Joomla'dan ücretsiz alt domain ve alan alma

Germiyan'

Kıdemli Üye
4 Mar 2009
2,217
1
En popüler ücretsiz, açık kaynak web yazılımları arasında haklı bir yeri olan ve dünyada milyonlarca kullanıcı tarafından projelerinde kullandığı Joomla içerik yönetim sistemi tıpkı WordPress’te olduğu gibi kullanıcılarına ücretsiz alan ve Joomla site oluşturma imkanı sunmaya başladı. Seçeceğiniz bir isimle beraber alt domainde Joomla site kurmanıza olanak tanıyan bu yeni proje özellikle Joomla’cılar tarafından merakla bekleniyordu.

Bundan böyle Joomla kullanıcıları www.joomla.com adresinden seçecekleri bir isimle ör: “joomla, joomla cms, joomla site, ” uzantılı bir websitesine sahip olabilecek. Kayıt işlemi hayli basit olmasına rağmen yine de sizler için kayıt adımlarının nasıl yapılacağını basit bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

Birinci Adım: Öncelikle www.joomla.com adresine gidelim.
1.png

İkinci Adım: Ücretsiz websitemiz için bir kullanıcı adı belirleyeceğiz bu aynı zamanda sizin web adresiniz olacak. Resimde görüldüğü şekilde boş alana kullanıcı adını içeriğinde türkçe karakter olmaksızın yazalım. Ardından eposta adresimiz ve belirleyeceğimiz bir şifreyi girip “Launch your website” butonuna tıklayalım.

sign.png

Üçüncü Adım: “Thank you for signing….” şeklinde ücretsiz websitenizin hazır olduğunu, kayıtta verdiğiniz eposta adresinize bir onay epostası gönderildiğini gösteren bir sayfa gelecek.

onay.png

Dördüncü Adım: Eposta adresimize giderek onay bağlantısına tıklayalım.

kayit-tamamlandi.png

Beşinci Adım: “Your account has been…” şeklinde bir uyarı sayfası gelmiş olacak. Artık her şey hazır “Customer Area” butonuna tıklayarak direk yönetim sayfasına ulaşacaksınız.

joomla-ayar.png

Altıncı Adım: Penele giriş yaptığımızda ister direk “…joomla.com” site adresimize tıklayarak site ana sayfasına erişebilir, dilersek “Access Admin” butonuna tıklayarak Joomla yönetim panelimize erişebiliriz.
bedava-joomla-site.png

Artık bundan sonra ücretsiz Joomla uzantılı bir websitesine sahip olmuş olacaksınız. İyi günlerde kullanın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.