Java Bilenler Bakabilir Mi?

Muhrip

Üye
3 Ara 2015
222
0
İyi günler, Java ile bir telefon rehberi benzeri program yapmaya çalışıyorum. Ancak program girilen numaraları daha sonra görüntüleyemiyor. Nasıl bir yapı kurarak programa daha önceden girilen numaraları, sonrasında görüntületebilirim?

0BEX5B.png

LahmacunBey

Uzman üye
30 Tem 2016
1,582
3
Fırın
Dosya okuma ve arama işlemleri ile oldugunu hatırlıyorum fakat ''Hatırlıyorum'' Yanlış biliyor olabilirim
Kod:
FileReader fileReader = null;
 try {
 fileReader = new FileReader(file);
 } catch (FileNotFoundException ex) {
 Logger.getLogger(NewJFrame.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
 }
 String line;

BufferedReader br = new BufferedReader(fileReader);

while ((line = br.readLine()) != null) {

jTextArea1.append(line+"\n\r");   // dosya.txt'den okuduğu verileri jTextArea1'e yazar.

//arama işlemleri.Contains arama fonksiyonudur.Boolean true ,false değerler üretir.Aranan 
kelimeyi bulduğunda true değer üretir.

if(!"".equals(aranankelime))
 {
 boolean aranan=line.contains(aranankelime);
 if(aranan==true){
 JOptionPane.showMessageDialog(null, "Aranan kayıt rehberde bulunmakta !", "Uyarı !", -1);}
 }

//arama işlemleri.
 }

br.close();

} catch (IOException ex) {
 Logger.getLogger(NewJFrame.class.getName()).log(Level.SEVERE, null, ex);
 }

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.