JavaScript ile Basit Bir Sayaç Yapımı

'Taha

Üye
16 Ara 2022
228
182
Doğu Türkistan
Merhaba Javascript ile Basit bir sayaç yapımını göstereceğim. Umarım hoşunuza gider.

HTML Yapısı

Sayaç için HTML yapısını oluşturacağız. Sayacımızı gösterecek bir metin alanı ve artırma/azaltma düğmeleri içeren basit bir yapı kullanacağız. HTML yapısı:

HTML:
<div>
  <button id="decrement">-</button>
  <span id="counter">0</span>
  <button id="increment">+</button>
</div>

JavaScript Kodu

Sayaç işlevselliğini sağlamak için JavaScript kodu yazacağız. Düğmelere tıklama olaylarına yanıt vererek sayaç değerini artırma veya azaltma işlemlerini gerçekleştireceğiz. JavaScript kodu:

JavaScript:
const decrementButton = document.getElementById('decrement');
const counterElement = document.getElementById('counter');
const incrementButton = document.getElementById('increment');

let counterValue = 0;

decrementButton.addEventListener('click', () => {
  counterValue--;
  updateCounter();
});

incrementButton.addEventListener('click', () => {
  counterValue++;
  updateCounter();
});

function updateCounter() {
  counterElement.textContent = counterValue;
}

Sayaç Özelleştirme ve İyileştirme

Bu temel sayaç yapısını dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Örneğin, başlangıç değerini değiştirebilir veya sayaç değerinin sınırlarını belirleyebilirsiniz. Ayrıca, görsel tasarımı CSS ile düzenleyerek daha estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, sayaçın üzerine farklı işlevler ekleyebilirsiniz. Örneğin, sayaç belirli bir sayıya ulaştığında bir uyarı mesajı gösterebilirsiniz.
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.