Kafam çok karıştı!

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
1
443
Arkadaşlar öncelikle selamlar;
Ya nasıl desem bir yandan tasarıma yönelmek istiyorum bi yandan tersine mühendisliğin üstüne gitmek istiyorum veya yazılığıma bu üçünden birine yönelmek istediğim zaman;

Örnek: tasarıma yönelmek istiyorum diyelim ama içimden bir ses bunu boşver tersine mühendisliğin üstüne git diyor. Ve bu sürekli 3 madde arasında tekrarlanıyor

Yani kafamda bunu mu yapayım şunu mu yapayım diye bir sürü soru var

Na yapabilirim?
Yani kısaca başlıktaki gibi.

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
836
10
329
Ya nasıl desem bir yandan tasarıma yönelmek istiyorum bi yandan tersine mühendisliğin üstüne gitmek istiyorum veya yazılığıma bu üçünden birine yönelmek istediğim zaman;

Örnek: tasarıma yönelmek istiyorum diyelim ama içimden bir ses bunu boşver tersine mühendisliğin üstüne git diyor. Ve bu sürekli 3 madde arasında tekrarlanıyor

Na yapabilirim?
Tersine Mühendsiliği ben yapıyorum çok zevkli ve zor bir konudur çünkü zorluğu anlatmak gerekirse su programları kırmak uğrasması araması yoruyor ida dnspy kullanmak yeni teknolojiler kisiyi zorluyor string çözmek felan fistan

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
1
443
Tersine Mühendsiliği ben yapıyorum çok zevkli ve zor bir konudur çünkü zorluğu anlatmak gerekirse su programları kırmak uğrasması araması yoruyor ida dnspy kullanmak yeni teknolojiler kisiyi zorluyor string çözmek felan fistan
Çok teşekkür ederim hocam tekrar düşüneceğim ama benim gönlüm tersine mühendislik ve yazılımdan yana ama yinede tht ye danışmak istedim.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
877
Hemen gidiyorsun bir sanal makina kuruyorsun tersine mühendislikte alakalı bütün tooları indiriyorsun ardından bir tane daha sanal makina kuruyorsun veya ilkini kopyala burada ise malware yazimlarını yapıyorsun sonrası sana kalmış ya binlerce bilgisayara bulaştırsın yada satarsın.

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
1
443
Hemen gidiyorsun bir sanal makina kuruyorsun tersine mühendislikte alakalı bütün tooları indiriyorsun ardından bir tane daha sanal makina kuruyorsun veya ilkini kopyala burada ise malware yazimlarını yapıyorsun sonrası sana kalmış ya binlerce bilgisayara bulaştırsın yada satarsın.
Çok teşekkür ederim hocam gerçekten kafamda bir şeyler oturmaya başladı şuan çok teşekkür ederim ❤

Bende severim terisne mühendislik var cracker arklarım onlar yapıyor herseyi crackliyor
Çok teşekkür ederim hocam gerçekten kafamda bir şeyler oturmaya başladı şuan çok teşekkür ederim ❤

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
937
11
577

Na yapabilirim?
Merhaba,
Size benim şahsi önerim hepsini yapabilirsiniz. Örneğin vaktinizi 3'e bölün bunun bir kısmı yazılım bir kısmı grafik diğer kısmı da tersine mühendislik. Hepsinin ayrı ayrı önemi var bence.
Tasarımı salla tersine mühendislik ve yazılıma gel zaten ikisinin ortak yanları var.
Logo bilmem ne yapmak zaman kaybı
Merhaba,
Bence logo yapmayı bilmek zaman kaybı değil :)
Grafiker olabilirsiniz. Yani demek istediğim bence hiç bir şey boş değildir. Hepsinin ayrı ayrı kullanım alanları var.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
877
Merhaba,
Grafiker olabilirsiniz. Yani demek istediğim bence hiç bir şey boş değildir. Hepsinin ayrı ayrı kullanım alanları var.
Bana göre boş herkesin farklı zevkleri ve görüşleri vardır yukarıdaki arkadaşın zevklerine benimkiyle aynı hemen hemen.
Bir masada oturup logo,reklam afişi yapmaktansa kriptoloji,tersine mühendislik veya ne bileyim sayılar teorisiyle ilgilenmek daha keyifli.

flyin

Grafiker
10 Eki 2023
249
1
450
Adana Merkez Patlıyor Herkes

Na yapabilirim?
İlgi alanının odağına alarak hepsini yapabilirsin, örneğin tersine mühendislik ile uğraşıp arada kafa dağıtmak için tasarım yaparsın, ayrıca logo bilmem ne yapmak bir zaman kaybı değildir :)

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
1
443
hiç alışık olmadığım bir soru genelde yazılım mı yoksa siber mi diye soruyorlar genelde
tasarım ve tersine mühendislik diye okuyunca başlıkta yazdığın gibi benim de kafam karıştı.
:D

İlgi alanının odağına alarak hepsini yapabilirsin, örneğin tersine mühendislik ile uğraşıp arada kafa dağıtmak için tasarım yaparsın, ayrıca logo bilmem ne yapmak bir zaman kaybı değildir :)
Çok teşekkür ederim hocam👍.

