Kafamdaki Problemi Çözemiyorum

Esasiyun

Üye
16 Mar 2017
57
0
Sovngarde
Arkadaşlar merhabalar öncelikle;
Nasıl İzah edeceğimi pek bilmiyorum, hatta doğru bölüme yazıp yazmadığıma bile emin değilim :p

Aslında Grafik mezunu bir Dövme Sanatçısıyım kendime ait bir stüdyom var ve kodlama gibi işlere merakımı kaybedeli 2 yıl olmuştu.

fakat şu karantina dönemlerinde yeniden eski aşkım olan bilgisayarıma yöneldim ve haliyle eski sevdalarım yeniden içimde ateşlendi ahaha

Önce C# dersleri ile başladım amacım unity üzerinden oyun yazmaktı tamamen hobi amaçlı, gerçekten belli bir aşamaya geldim hatta birkaç mobil oyun bile yaptım(Yayınlamadım).

Henüz C# ve Unity öğrenimin yarılarındayken birden bire HTML merakı sarıverdi her yerimi :p

Sonrada HTML/CSS dersleri izlemeye başladım ve baya bir yol katederek ortalama bir bilgi seviyesine eriştim diyebilirim

Ama şimdide acaba Phyton mu öğrensem diyorum.

Yani uzun lafın kısası belli birşeye odaklanamıyorum.

neye başlasam yarısına gelince sıkılıp başka bir kulvara atlıyorum. Bu sebeplede hiçbirine tam anlamıyla hakim olamıyorum sadece ortalama bir seviyede kalıyorum.

hatta bu yazıyı yazarkende acaba yeniden bilgisayara kali linux kurup onumu kurcalasam diye aklımda geçiyor.

Bana bir akıl verin Eyy THT sakinleri :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
2
152
New World
Cevap: Kafasında Tilkilerin Maraton Koştuğu Bir Kullanıcı

Merhaba,

Öncelikle Python öğrenmeni tavsiye ederim. Özellikle Anaconda gibi platformları kullanarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca bu konuda THT Forum içinde bir çok öğretici konu bulunmakta. BTK Akademi üzerinden de eğitim alarak bu bilgilerinizi sertifikalandırabilirsiniz.

Deep Note ==> Kali olmayan bilgisayara ben bilgisayar demem :)

Download Link ==> Kali Linux

Saygılar,

Son düzenleme:

ZiksthemW

Asistan Moderatör
28 Mar 2020
1,037
3
136
Oslo

Merhaba,

Öncelikle ilgilendiğiniz alanı tam yazarsanız daha iyi öneriler yapabiliriz. Size tavsiyem, bir kaç alanı inceleyin ve ardından burada sevdiğiniz ve ilerlemek istediğiniz alanı yazınız ki daha iyi bir tavsiye verelim. Eğer ki aklınıza hiç biri yatmadı düz olarak ben başlayayım kolayca derseniz, Python öneririm. Python hem kolay bir dil hemde diğer dillere geçmek isterseniz programlamanın temelindeki şeyleri Python sayesinde bileceğinizden dolayı daha kolay geçiş yapabilirsiniz. Python ile alakalı sabitlenmiş konumu aşağıya bırakıyorum.

PYTHON KONUSU - TIKLA!

Saygılarımla,
ZiksthemW

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
16
837
Semerkant

Merhabalar,

Biraz proje yapmayı deneyin ve paylaşın. Eleştirin ve eleştirtirtin kendinizi. O zaman bir dilde gelişeceğinize inanıyorum. Eleştirmek için bilmek gerekir. Eleştirilmek için de bilmek gerekir. Yazmadığınız koda laf atamazlar değil mi? Kali linux bilgisayarınız da bulunabilir. Ara sıra forumda gezinirken konular da anlatılanları öğrenip uygulayabilirsiniz.

23 Nis 2016
247
3

Dostum emek harcadığın şey o gün veya ilerisi için sana para kazandıracak şekilde olsun.

Zevk almadığın hiçbir şeyi yapma. Bu benim görüşüm ve düşüncem.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.