İstediğim ip adresini alma

Cheno

Uzman üye
3 Haz 2017
1,347
1
Neredenmi?
Arkadaşlar geçen gün bi konu gördüm diye hatırlıyorum birinin ip ve portunu bulup aynı ip adresini alıyordu
Ben bunu yapabilirmiyim? ip adresi bulabilirim port zor

Cheno

Uzman üye
3 Haz 2017
1,347
1
Neredenmi?
O ip adresine ait açık portları öğrenmeyi mi kastediyorsun? ip adresini nmap ile tara. açık port varsa görürsün. nmapı araştır.

BerkayB2
Hayır örnek vererek anlatayım

mesela bi kişinin ip adresi 171.22.943.135
benim ip adresim 232.11.638.126

ben ip adresimi karşı kişinin ip adresi yapmak istiyorum yani ip adresimin 171.22.943.135 olmasını istiyorum

Muhammed1626

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,128
5
Los Angeles
BerkayB2

ben ip adresimi karşı kişinin ip adresi yapmak istiyorum yani ip adresimin 171.22.943.135 olmasını istiyorum

Merhaba:
Derin ağda kast ettiğiniz gibi her kullanıcıya bir başkasının ip adresi verilir, sen benim ip adresimi alırsın bende senin konuyla alakası yok fakat sanal alemde ne suç işlersen işle büyük ihtimal halen güvende olursun mesela sen illegallik yaptın ve senin üzerinde benim ip adresim vardı patlayan bana patlar yada ben illegallik yapsam bu sefer sen tehlikedesin işte tam da bu noktada tehlike bizlere ibraz ediyor.

Zenotron

Uzman üye
20 Şub 2016
1,872
0
2048
BerkayB2

o pek mümkün değil.

Merhaba:
Derin ağda kast ettiğiniz gibi her kullanıcıya bir başkasının ip adresi verilir, sen benim ip adresimi alırsın bende senin konuyla alakası yok fakat sanal alemde ne suç işlersen işle büyük ihtimal halen güvende olursun mesela sen illegallik yaptın ve senin üzerinde benim ip adresim vardı patlayan bana patlar yada ben illegallik yapsam bu sefer sen tehlikedesin işte tam da bu noktada tehlike bizlere ibraz ediyor.

Tor ağını kastediyorsun sanırım, hayır. Her kullanıcı Tora bağışlanmış sunucuların ip adreslerini alır. Kimse kimsenin ip sini alamaz.

Cheno

Uzman üye
3 Haz 2017
1,347
1
Neredenmi?
Merhaba:

Muhammed1626
Amacimin boyle olaylarla hicbir ilgisi yok illegal bir olayda yok ki Türk birisinin basini yakmak istemem

sadece gecen gun bi konu gordum iplogget gibi bisey atiyordu kurbanin ip adresi ve portunu bulup bi sekildr kullanarak o ip adresinde gorunuyordu ben bunu yapmak istiyorum

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhabalar,

Bunun olması için ya VPN sunucusu kullanılması gerekir ya proxy olması lazım ya da aynı şehir de oturmanız lazım ki IP adreslerinizde çakışma olsun. Port ve IP numarası yazınca hedef kişinin IP adresini alacak olsaytık adeta kaos ortamı olurdu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.