İşletmelere Web Site Tasarlayarak Para Kazanabilir Miyim?

ankaa01

Yeni üye
27 May 2022
46
15
Arkadaşlar selamun aleyküm. Ben siber güvenliğe meraklıyım ve siber güvenliğin içinde programlamada var. O yüzden onuda öğrenicem ve aklıma paraya döke bileceğim bir fikir var. Ben mesela websitesi olmayan dükkanlara gidip onlara website yapsam cüzi bir miktar karşılığında. Sizce para kazanırmıyım. Yani ayda 10 dükkanla anlaşsam 2 bin TL'den 20 bin lira bence güzel para ki bu daha az söylediğim miktar belki günde onlarca dükkan gezicem. Neyse nasıl fikir sizce mantıklımı?

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
952
596
Arkadaşlar selamun aleyküm. Ben siber güvenliğe meraklıyım ve siber güvenliğin içinde programlamada var. O yüzden onuda öğrenicem ve aklıma paraya döke bileceğim bir fikir var. Ben mesela websitesi olmayan dükkanlara gidip onlara website yapsam cüzi bir miktar karşılığında. Sizce para kazanırmıyım. Yani ayda 10 dükkanla anlaşsam 2 bin TL'den 20 bin lira bence güzel para ki bu daha az söylediğim miktar belki günde onlarca dükkan gezicem. Neyse nasıl fikir sizce mantıklımı?
Merhaba,
Evet mantıklı zaten bunu yapan insanlar var.

İyi forumlar.

Son düzenleme:

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,416
969
Merhabalar

küçük esnafların fazla ilgi göstereceğini sanmıyorum bunun yerine orta ve büyük işletmelere başvuru yapabilirsiniz daha fazla ilgi görecektir ayrıca isterseniz forumun ticaret kısmına konu açarak talep bulabilirsiniz.

İyi Forumlar

'Anka

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
8 Eyl 2021
3,384
2,577
Aleykümselam. Evet, fikir web sitesi olmayan dükkanlara web hizmeti sunarak para kazanma potansiyeli taşıyor. Fakat, şöyle bir durum var @'Ra adlı arkadaşın da dediği gibi küçük esnaflar bu duruma pek sıcak bakmayabilir ama yine de denemekten zarar gelmez. Ayriyeten bu işi yapabilmek için programlama becerisi ve web tasarım gibi yeteneklerinizin olması gerekmektedir. Ek olarak müşteri portföyünüzü genişletmek için sosyal medya ve yerel reklamlardan da yararlanabilirsiniz.

Umutsuz78

Anka Team Junior
3 Ocak 2020
458
160
Merhabalar bunu yapan arkadaşlar var bende ilk başladığım zaman yapmıştım
Tavsiye olarak istersen

Reseller temin et hostinglere ayrı ayrı para verme

Başlangıç olarak wordpress ile başla editlemesi kolay ve gideceğin esnaflara uygun temalar temin et ki elin boş gitme örnekler gösterebilir

Kartvizit ve kişisel bir web site kur referanslarını ve kendini tanıtacağın (kurumsal kimlik)

Eğer bu işi sonuna kadar yapacak yarida bırakmayacak isen şahıs şirket kur maliye ile sorun yaşama

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
4,775
Bu dediğinin olma ihtimali aşırı derece zor. Mümkün değil demiyorum tabi.
Bu tarz işler bulmak maalesef ki çok kolay değil. Ayrıca dediğin mantığa göre 3 günde bir site yapabiliyor olman lazım.
Tahminen bunun için hazır sistem kullanacaksın, sence bunu internetten bakarak firmalarda yapamaz mı?
Ben küçük bir firma olsam 3 günlük basit bir iş için 2 bin lira vermezdim doğrusu ki ülkenin ekonomik durumu düşünülürse pek çok ufak firma sahibi de aynı mantıkta bakar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.