İstediğiniz kişinin anlık mevcut konumunu öğrenin

cXoder

Üye
11 Ağu 2018
54
2
21

Anlık Konum Tespiti

İstediğiniz kişinin anlık mevcut konumunu tespit edebilirsiniz. Bu işlemleri yaparken herhangi bir linux işletim sistemini kullanabilirsiniz ben kali linux kullandım.​

Gereksinimler (Anlatıma göre):

Linux işletim sistemi -
İnternet -
Sosyal Mühendislik -
Linux bilgisi (Az) -
ckhnjns.png

Ngrok indir & Kur:

İlk olarak aşağıda vereceğim linke tıklıyoruz
LİNK
1) Çıkan sayfada Linux sekmesini seçiyoruz.
2) Download Butonuna tıklıyoruz ve indiriyoruz.
3) sudo tar xvzf ~/Downloads/ngrok-stable-linux-amd64.tgz -C /usr/local/bin komutunu kopyalıyoruz ve terminalde bu komutu çalıştırıyoruz​
DİKKAT: Eğer sizde “Downloads” klasörü yoksa üstte belirttiğim komutta olan Downloads yerine “İndirilenler” yazmanız gerekiyor, aynı şekilde eğer ngrok dosyasını farklı bir klasöre indirdiyseniz konumunu yazmanız gerekiyor.
lv6bkuf.png

4) Vereceğim linke tıkladığınızda çıkan sayfadan kayıt olma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.
LİNK

c4dbw83.png

- Kayıt olduğunuzda çıkan ekran -
fwnf9t5.png

5)
Konsola gelip ngrok authtoken SİZE-VERİLEN-TOKEN komutunu çalıştırıyoruz.
a6i8ocv.png

Ngrok kurulumu bu kadar çalıştırmak için ngrok http 8080 komutunu yazdığımızda çalışacaktır fakat şuanda seeker’ı indirmemiz gerekiyor.
nv4q18w.png

ckhnjns.png

Seeker İndir:

Seeker GitHub linkine gidiyoruz
LİNK
1) Konsolu açıyoruz git clone https://github.com/thewhiteh4t/seeker.git komutuyla dosyamızı indiriyoruz.
2) İlk olarak update ve upgrade komutlarımızı çalıştırmamız gerekiyor. sudo apt update & sudo apt upgrade -y komutunu çalıştırıyoruz.
3) Tekrar konsola gelip sudo apt install python3 python3-pip php komutunu çalıştırıyoruz.
4) Seeker’ı indirdiğimiz klasöre gidiyoruz ve içerisinde sudo ./install.sh komutunu çalıştırıyoruz.
Seeker kurulumu bu kadar. Çalıştırmak isterseniz sudo python3 seeker.py -t manual komutu ile çalıştırabilirsiniz.
t7eojoq.png

ckhnjns.png

Konum Tespiti:

Yukarıda belirttiğim işlemleri sorunsuz gerçekleştirdiyseniz şuanda ngrok ve seeker hazır demektir.
NOT: Seeker veya ngrok çalışıyorsa KAPATIN. Sırayla işleme koymamız gerekiyor.
1) Seeker başlatıyoruz
Kod:
sudo python3 seeker.py -t manual
2) 0-1-2-3 seçeneklerinden hangisini istersek seçiyoruz.
[0] NearYou
[1] Google Drive
[2] Whatsapp
[3] Telegram
Ben burada whatsapp’ı kullanıyorum diğerlerini de aynı şekilde kullanabilirsiniz.
3) Whatsapp için 2 yazıyorum.
4) Benden Group Title: girmemiz istiyor istediğiniz başlığı girebilirsiniz.
5) Path to Group Img (Best Size : 300x300): Group fotoğrafı girmemizi istiyor istediğiniz fotoğrafı kullanabilirsiniz.

1rvuoaz.png

Son olarak Success yazısını gördüyseniz sorunsuz çalıştı demektir.
6) Ngrok’u çalıştırıyoruz.
Kod:
ngrok http 8080
NOT: Seeker hangi Portta çalışıyorsa o portta çalıştırmanız gerekiyor.

nv4q18w.png

Forwarding -> size verilen link oluyor karşı tarafa bu linki göndermeniz gerekiyor.

brwdpf6.png

Son olarak görüntü bu şekilde oluyor. Turuncu ile işaretlediğim yerde karşı tarafın izin vermesi gerekiyor izin verdiğinde Kırmızı tarafta işaretlediğim şekilde sizde gözükür.
Google Maps linkini alıp tarattığınızda anlık konumunu tespit edebilirsiniz 5-10 metre sapabiliyor.
ckhnjns.png

