Java - nerede hata yapıyorum?

LiGhTsHoW

Üye
8 Nis 2016
86
0
Merhaba arkadaşlar ben javayı öğrenmeye başladım bir yerden ders alıyorum ama ders veren kişi aynı bu kodları yazıyor hata almıyor ben yazıyorum hata alıyorum. Sebebi ne? Merhaba Dünya yazısından harf çekmeye çalışıyorum.
5YZ61z.jpg

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Öncelikle hata mesajını okuyun... Gerçi hata şu , String.charAt yerine mStringDeger.charAt(x); olarak kullanmalısın.

Ayrıca kodları böyle koymak yerine haste/pastebin gibi yerlere yapıştırarak göndermen daha iyi olur.

LiGhTsHoW

Üye
8 Nis 2016
86
0
Öncelikle hata mesajını okuyun... Gerçi hata şu , String.charAt yerine mStringDeger.charAt(x); olarak kullanmalısın.

Ayrıca kodları böyle koymak yerine haste/pastebin gibi yerlere yapıştırarak göndermen daha iyi olur.

Teşekkürler hata almıyorum ama çıktısında hiçbirşey gözükmüyor. harfi çekmiyor yani :(

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Çünkü ekrana bir şey de yazdırmıyorsun.. Temelden bir java dersi arat youtube üzerinde. Sistematik olarak planlı bir şekilde devam eden bir kursu izle.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.