Yazılım | Programlama JavaScript Alert Box Sadece İlk Girişte Gözükmeli

FEX31

Yeni üye
13 Haz 2019
17
0
Merhaba değerli forum üyeleri.

Ben web sitesi yazmayı yavaş yavaş öğreniyorum. Şimdi ben alert komutunu kullanınca her sayfayı yenilediğimde bu uyarı tekrar çıkıyor. Onu her kullanıcı için sadece ilk kez siteye girdiğinde çıkacak olarak nasıl ayalarım.

"Siteye girerek kullanım koşullarını kabul etmiş sayılırsınız."

tarzı bir yazı çıkartıcam da.[

Bu arada yeni başlayan birine önerileriniz varsa onları da çok dinlemek isterim. İyi günler dilerim. :eek:pcuk

Moderatör tarafında düzenlendi:

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5
Cevap: [ACİL YARDIM] JavaScript Alert Box Sadece İlk Girişte Gözükmeli

Back-end kullanmadan yaptığını varsayıyorum. Çerez veya localStorage kullanabilirsin.

if(********.cookie.indexOf("ilk")==-1){
alert("Bla bla bla hg knk");********.cookie="ilk=girdim";
}

veya localStorage

if(!localStorage.getItem("ilk")){
alert("Bla bla bla hg knk");localStorage.setItem("ilk","girdim");
}

Son düzenleme:

FEX31

Yeni üye
13 Haz 2019
17
0

Anlamadım daha yeniyim de biraz daha açıklayıcı anlatabilir misiniz

whatamnotsaying

Katılımcı Üye
29 Mar 2020
408
5

Anlamadım daha yeniyim de biraz daha açıklayıcı anlatabilir misiniz

Kazım bey muhittin.com sitesine giriş yaptı

muhittin.com'un javascript kodu gelene cookie veya localstorage koyuyo

muhittin.com Kazım bey'e çerez koydu "ilk=as" şeklinde kafadan bir çerez ve bu çerezi yeni koyduğu için bir alert gösterdi

Kazım bey sayfayı tekrar yeniledi ama o alert gözükmedi çünkü zaten ilk=as şeklinde çerez zaten var olduğu için ve muhittin.com bunu kontrol ettiği için eğer zaten bu çerez atanmışsa alert göstermiyecen diyo

(aynı mantık localstorage için de geçerli)

https://w3schools.com'u yalayıp yut beni anlarsın :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.