istem dışı bilgisayarın kamerası açılıyor

muhokokm

Yeni üye
24 Haz 2020
8
0
merhaba tht üyeleri size bugün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum bugün sabah bilgisayara keylogger kurdum sildim sonra ama bir sorun var laptopun kamerası 5 saniyede bir foto çekiyor aga napıcam ben 5 saniyede bir el hareketi çekiyorum kolum yoruldu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Voldemort

Üye
30 Nis 2020
220
1
Merhaba bu durum format ile büyük ihtimalle düzelir diye düşünüyorum, güçlü bir antivirüs programı da işinizi görebilir en sonun da olmazsa format atmayı deneyin,iyi forumlar

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
335
Localhost
Merhaba;

Yüklediğiniz Keylogger Kendisini Başka Bir Yere Kopyalamis Olabilir. Eğer Kendisini Başka Bir Yere Kopyaladiysa Hayla Aktif Demektir. Buna Çözüm Olarak Antivirus Programları İle PC nizi Taratin. Bulduğu Zararlıların Hepsini Temizleyin. Bundan Sonra da Durum Duzelmediyse Şu Konuyu İnceleyip Konudaki Şeyleri Yaparak Zararlı yi Tespit Edip Kaldırmayı Deneyin. Dahada Olmazsa PC nize Format Atın. Antivirus Programları İcinde Bu Konuyu İnceleyebilirsiniz;

https://www.turkhackteam.org/program-bolumu/1914188-tht-guvenlik-paketi.html

Iyi Forumlar...

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Bilgisayarinizda virüs bulunduğu için bu sorunla karsilasiyorsunuz büyük ihtimalle.Bunun icin iyi bir antivirüs programı ile taratip temizlemek son çare olarak da format atmanız gerekir.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Merhaba, iki nedeni olabilir sisteminizde malware(zararlı yazılım) bulaşmıştır ki kanımca öyle ikinci nedende yazılımsal bir sorun olabilir. En mantıklı olarak önemli verileri yedeklemenizi ve sisteminize format atmanızı öneririm. Veya şu yazılımlardan biri kullanarak sisteminizi tarama yaptırmanızı öneriyorum: Ad-Aware, Malwarebytes Anti-Malware, Microsoft Windows Defender,AVG AntiVirus Free, Bitdefender Antivirus Free Edition

Şu konularıma bakmanız yararınıza olacaktır:

Malware Nedir? Malware Nasıl Temizlenir ?

Trojan Nedir? Trojan Virüsü Nasıl Temizlenir?

Worm Nedir ? Nasıl Bulaşır ? Çeşitleri Ve Temizleme

Fidye Yazılımı Saldırılarından Korunma Yolları

tJoGV2.gif

Daha fazla antivirüs tavsiyesi için şu konuma bakmanızı tavsiye ederim:

Ücretsiz En Güncel Anti Virüs Programları 2020

Bu noktada önemli sistem güvenliği için:

Nasıl Olsa Beni Hacklemezler

Son düzenleme:

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Kaspersky tavsiye ederim. Ek olarak böyle dosyaları açacaksanız virtualbox veya vmware ile bir sanal makine oluşturup orada deneyiniz.

İyi forumlar dilerim.

EX

Moderatör
29 Mar 2020
1,911
1,249
Merhaba, Antivirus Programı İle bilgisayarınızı taratınız. Çıkan sonuç da gerekli islemleri yapın. Eğer sorun devam eder ise, bilgisayarınıza format Atın en iyi çözüm :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.