İşletim sistemi yapıyoruz,katılmak isteyen var mı ?

AKSYL23

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
303
0
Yahu Zaten Sistem Tek bir dil İle yazılmaz . Senin Kullandıgın Programı Zaten O sistem Kurucuları Yazmıstır . Yani vb ile sistem yazamassın .

ama Java ile Birçok Denemeler vardır . Assembly ile yapanlar vardır . Ancak Tek bir dil ile yazılmaz . bir kısmı Assembly ile yazılırken . programları c# ile yazar yani bunu tek bir dil ile yazmak imkansızdır .

Ancak Belirtilere Göre Windows C, C++, ve C# ve Assembly İle yazıldıgı Söylentiler i var . Ancak Dogrulu Bilemiyorum . Ama Bak Yukardaki Yorumum u Oku sistem tek bir dilde yazılmaz demek istiyorum Çok geniş bir sistem Yaw aklına gelebilcek şeyleri yapman için bile 5-6 Dil Kullanman Lazım . Birde Aklına Gelmeyenler Olacaklar . Mesela Error Page Tüm Hata Sayfaları Kodlamaları Eklentiler . Komutlar . Ön planda Olmayan Çalısan Programlar kodlar eklentiler . :D hevesini kırmış olabilirim Ama Kendine İyii bir hedef katmıssın bende bir ara düşünüyordum olmayınca bıraktım .

Kendine Geniş Bir Sanal pc yazabilrsn

Peki Sunu Düşün Bakayım . Sen İconların normal İcon Oldugunumu Sanıyorsun Bölümlere Göre sistem iconları dll lere entegre edilmiştir ;)

dll kullanmadık, ocx felan kullanmadan yazıyoruz.
Gerçi sonradan framework ekliycez çok zor oluyor

eksikeksik

Kıdemli Üye
5 Ağu 2012
2,618
0
He watching
Kardeşim seve seve yardımcı olurum.
Zaten RedHour'un da bir projesi vardı.
O da kabul ederse ona da yardım edeceğim.

emrah55

Uzman üye
17 Ağu 2007
1,123
0
ankara
yahu adam heves ettmiş merak etmiş azim göstermiş yapacağım diyor bize heves kırmak çomak sokmak düşmez adam acıkcası bana yardım edecek butun tht uyelerı bana pm atsın dıyor yapılamaz diye bir sey yok allah yapısı degil sonucta elin gevurları yapıyor oluyorda biz yapınca neden alınıyorsunuz konuyu uzatmayın pm atın yardım edebilecek varsa kardeşim senın adına cok sevindim inşallah basarırsınız

HAKOPS

Kıdemli Üye
11 Tem 2011
4,199
6
Izmir
Bi Bitmediniz Diyesim Geldi :) Isletim Sistemi YAzmak Veya Sanal PC Yazmak Sizin Zannetiğiniz Kadar Kolay Değildir Adamlar Yıllarını Veriyorlar Hemde Alanında Proflar.

Ayrıca Isletim SistemindeÇalışan Bir Isletim Sistemide Biraz Komik Geliyor Bunlar Win Tabanlı Uygulamalarla Yazılmaz Direk Machine Dili Bilmek Gerekir.

AKSYL23

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
303
0
Bi Bitmediniz Diyesim Geldi :) Isletim Sistemi YAzmak Veya Sanal PC Yazmak Sizin Zannetiğiniz Kadar Kolay Değildir Adamlar Yıllarını Veriyorlar Hemde Alanında Proflar.

Ayrıca Isletim SistemindeÇalışan Bir Isletim Sistemide Biraz Komik Geliyor Bunlar Win Tabanlı Uygulamalarla Yazılmaz Direk Machine Dili Bilmek Gerekir.
hocam sizi c# üstünden çalışan kernel olan
"Cosmos " ve "Singularity" Project ten haberdar edelim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.