Speedy Gonzales

Katılımcı Üye
12 Kas 2021
634
296
in every technology system

Anlık Konum Tespiti

İstediğiniz kişinin anlık mevcut konumunu tespit edebilirsiniz. Bu işlemleri yaparken herhangi bir linux işletim sistemini kullanabilirsiniz ben kali linux kullandım.​

Gereksinimler (Anlatıma göre):

Linux işletim sistemi -
İnternet -
Sosyal Mühendislik -
Linux bilgisi (Az) -
ckhnjns.png

Ngrok indir & Kur:

İlk olarak aşağıda vereceğim linke tıklıyoruz
LİNK
1) Çıkan sayfada Linux sekmesini seçiyoruz.
2) Download Butonuna tıklıyoruz ve indiriyoruz.
3) sudo tar xvzf ~/Downloads/ngrok-stable-linux-amd64.tgz -C /usr/local/bin komutunu kopyalıyoruz ve terminalde bu komutu çalıştırıyoruz​
DİKKAT: Eğer sizde “Downloads” klasörü yoksa üstte belirttiğim komutta olan Downloads yerine “İndirilenler” yazmanız gerekiyor, aynı şekilde eğer ngrok dosyasını farklı bir klasöre indirdiyseniz konumunu yazmanız gerekiyor.
lv6bkuf.png

4) Vereceğim linke tıkladığınızda çıkan sayfadan kayıt olma işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.
LİNK

c4dbw83.png

- Kayıt olduğunuzda çıkan ekran -
fwnf9t5.png

5)
Konsola gelip ngrok authtoken SİZE-VERİLEN-TOKEN komutunu çalıştırıyoruz.
a6i8ocv.png

Ngrok kurulumu bu kadar çalıştırmak için ngrok http 8080 komutunu yazdığımızda çalışacaktır fakat şuanda seeker’ı indirmemiz gerekiyor.
nv4q18w.png

ckhnjns.png

Seeker İndir:

Seeker GitHub linkine gidiyoruz
LİNK
1) Konsolu açıyoruz git clone https://github.com/thewhiteh4t/seeker.git komutuyla dosyamızı indiriyoruz.
2) İlk olarak update ve upgrade komutlarımızı çalıştırmamız gerekiyor. sudo apt update & sudo apt upgrade -y komutunu çalıştırıyoruz.
3) Tekrar konsola gelip sudo apt install python3 python3-pip php komutunu çalıştırıyoruz.
4) Seeker’ı indirdiğimiz klasöre gidiyoruz ve içerisinde sudo ./install.sh komutunu çalıştırıyoruz.
Seeker kurulumu bu kadar. Çalıştırmak isterseniz sudo python3 seeker.py -t manual komutu ile çalıştırabilirsiniz.
t7eojoq.png

ckhnjns.png

Konum Tespiti:

Yukarıda belirttiğim işlemleri sorunsuz gerçekleştirdiyseniz şuanda ngrok ve seeker hazır demektir.
NOT: Seeker veya ngrok çalışıyorsa KAPATIN. Sırayla işleme koymamız gerekiyor.
1) Seeker başlatıyoruz
Kod:
sudo python3 seeker.py -t manual
2) 0-1-2-3 seçeneklerinden hangisini istersek seçiyoruz.
[0] NearYou
[1] Google Drive
[2] Whatsapp
[3] Telegram
Ben burada whatsapp’ı kullanıyorum diğerlerini de aynı şekilde kullanabilirsiniz.
3) Whatsapp için 2 yazıyorum.
4) Benden Group Title: girmemiz istiyor istediğiniz başlığı girebilirsiniz.
5) Path to Group Img (Best Size : 300x300): Group fotoğrafı girmemizi istiyor istediğiniz fotoğrafı kullanabilirsiniz.

1rvuoaz.png

Son olarak Success yazısını gördüyseniz sorunsuz çalıştı demektir.
6) Ngrok’u çalıştırıyoruz.
Kod:
ngrok http 8080
NOT: Seeker hangi Portta çalışıyorsa o portta çalıştırmanız gerekiyor.

nv4q18w.png

Forwarding -> size verilen link oluyor karşı tarafa bu linki göndermeniz gerekiyor.

brwdpf6.png

Son olarak görüntü bu şekilde oluyor. Turuncu ile işaretlediğim yerde karşı tarafın izin vermesi gerekiyor izin verdiğinde Kırmızı tarafta işaretlediğim şekilde sizde gözükür.
Google Maps linkini alıp tarattığınızda anlık konumunu tespit edebilirsiniz 5-10 metre sapabiliyor.
ckhnjns.png

tesekkurler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.