ya ses fandan gelmiyor işlemciden olmadığını da kabul ettim 2 fanıda söktüm işlemcinin fanını da diğer 1 tane daha fan var zaten onu da söktüm yok yani yine ses vardı onun için fanlardan değil ama nerden geldiğini de bulamıyorum

PoleStar25

Katılımcı Üye
22 Kas 2015
739
0
31
Erzurm=DADAŞ
Ya ses fandan gelmiyor işlemciden olmadığını da kabul ettim 2 fanıda söktüm işlemcinin fanını da diğer 1 tane daha fan var zaten onu da söktüm yok yani yine ses vardı onun için fanlardan değil ama nerden geldiğini de bulamıyorum

Dostum bahsettiğin fanların biri işlemcide digeri ise kasanın arka kısmında dır büyük ihtimal ile bide power supply e bak ondan kaynaklanıyor olabilir....

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.