İşlenmemiş bir suçun cezası olur mu?

Sahir89

Yeni üye
5 May 2020
37
0
Merhaba Arkadaşlar Bir sorum olacaktı
İşlenmemiş bir suçun cezası olur mu acaba?
Yanı mesela birisinden cc ile ürün geçmesini İstesem ama ürün bana ulaşmasa yani sırf ürün geçmesini istediğim için bir ceza var mıdır ? Herhangi bir ceza alınır mı ? Böyle bir olay yok sadece merak ediyorum:)
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

"Kayra

Uzman üye
10 Ara 2017
1,666
1
214
AK-47
Ortada işlenmiş bir suç varsa ve bu suç cezasız kaldıysa ileriki dönemde farkedilmesi durumunda ceza verilir. işlenmiş herhangi bir bir Siber suç cezasız kaldıysa yapan veya yaptırılan kişi tarafından kimliği tespit edildiği takdirde ceza alır ve siciline yansar.

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
150
New World
Merhaba,

Yasa dışı bir hususta eğer birinden ürün almasına yönelik talepte bulunursanız TCK'ya göre yargılanırsınız. Eğer işlenen suç sabit görülürse suçun işleniş tarzı ve suçun mahiyeti açısından ceza alırsınız.

Bilginize,

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
1
608
Merhabalar ;

İşlenmediği için olmaz fakat eğer böyle bir durum var ise / konuşmalarınız ile şikayette bulunabilir karşı taraf , konuşmalarınız bile suç sayılabilir .

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
13
1,173
Eğer istediyseniz ama gelmediyse bile bir sıkıntı olabilir tabii illegal birşeyse onun dışında cc sahibi suçludur büyük ihtimalle. Bilmiyordum tarzı bir savunma yaparsanız.

WASDci

Katılımcı Üye
11 Ağu 2018
411
1
CC ile ürün geçmesini istedin
Örneğin Amazondan veya Bershka gibi sitelerden gectiyseniz ve iptal olduysa herhangibir sikayetde yoksa suç teşkil etmez

330dmintasfor00

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
918
118
Dostum adı üzerin de işlenmemiş sence bir cezası olur mu? tabi ki de olmaz suçun birey tarafından bilinçli olarak yapılması haline suç denir. Farkı iyi anlamak lazım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.