Javascript 2 algoritma isteği

Nolife

Üye
28 Mar 2021
241
77
Bu konu hakkında araştirma yaptım bulamadim kaynak bu yuzden konu açim dedim görseldeki gibi bir algoritma lazim 2 ayni resimi birleştirdiğimde başka bir resim oluşmasini istiyorum

32qehdc.jpeg

32cq4ps.gif

2. algoritma isteğim ise
Bir buton olucak ve count ,tikladiğimda count articak 10count ta bir resim eklenicek belirli bir yere 30 countta o resim silinicek başka resim eklenicek biraz kafa kariştirici olduysa kusura bakmayin

Çözüm
jquery draggable eklentisini kullanarak yaparsın

eventlerden bak stop eventinde kesiştiği başka bir obje varmı diye bakacaksın
şu an yoğunum kodunu yazamam ama kendin yazarsın gerekli bütün kaynakları verdim sana

Nolife

Üye
28 Mar 2021
241
77
Bu konu hakkında araştirma yaptım bulamadim kaynak bu yuzden konu açim dedim görseldeki gibi bir algoritma lazim 2 ayni resimi birleştirdiğimde başka bir resim oluşmasini istiyorum

32qehdc.jpeg

32cq4ps.gif

2. algoritma isteğim ise
Bir buton olucak ve count ,tikladiğimda count articak 10count ta bir resim eklenicek belirli bir yere 30 countta o resim silinicek başka resim eklenicek biraz kafa kariştirici olduysa kusura bakmayin
jquery vue farketmez hangisiyle olursa

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,139
208
toplama işlemi yapacaksın
her resim için bir int değer tanımlarsın
örnek;
daire = 1
üçgen = 2
Kare = 4

daire + daire = 2 (üçgen)
üçgen + üçgen = 4 (kare)

sürekle bırak yaptığın her alana da ilgili değere tekabbül eden görseli basarsın
function GetImage(count){switch case 1: üçgeni bas.....}

burada asıl mesele sürükle bırak yaparken logic kaybetmemek bunu da mouse down mouse up eventleri ile yaparsın
jsquery örneği $("mg").on("mousedown",function(f) {
burada tıkladığın elementin değerini alacaksın triggerlayacağından this ile yakalayabilirsin
f callbaciki de triggerına tekabbül eder
})

2. isteğini ise mod alarak yapabilirsini
f(count % 10 == 0) ise 10. tıklamadasın
ama tabi öce büyük olandan bak yoksa 30 çalışana kadar 10 kere ilk ifte kalırsın
if(count % 30 == 0){
//30. tıklamadasın
}else if (count % 10 == 0){
//10.tıktasın
)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Nolife

Üye
28 Mar 2021
241
77
burada asıl mesele sürükle bırak yaparken logic kaybetmemek bunu da mouse down mouse up eventleri ile yaparsın
jsquery örneği $("mg").on("mousedown",function(f) {
burada tıkladığın elementin değerini alacaksın triggerlayacağından this ile yakalayabilirsin
f callbaciki de triggerına tekabbül eder
})
Hocam çok guzel anlattinizda koda çeviremiyorum mantiği az birşey cozsemde amacim mesela kareyi elimle diğer karenin ustune koyduğumda üçgen olmasi ve 2.üçgeni yaptim diyelim o iki üçgeni birleştirincede başka bir üçgen resim sorun oluyor javascriptte mesela birleştirdim diyelim 2 resmin silinip ucgen gelmesi lazim hazir bir şekilde atma imkaniniz varsa musaitseniz cok guzel olur hocam bir proje yapmak istiyorum bu yuzden az yardima ihtiyacim var bu konuda

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,139
208

şu an yoğunum kodunu yazamam ama kendin yazarsın gerekli bütün kaynakları verdim sana

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çözüm

Nolife

Üye
28 Mar 2021
241
77
Valla yapamicam ama fazlasiyla kaynak verdiniz yardimci oldunuz uğraşicam bir süre çok sağolun hocam, iyi geceler

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,139
208
draggable ve droppable ı da kullanabilrisn kesişimine bakmak yerine droppableı kullan o zaten senin yerine kesişimine bakıyor nereye vırakmışsın itemı söylüyor. item hem draggable hem dropable olacak. istediğin herşeyi jquery sunuyor logic yazdıkmı bitti gitti

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.