İşletim Sistemi Değiştirme

Ph1x

Yeni üye
3 Şub 2022
48
17
Merhaba değerli THT Ailesi ;
İkinci bilgisayarıma hali hazırda windows 10 kurulur bulunmakta
ancak Kali Linux veya Ubuntu kurmak işletim sistemini değiştirmek istiyorum
elimde 16 gb'lık bir Flash Disk var.
Yardımcı olur musunuz ?

AseNa’

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
504
9
1,216
Merhaba değerli THT Ailesi ;
İkinci bilgisayarıma hali hazırda windows 10 kurulur bulunmakta
ancak Kali Linux veya Ubuntu kurmak işletim sistemini değiştirmek istiyorum
elimde 16 gb'lık bir Flash Disk var.
Yardımcı olur musunuz ?
Merhabalar, USB belleği biçimlendirip kali linux işletim sistemini kurabilirsiniz.

İyi Forumlar Dilerim 🙂

Ph1x

Yeni üye
3 Şub 2022
48
17
Merhabalar, USB belleği biçimlendirip kali linux işletim sistemini kurabilirsiniz.

İyi Forumlar Dilerim 🙂
live olarak değil de ana işletim sistemini değiştirmek istiyorum

BySciaa

Katılımcı Üye
9 Tem 2012
887
6
241
Root

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
4
905
ZYZZ
Merhaba direkt olarak windowsu silip linux'e geçmek istiyorsanız veya windows la birlikte kullanmak istiyorsanız.. Sanal makineye kurmak istemiyorsanız dual boot kuruluma bakın.
Dual boot kurulum ile diski bölüp hem windows hem linux'u aynı anda kullanabilirsiniz. Veya kurulum esnasında direkt olarak tüm diske linux'u kurarak windows'u tamamen silebilirsiniz karar sizin.

Sokrat_ART

Üye
30 Kas 2021
227
3
204
Antalya
Rufus ile işletim sisteminin .iso dosyasını yazdırın aynı windows kurar gibi bios üzerinden başlatın Kali ve Ubuntu zaten şuan kurulum arayüzleri türkçe rahat bir şekilde sizi yönlendirecektir disk bölümlendirme sırasında windowsun olduğu dizini seçin "bu bölümü sil" yazıyor silin ve oraya işletim sistemini kurun gayet basit bir işlem... Kendim de dün Linux kurmuştum çünkü.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.