Javascript hk.

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
Merhaba arkadaşlar blogger siteme disqus yorum sistemini ekledim ancak son yorumları siteme widget olarak eklemek istiyorum.Ekleti kısmı kolay yalnız.Tasarım siteme uymuyor.Elimde

www-keremsaygin-tk.disqus.com/recent_comments_widget.js

şurdan dönen bir veri seti var.

Elimde aklıma gelen iki yöntem var.

Birincisi dönen veriyi parse edip yeniden biçimlendirmek.(Makul olan bu gibi görünüyor.)
İkincisi benim css'i bu dönen veriye göre düzenlemek.(Cssle pek alakam yok)

aklıma üçüncü bir yol geldi oda şu jsden dönen veri sayfaya yazıldıktan sonra bunun class değerlerini değiştirip sitenin css otomatik uyum sağlamasını sağlamak ancak javascirptte böyle bir şey mümkün mü bu konuda bir sıkıntı yaşıyorum yani örneğin.

Kod:
 <script type="text/javascript" src="http://www-keremsaygin-tk.disqus.com/recent_comments_widget.js?num_items=5&hide_mods=0&hide_avatars=0&avatar_size=50&excerpt_length=0" /></script>

Üstteki kodla widgeti ekleyebiliyorum ama tasarım çok çirkin oluyor.

Kod:
<script language="JAVASCRİPT">
      D.o.c.u.m.e.n.t.getElementsByClassName('dsq-widget-list').className='collection';
</script>

bu üstteki koduda ben yazdım cssde 'dsq-widget-list' classına sahip tagin class niteliğini 'collection' haline getirmeye çalıştım ancak niyeyse beceremedim.Açıkcası JavaScripte çok hakim değilim genel olarak.Herhangi basit bir fikri olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim.

Blog da bu Kerem Saygın

Moderatör tarafında düzenlendi:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
4
390
Ankara
Merhaba arkadaşlar blogger siteme disqus yorum sistemini ekledim ancak son yorumları siteme widget olarak eklemek istiyorum.Ekleti kısmı kolay yalnız.Tasarım siteme uymuyor.Elimde

www-keremsaygin-tk.disqus.com/recent_comments_widget.js

şurdan dönen bir veri seti var.

Elimde aklıma gelen iki yöntem var.

Birincisi dönen veriyi parse edip yeniden biçimlendirmek.(Makul olan bu gibi görünüyor.)
İkincisi benim css'i bu dönen veriye göre düzenlemek.(Cssle pek alakam yok)

aklıma üçüncü bir yol geldi oda şu jsden dönen veri sayfaya yazıldıktan sonra bunun class değerlerini değiştirip sitenin css otomatik uyum sağlamasını sağlamak ancak javascirptte böyle bir şey mümkün mü bu konuda bir sıkıntı yaşıyorum yani örneğin.

Kod:
 <script type="text/javascript" src="http://www-keremsaygin-tk.disqus.com/recent_comments_widget.js?num_items=5&hide_mods=0&hide_avatars=0&avatar_size=50&excerpt_length=0" /></script>

Üstteki kodla widgeti ekleyebiliyorum ama tasarım çok çirkin oluyor.

Kod:
<script language="JAVASCRİPT">
      D.o.c.u.m.e.n.t.getElementsByClassName('dsq-widget-list').className='collection';
</script>

bu üstteki koduda ben yazdım cssde 'dsq-widget-list' classına sahip tagin class niteliğini 'collection' haline getirmeye çalıştım ancak niyeyse beceremedim.Açıkcası JavaScripte çok hakim değilim genel olarak.Herhangi basit bir fikri olan varsa beni aydınlatırsa sevinirim.

Blog da bu Kerem Saygın

En sondaki kod çalışmaz tabii ki, className tek bir objenin özelliğidir, getElementsByClassName ise "array" alır.

Blogunda jQuery varmış.. O zaman kolaylaşıyor. Mesela senin yazdığın kodu düzeltelim;

Kod:
$('.dsq-widget-list').removeClass('dsq-widget-list').addClass('collection');

Normalde className birden fazla class içerebilir. Her bir className içinde string replace etmen gerekir.

Eğer javascript'i düzelteyim filan diye kasmak istemiyorsan, bir başka yolu da css'i tekrar sayfada yazıp, sonra onu zorlamaktır. Mesela eleman ne demiş?

Kod:
span.dsq-widget-clout {
 padding: 0 2px;
 background-color: #ff7300;
 color: #fff;
}

ama sen arkaplanın #ff7300 değil de #ccc olmasını istiyorsun diyelim. Yapman gereken tek şey kendi css'inde

Kod:
span.dsq-widget-clout {
 background-color: #ff7300 [b]!important[/b];
}
.. demek. Sen kendi css stilini !important diye bitirdiğinden diğerinden öncelikli olur, seninki geçerli olur.

Son düzenleme:

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
En sondaki kod çalışmaz tabii ki, className tek bir objenin özelliğidir, getElementsByClassName ise "array" alır.

Blogunda jQuery varmış.. O zaman kolaylaşıyor. Mesela senin yazdığın kodu düzeltelim;

Kod:
$('.dsq-widget-list').removeClass('dsq-widget-list').addClass('collection');

Normalde className birden fazla class içerebilir. Her bir className içinde string replace etmen gerekir.

Eğer javascript'i düzelteyim filan diye kasmak istemiyorsan, bir başka yolu da css'i tekrar sayfada yazıp, sonra onu zorlamaktır. Mesela eleman ne demiş?

Kod:
span.dsq-widget-clout {
 padding: 0 2px;
 background-color: #ff7300;
 color: #fff;
}

ama sen arkaplanın #ff7300 değil de #ccc olmasını istiyorsun diyelim. Yapman gereken tek şey kendi css'inde

Kod:
span.dsq-widget-clout {
 background-color: #ff7300 [b]!important[/b]
}
.. demek. Sen kendi css stilini !important diye bitirdiğinden diğerinden öncelikli olur, seninki geçerli olur.

çok saol hocam aynen javaascripte bir daha kasmak istemiyordum.:D İmportant işimi çözüyor heralde :D

Kerem Saygın

halletim.

Son düzenleme:

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
23
Javascript ve frontend denilince component tabanlı bir framework kullanmadan bir hayat düşünemiyorum.

Attığın link nedense açılmadı, o yüzden bakıp cevaplayamayacağım. Zaten sanırım sorunu çözmüşsünüz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.