Çözüldü Kali Açılmıyor!

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
Kali'yi yeniden başlatacaktım. Terminale rebbot yazdım. Kali dondu. Terkrardan reboot yazdım. Gene olmadı. Ben de Grafiksel olarak yeniden başlattım. Kali'yi tekrardan açtığımda :

"Hay aksi! Bir şeyler ters gitti.
Bir sorun oluştu ve sistem kurtarılamıyor. Lütfen bir sistem yöneticisine başvurun"

Yazısı çıktı. Birkaç kere bilgisayarı kapatıp açtım ama sorun çözülmedi. Kali'yi tekrar kurmak istemiyorum çünkü yaklaşık 2 GB güncelleme yaptım. İnterneti de çok yavaş alıyorum. Müşteri hizmetlerini birkaç kere aradım sorunu çözmediler. Lütfen yardım edin.

Teşekkürler!

Moderatör tarafında düzenlendi:

HAKStudio

Üye
16 Ocak 2019
94
7
[Çözüldü]
Bilgisayarı açın.
"Kali GNU/Linux için gelişmiş seçenekler" menüsüne gidin.
Sonra "Kali GNU/Linux, ... (recovery mode)" seçeneğine gidin.
Biraz bekleyin. Sizden Kali şifrenizi girmenizi yada "CTRL+D" tuşuna basmanızı isteyecek.
Kali şifrenizi girin. Terminal açılacak.
Daha sonra "sudo dpkg --configure -a" komutunu yazınız.
İşlem bittikten sonra "sudo reboot" komutunu yazın.
İşlem tamam artık Kali normal bir şekilde çalışıyor.
Herkese Kolay Gelsin!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.