Merhaba,
Size benim şahsi önerim hepsini yapabilirsiniz. Örneğin vaktinizi 3'e bölün bunun bir kısmı yazılım bir kısmı grafik diğer kısmı da tersine mühendislik. Hepsinin ayrı ayrı önemi var bence.

Merhaba,
Çok teşekkür ederim hocam👍.

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,162
6
905
Photoshop 🔥
Merhaba şöyleki 3 alan da gayet güzel hepsinin bir noktasında para var aç kalmazsın örnek vermek gerekirse

Tasarım: Katrvizit tasarlarsin logo tasarlarsin bunlar para getirir lakin @Enistein hocamin dedigi gibi :D UI/UX tasarlamayı öğrenirsenjz aç kalmazsiniz

Yazılım: oyun geliştiricisi olup yatırım alabilirsiniz geliştirirsiniz masaustu programlamaci olup freelancer veyahut sirketlerde calisabilirsiniz
Web tasarlama ile freelnacer ya da kendiniz musteri bularak ya da sirkette calisarak is bulursunuz ve yazilim daha bir çok köşesinde yazılım geleceğin meslegidir.

Tersine muhendislik hakkinda pek bilgim yok ama kisacasi yazılım ve tasarim gayet kazansli ve zevkli işlerdir ikisini ayni anda yapabilirsin mesela ben ikisini ayni anda ilerletiyorum şuanda :)

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,818
5
1,774
Tersine mühendislik zordur. İllaki bir kaynağa ihtiyacın olacak bunların çok önemli bir kısmı İngilizce... Eğer dil bilgin varsa Tersine mühendisliği öneririm.

Terapist1

Üye
7 Kas 2023
144
70
Şu zamanda bir çok kaynak bulabiliyorsun istediğin her yerden ikiside ufkunu açar tabi ki grafikerlere saygım büyüktür onlar da işin ehli olan insanlar ama benim tercihim yazılıma yönelmen konularıma göz atabilirsin bir çok araç sunmaya çalışıyorum yazılımsal alanda laboratuvar bölümü ile ilgili de bir konum var eğer ki laboratuvar bulamıyorum dersen bu kaynaklara göz atabilirsin

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,177
1
443
Merhaba şöyleki 3 alan da gayet güzel hepsinin bir noktasında para var aç kalmazsın örnek vermek gerekirse

Tasarım: Katrvizit tasarlarsin logo tasarlarsin bunlar para getirir lakin @Enistein hocamin dedigi gibi :D UI/UX tasarlamayı öğrenirsenjz aç kalmazsiniz

Yazılım: oyun geliştiricisi olup yatırım alabilirsiniz geliştirirsiniz masaustu programlamaci olup freelancer veyahut sirketlerde calisabilirsiniz
Web tasarlama ile freelnacer ya da kendiniz musteri bularak ya da sirkette calisarak is bulursunuz ve yazilim daha bir çok köşesinde yazılım geleceğin meslegidir.

Tersine muhendislik hakkinda pek bilgim yok ama kisacasi yazılım ve tasarim gayet kazansli ve zevkli işlerdir ikisini ayni anda yapabilirsin mesela ben ikisini ayni anda ilerletiyorum şuanda :)
Çok teşekkür ederim hocam.

Şu zamanda bir çok kaynak bulabiliyorsun istediğin her yerden ikiside ufkunu açar tabi ki grafikerlere saygım büyüktür onlar da işin ehli olan insanlar ama benim tercihim yazılıma yönelmen konularıma göz atabilirsin bir çok araç sunmaya çalışıyorum yazılımsal alanda laboratuvar bölümü ile ilgili de bir konum var eğer ki laboratuvar bulamıyorum dersen bu kaynaklara göz atabilirsin
Tabikide hocam konularınıza göz atacağıma emin olabilirsiniz.

hasan doğu

Yeni üye
30 Kas 2023
17
7
Yazılım+tersine mühendislik alanında ilerle grafik tasarım falan boş beleş işler kartvizit tasarlayıp ne yapacaksın gel yazılıma..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.