İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Okuyanlar bakabilir mi?

mami5556

Üye
1 Şub 2012
92
0
Öncelikle Merhabalar 714 gündür THT şifremi unutup her yolu denememe rağmen şifremi bulamıyıp ulan belki olur bugün bi deniyim bir kaç şifre diyerek aranıza yeniden katılan 2012 üyeli bir arkadaşınız kardeşiniz olarak bu sene 2.kez Üniversite sınavına gireceğim..

İTÜ'lü bir kaç kişiye sormak istediğim sorular vardı tam zamanında şifremi bulmuş olmak harika oldu diyebilirim.

Öncelikle sormak istediğim 1.soru İTÜ'de Jeofizik Mühendisliği bölümü ile ilgili düşüncelerinizi çok merak ediyorum.(Bu bölümü okuyan mezun olan kişilerde konu hakkında lütfen mesaj bıraksınlar)

2.sorum YÖK Atlas'tan biraz baktım ve 45 kişinin tercih yaptığını gördüm yani boş kontenjan kalmış bundan kaynaklı olarak şunu sormak istiyorum..
İstanbul Teknik Üniversitesi içerisinde fakülteden fakülteye yatay veya dikey(tam hatırlamıyorum)geçiş var sanırım.Eğer var ise Jeofizik Mühendisliği bunun içerisine giriyor mu? giriyorsa zorluk derecesi nedir?
Çünkü 1.sene her mühendisliğin ortak dersler aldığını duydum (bu doğru mu?)

Bu konular hakkında ufak bilgilendirirseniz gerçekten harika olur teşekkür ediyorum 4 gün sonrada sınav var bir de dua etseniz ne harika olur be.

Amon Hutep

Katılımcı Üye
16 Eki 2011
498
0
Dostum 1. Soruna Cevap vereyim Jeofizik Mühendisliği'nin türkiyede pek bi oluru yok gibi ama bu her bölüm için geçerli olan bi kural var olay tamamen sende bitiyo gerçekten bi farkındalık yaratabileceğini düşünüyosan her türlü iş bulma imkanın var yada ortalamanı biraz yüksek tutarak akademisyenlikte yapabilirsin.

mami5556

Üye
1 Şub 2012
92
0
Dostum 1. Soruna Cevap vereyim Jeofizik Mühendisliği'nin türkiyede pek bi oluru yok gibi ama bu her bölüm için geçerli olan bi kural var olay tamamen sende bitiyo gerçekten bi farkındalık yaratabileceğini düşünüyosan her türlü iş bulma imkanın var yada ortalamanı biraz yüksek tutarak akademisyenlikte yapabilirsin.

Çok haklısın o konuda ayrıca yorumun için teşekkür ederim zaman ayırdığın için sağol :)

Baysal

Y.İ. ve ÜDY Kurulu Başkanı
21 Eki 2012
15,753
1,541
Merhabalar

Ortak dersleriniz mevcut. Geçiş olayı veya çift anadal olayıda mevcut. 370-380 puan ile giren var o bölüme. Nasıl kontenjan açığı kalmış anlamadım doğrusu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.