Japon Balığının Kuyruğunda kırmızı bir nokta var.

Nemessies

Üye
8 Ocak 2017
179
1
Türkiye
Japon Balığının Kuyruğunda kırmızı bir nokta var. Eylül 2017 den beri besliyorum. Balıkta son günlerde hareketlerinde yavaşlama var. Kuyruğunda da kırmızı kana benzer bir nokta var.

CryptoCoder

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
755
2
İstanbul
Genelde Japon balıklarında öyle şeyler görülüyor.Akvaryumu değiştirin veya 1den fazla balık besliyorsanız ordan ayırın başka bi Akvaryuma koyun.

Scoprons

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
484
0
Texas
Dostum Ben Yaklaşık 2 Aydır Besliyorum Akvaryumun Büyüklüğüne Ve Filtreleme Sistemine Göre Haftalık Veya Aylık Su Değişimi Yapman Gerekir . Yemlerine Dikkat Et En Az 3 Çeşit Yem İle Hergün 1 Kere Besle Her Su Değişimindede Dikkat Et Suya Adaptasyon Stress Azaltıcı İlaç Kullanmanıda Öneririm . Zamanla Bu Söylediklerime Dikkat Edersen Düzelecektir . Unutma Herşeyi Düzenli Yapmaya Çalış .

İyi Forumlar ...

Dudu Peri

Uzman üye
9 Ara 2017
1,215
0
Sin.
1 adet besliyorum. Bugün yeni balık alacaktım.
Japon balıklarında kırmızı noktalar kabızlık,su dengesinin bozulması, kötü filtre sisteminden oluşmaktadır. Kırmızı nokta sayısı fazla ise metilen mavisi kullanabilirsin. onun dışında akvaryumun kaç lt? japonlar için en sağlıklısı kendi türü ile yaşaması ve 2 adet japon balığı için EN AZ 40 Lt gereklidir balık başına 20lt gerekir. Kesinlikle fanusta beslenmemelidir. Aksi takdirde strese girebilir veya şaşı olabilir.
Genelde Japon balıklarında öyle şeyler görülüyor.Akvaryumu değiştirin veya 1den fazla balık besliyorsanız ordan ayırın başka bi Akvaryuma koyun.

Yanlış bilgi. japon balıkları gerekli koşullarda kendi türü ile yaşamayı sever ancak farklı tür ile yaşamayı pek sevmezler yaşarlarmı vatoz vb balıklar ile yaşar ancak her an saldırabilir.

Son düzenleme:

Dudu Peri

Uzman üye
9 Ara 2017
1,215
0
Sin.
Dostum Ben Yaklaşık 2 Aydır Besliyorum Akvaryumun Büyüklüğüne Ve Filtreleme Sistemine Göre Haftalık Veya Aylık Su Değişimi Yapman Gerekir . Yemlerine Dikkat Et En Az 3 Çeşit Yem İle Hergün 1 Kere Besle Her Su Değişimindede Dikkat Et Suya Adaptasyon Stress Azaltıcı İlaç Kullanmanıda Öneririm . Zamanla Bu Söylediklerime Dikkat Edersen Düzelecektir . Unutma Herşeyi Düzenli Yapmaya Çalış .

İyi Forumlar ...

Buda biraz yanlış bilgi. Su değişimi kesinlikle 1 haftada yapılmalıdır. en kötü 2 hafta aylık yapmamanız gerekir. Japonlar obur balıktır ben kendi balıklarımı günde 3 kez yemliyorum az az suyu 1 gün bekletmen balıkların yararına olur "Adaptasyon Stress Azaltıcı İlaç" balıklara zarar verir bir müddet sonra.

Son düzenleme:

xdeadprox

Uzman üye
17 Mar 2018
1,225
1
Evden
Buda biraz yanlış bilgi. Su değişimi kesinlikle 1 haftada yapılmalıdır. en kötü 2 hafta aylık yapmamanız gerekir. Japonlar obur balıktır ben kendi balıklarımı günde 3 kez yemliyorum az az suyu 1 gün bekletmen balıkların yararına olur "Adaptasyon Stress Azaltıcı İlaç" balıklara zarar verir bir müddet sonra.

Obur değildirler doyduklarını bilmezler bir paket yemi atsan ölene kadar yerler.

CryptoCoder

Katılımcı Üye
6 Ağu 2015
755
2
İstanbul
Japon balıklarında kırmızı noktalar kabızlık,su dengesinin bozulması, kötü filtre sisteminden oluşmaktadır. Kırmızı nokta sayısı fazla ise metilen mavisi kullanabilirsin. onun dışında akvaryumun kaç lt? japonlar için en sağlıklısı kendi türü ile yaşaması ve 2 adet japon balığı için EN AZ 40 Lt gereklidir balık başına 20lt gerekir. Kesinlikle fanusta beslenmemelidir. Aksi takdirde strese girebilir veya şaşı olabilir.

Yanlış bilgi. japon balıkları gerekli koşullarda kendi türü ile yaşamayı sever ancak farklı tür ile yaşamayı pek sevmezler yaşarlarmı vatoz vb balıklar ile yaşar ancak her an saldırabilir.

Bu genellikle Japon balıklarında çok rastlanan bir olaydır.

Nemessies

Üye
8 Ocak 2017
179
1
Türkiye
Yeni balığı fanusa koymamla beraber balık resmen canlandı. Eski haline geri döndü. İnşallah kırmızı noktasıda geçecek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.